Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed erről?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményed erről?

Figyelt kérdés

Történt velem egy helyzet és érdekel, hogy mások hogyan gondolkodnak erről vagy hogy éreznének a helyemben.

A barátomnak (4 éve vagyunk együtt) lesz egy PhD-védése és utána egy kis ünneplés. Annyira azért nem is nagy ünneplés, nem étteremben, nem is otthon hanem ott az egyetemen helyben evés-ivás. Kulturált körülmények között. Ott lesznek tanárok, doktoranduszok, hallgatók és persze meghívta 2 haverját. Az egyik kérdezte tőle, hogy mi lesz a védés után, milyen kaja, lesz-e pálinka, milyen innivaló és lesznek-e olcsó ribik.

Őszintén mondom, hogy engem ez eléggé felbosszantott, hogy az olcsó ribikről kérdezte. A barátom nem vette fel a dolgot, úgy válaszolt a kérdésre mintha a ribik meg se lettek volna említve. Nekem mégis rosszul esett, hogy ilyet kérdez a barátomtól.

Még akkor is ha vicc. Én rossz viccnek tartom. Valahogy olyan gyerekesnek és felelőtlennek érzem, hogy amikor a haverja nagy megpróbáltatás előtt áll és bemutatja a munkáját amin sokat dolgozott, akkor a másiknak a kaja meg a ribik a legfontosabbak. Ha tényleg ez érdekli, akkor az gáz. Ha meg nem is érdekli, csak viccel, akkor meg csak felesleges kérdés.

Ami miatt még szintén nem tetszett nekem az az, hogy szerintem nem illik ilyet kérdezni olyan pasitól akinek van barátnője de főleg nem ilyen stílusban. Valahogy nekem ez azt sugallja mintha a haverja szerint a barátomnak az olcsó ribikre lenne igénye. Pedig nincs rájuk igénye mert hűséges és különben is rám van igénye. Ha meg a havernak a ribik fontosak, az az ő dolga, nincs megtiltva de ezt gondolhatja magában is, nem muszáj kimondani és fantáziáljon magában ha akar.


Én nem tudom, szerintetek én vagyok savanyú citrom vagy másnak is rosszul esne ez?

Amúgy egy segítőkész ember a haverja, volt, hogy felajánlotta a segítségét dolgokban, elfogadta a kapcsolatunkat, már régen be is voltam neki mutatva de néha felelőtlennek, könnyelműnek tűnik.


Kicsit megijedtem, azért remélem nem ott is a nőket fogja neki kibeszélni mert annak nem örülnék. Sajnos én nem valószínű, hogy azon a kajáláson ott leszek. Lehet, hogy csak a védést hallgatom meg és aztán nem maradok.


A barátomnak utólag említettem itthon és egy barátnőmnek is de mindketten azt mondják, hogy ne foglalkozzak ezzel. A barátom azzal érvel, hogy nem is ő kérdezte a ribis dolgot hanem a haverja és amúgy őt hidegen hagyja mert neki a disszertációja a fontos és engem szeret, nem is lesznek ribik, a barátnőm szintén azt mondja, hogy attól még mert a páromnak én ott vagyok, attól még a haverját érdekelheti a téma és nem mondható meg valakinek, hogy hogy beszéljen csak mert nekem nem tetszik.



2021. nov. 5. 17:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nem lesznek ribik. A haverja csak poénkodott. Nem kell izgulni. :D
2021. nov. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy ribik nem lesznek. Inkább maga a kérdés esett rosszul, az tűnt bunkónak. Ezért lennék kíváncsi, hogy mások ezt mennyire tartják bunkónak mert én már nem tudom mit gondoljak.
2021. nov. 5. 17:49
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Fú, de idegesítően karótnyelt vagy. Már eleve azt sem értem, hogy ennyin hogy lehet kiakadni, azt meg főleg nem, hogy miért nem tudod elengedni a sztorit. Mit vársz? Kérjen a haverja elnézést? Vagy mégis mit?
2021. nov. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A nagyanyámnak volt mindig baja attól, ha csajokról beszéltem. Képes volt miatta hetekre megsértődni.
2021. nov. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#2 Szerintem felejtsd el az egészet. Nem érdemes ilyen hülyeségen idegeskedni. Még 10 másodperc is sok ilyenekre pazarolni a gondolataidat, nemhogy kérdést kiírni róla.
2021. nov. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mint írtam, bennem ez azt a benyomást keltette, hogy esetleg a haverja azt hiszi, hogy az én barátomnak olcsó ribikre lenne igénye. És ez esett rosszul.

Hogy neki mire van igénye, ő dolga.


Meg szerintem egy doktori védésnél a ribik a legkevésbé fontosak

2021. nov. 5. 18:13
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

te vagy savanyu 🍋


ezt baromira tulreagalod. valoszinuleg csak viccbol kerdezte, oke, hogy nem vicces, de ne legyen mar ennyire alacsony az ingerkuszobod, hogy errol egy kilometeres kerdest kelljen farigcsalni.

2021. nov. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy ezt hiszi, bár szerintem csak egy rossz poén akart lenni. Így vagy úgy, túl kell lépned rajta. Örülj neki, hogy ilyen pasid van, hogy még reakcióra sem méltatta a dolgot.
2021. nov. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%
Ez nem savanyúság. Kifejezetten rámenősen rosszindulatú. Esetleg irigy. Érdemes felmérni, hogy a barátnő sokkal mobilisabb, mint a barát. A mi baráti körünkben úgy cserélődnek a csajok, mint a szélvihar. Az utóbbi 10 évben a 4 haveromnak volt vagy 20 csaja. Egyik sincs már meg, illetve az utolsó van meg. Így érdemes ezt nézni.
2021. nov. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A barátom haverjának nincs barátnője. Én meg a párommal 4 éve vagyok. Természetesen ez a 10 évhez képest kevés de az 1 évhez képest sok.
2021. nov. 5. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!