Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem azt értelmesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezeljem azt értelmesen ha azon kapom a tésóm párját hogy hazudik nekem? Bővebben kifejtem.

Figyelt kérdés

Két éve vannak együtt, amennyire én látom, tesóm elmondja ő komolyan tervez vele. Mivel mind a ketten otthon lakunk még (fiatal felnőttek vagyunk), így nyilván a párjával is elég sokat találkozunk aki nem itt lakik de gyakran jön.


Eddig teljesen jól megvoltunk, jól kijövünk, én abszolút családtagként kezelem, szerintem teljes mértékben befogadásra került. És bár nem vagyunk egy világ annyira, de kedvelem vagy kedveltem. Sőt, a szüleit is ismerem, kedvelem őket.


Sajnos az utóbbi időben többször futottam bele abba hogy hazudik nekem. Volt olyan is ami engem különösebben nem érint, érdeklődtem valamivel kapcsolatban a családja felől (de semmi túl intim vagy ilyesmi, hétköznapi dolog), mondott valamit amit furcsálltam de ráhagytam. Majd amikor a tesómmal beszélgettünk, akkor bukott ki hogy a párja kvázi hazudott nekem. Elengedtem, végülis engem nem érint.


Aztán sajnos belefutottam olyanba is, ahol elég komoly dologban kamuzott, többször is, olyanban ami engem elég komolyan érint, és majdnem nagyon rosszul jöttem ki belőle, ami a munkámat érinti.

Nem szeretnék a részletekbe menni, mindegy. Szóval komoly dolgok amik személyesen engem érintenek.


Dühös vagyok, csalódott és fogalmam sincs mit tegyek. Nem bízok már benne. Azt se hiszem el amit kérdez. Nekem ez nagyon rosszul esik, mert tényleg teljesen befogadtuk a családba, erre ezt csinálja. És nem tudom, hogy vajon szándékosan akar-e nekem betartani, pedig nem ártottam neki semmit.


A tesómnak nem tudom ezt említsem-e. Nem akarok vele összveszni, nem akarok konfliktust, mert amúgy nagyon jól kijövünk, az utóbbi időben volt köztünk feszültség egyéb dolgok miatt.

A párja bármikor le tudja tagadni, mit mondott. Nem akarok balhézni. Nem akarok gyerekes játszmákba belemenni.


De nekem rosszul esik, hogy sose ártottam neki és mintha be akarna nekem tartani. Lehet túlkombinálom, de igazából mindegy is. Elárulta a bizalmam.


Biztos vagyok benne hogy sokaknak az a véleménye hogy semmi közöm a testvérem párjához de nem értek egyet vele. Ide jön gyakran, abba a háztartásba ahol élek/élünk. Olyan dolgokba kavar bele (nem tudom hogy szándékosan-e) amik komoly dolgok és a munkámat "veszélyeztetik". Ha ők komolyan gondolják a kapcsolatukat (márpedig igen) akkor jó esély van rá hogy egyszer hivatalosan is egy család leszünk, bár eddig is családtagnak tekintettem.

Nem tudok bízni benne és rosszul esik és dühít.


Hogyan lehet ezt értelmesen kezelni? Nem akarok balhét de ez így nincs rendben. Mit csináljak?


Rosszindulatú kommentek kímeljenek.



2021. nov. 4. 10:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Pedig nem ártana a konkrétum, ez így elég ködös.
2021. nov. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen csak ne bízz benne, ennyi. Engedd el amit mond, ne adj a szavára.

Konkrétan mintha figyelembe sem vennéd amit mondott.

2021. nov. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem szeretném kiírni anonimitás miatt. Plusz szerintem lényegtelen.


A lényeg hogy hazudott olyanban is ami nem erint engem, nem komoly, csak nem értem mi szükség ra. Gondolhatta volna hogy kiderült.


És hazudott olyanba is, ami viszont sajnos komoly és személyesen engem érint.

2021. nov. 4. 10:37
 4/11 A kérdező kommentje:

#2 oké, de akkor ezentúl ez így lesz?


Mégiscsak arról az emberről van szó, akivel a testvérem egyszer lehet összeköti az életét.

2021. nov. 4. 10:38
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Igen, mondd el mondenképpen. Mahd a tesód eldönti, hogy mit kezdjen az infóval. Egy pszichopatával nem kene összeházasodni, gyereket vállalni.
2021. nov. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem csámcsogás miatt kérdeztem, csak konkrétumok nélkül lehet, hogy te vagy a ludas.
2021. nov. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6 ludas abban vagyok hogy bíztam benne:)


Egyébként ha gondolod majd leírom privatban.

2021. nov. 4. 11:12
 8/11 A kérdező kommentje:

#5 nem pszichopata. Ilyet nem állítottam.


Egyenlőre nincs szó házassagról (tudtommal), nem olyanok a körülmények.


De előbb-utóbb lehet.

2021. nov. 4. 11:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Aki hazudik ha kell, ha nem, az sajnos pszichopata. Ez az egyik ismérvük.
2021. nov. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#4 igen így. Ha ő ilyen és neked ez nem szimpi, akkor nem a te feladatod hogy jópofizz vele, és hogy téged furdaljon a lelkiismeret.
2021. nov. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!