Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Aránylag azt bánják meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aránylag azt bánják meg többen, ha nem vállalnak gyereket vagy azt, ha igen?

Figyelt kérdés
Mindkét oldal elég hangosan képviseli a saját igazát és biztos vagyok benne, hogy ez nem fekete-fehér dolog, elég összetett függ a neveltetéstől, élethelyzettől, egészségi állapottól. Viszont én mintha idősebb emberektől többször hallottam volna, hogy azt bánja miért nem vállalt gyereket, mint azt hogy bár ne vállalt volna egyet sem. Persze az is lehet a legtöbben elégedettek a döntésükkel és nem merül fel ez a kérdés.

2021. dec. 21. 16:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem erre releváns felmérés nem készült, én még nem láttam.
2021. dec. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Ahogy egyes írja. Egyébként gyerekes nőként nekem az a tapasztalatom, legalábbis női oldalról, hogy a gyerekvállalás megbánása a világ fő bűnei közé tartozol, amit soha semmilyen körülmények között nem szabad kimondani... Leszedik a keresztvizet is arról, aki ezt bevallja.
2021. dec. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
15%
Inkább aki nem. EZt már én is hallottam, de olyan soha, hogy jobb lenne gyerek nélkül. mármint hogy komolyan, nem valami hirtelen felindulás miatt.
2021. dec. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Két dolgot ne felejts el, amikor megkérdezel valakit arról, hogy megbánta-e a gyerekvállalást:

1. Ha összességében meg is bánta a gyerekvállalást, valószínűleg szereti a gyerekét, és ezért kevesen mondanák egyértelműen, hogy megbánták. Maximum azt, hogy ha újra kellene csinálniuk, nem tennék meg újra, és választanák a gyerekmentes életet.

2. Gondolj abba bele, hogy micsoda össznépi gyűlölet zúdul arra a szülőre, aki azt mondja, megbánta a gyerekvállalást. Ezt egyből azonosítják is azzal, hogy nem szereti a gyerekét, biztos egy rossz szülő, stb. Ezért, hacsak nem vagy igazán a bizalmasuk, nem fogják neked elmondani.

2021. dec. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
37%

Van egy ilyen mondás, hogy a halálos ágyadon nem azt bánod meg amit megtettél, hanem azt amit nem!


A kérdésre válaszolva ezt embere válogatja. Nem egyforma élethelyzetben vannak emberek, attól függ kinek hogy alakul az élete, anyagi helyzete, és még sok más tényező is szerepet játszik abban, hogy a döntését megbánja vagy sem.

2021. dec. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Nekem nincs gyerekem, miközben a 30-as éveim közepét taposom, a munkatársaim többségének van. Többtől hallottam, hogy megbánta a gyermekvállalást, leginkább a korai gyermekvállalást ahol a 20as évei kezdetén csúszott be.

Stressz, rengeteg költekezés, figyelmet igényel egy gyerek, sok mindenről lemondott a gyermek javára.

2021. dec. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Megbánás ott szokott lenni, ahol külső nyomásra lett meghozva a döntés, megalapozott mérlegelés alapján.


A gyereket visszacsinálni nehéz, szóval a gyerelvállalás sokkal permanensebb döntés, mint az, hogy nem vállalsz.


Ráadásul a gyerekvállalással nem csak az utódot de a másik szülőt is egy életre magadhoz kötöd. Ha szét is mentek, ott lesz a láthatási, szóval érintkezni kell vele.


És igen, társadalmilag nem elfogadott az embernek megbánni a gyerekét, de nézd meg hányan vannak örökbeadva, vagy intézetben.

Hány olyan sztori van itt, hogy a gyereket gyűlöli a szülő, veri, zsarolja. Ez is megbánás, nem épp egy boldog család.

2021. dec. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
*nem megalapozott mérlegelés alapján
2021. dec. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen, én is azért gondoltam, hogy idősebb kori vélemény a relevánsabb, mert az már egy hosszabb távon tudja mérlegre állítani ezt a döntést. Aki épp a gyermekgondozás legnehezebb fázisában van, az nyilván sajnálja, hogy szinte mindenről le kell mondania és csak ekörül forog az élete, viszont később lehet ez már más színben tűnik fel. Nem egy embertől hallottam, hogy akkor kezdte még jobban tisztelni a szüleit miután neki is kisgyereket kellett gondozni és látta érte is mennyi áldozatot hoztak annak idején. Persze ez az ideális eset, sokszor sajnos másképp alakul.
2021. dec. 21. 17:23
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azok, akik negbánják a gyerekvállalást, nem ismerik be hangosan. Gondolj bele hogyan hangozna:


Igen, otthon vár a 15 éves Máté, meg a 13 éves Bence, jó lett idén a bizonyítvány szerencsére. Jövő héten megyünk a Balcsira, de bárcsak inkább ne születtek volna meg, bárcsak alhatnék délig, mehetnék egyedül, és több pénzem lenne. Őszintén megbántam hogy megszülettek.



Na, ugye hogy baromi gonoszul hangzik?

2021. dec. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!