Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy szerfüggőnek melyik az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy szerfüggőnek melyik az igazi énje?

Figyelt kérdés
Volr párom marihuána és amfetamin függő 15 éve. Amikor nincs benne szer borzasztó idegbeteg, ordibál, engem hibáztat mindenért, ledegradál. Amikor van benne szer a fűtől nyugodt de érdektelen, szórakozott. Az amfetamintól pedig (az első 1-2 napban) nagyon kedves, érdeklődő, odaadó, istenít. Már otthagytam de továbbra is keres amikor ilyen állapotokban van hogy szüksége van rám. De amikor nincs benne szer a mai napig ordít és megaláz, mondván hogy ő már nem akar tőlem semmit és csak megkeserítem az életét, tűnjek el az életéből mit képzelek magamról. Nyilván el fogom szeparálni magam tőle teljesen hogy ne tudjon kapcsolatba lépni velem csak érdekel hogy aki volt már hasonló helyzetben az mit tapasztalt vagy van-e közületek olyan aki esetleg foglalkozott függőkkel és érti ennek a pszichológiáját. Hogy lehet egy ilyen után azt érezni hogy nem bolondultam meg mert sokszor annyira elvette már az önbecsülésem meg a józan eszem hogy sehogy sem tudok új emberek felé nyitni.

2021. dec. 31. 11:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tök mindegy, h melyik az igazi, ha van egy ilyen is, amit el kell tűrnöd?
2021. dec. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Egyértelműen az az igazi énje, amikor tiszta, nincs semmilyen szer befolyása alatt.
2021. dec. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a becuccozott enje lehet kozelebb az igazihoz, csak az elvonasi tunetektol ha akarna sem tudna onmaga lenni.
2021. dec. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Sosem értettem miért kell valakinek egy függő. Olyan jó mellette szenvedni? Sosem lesz belőle ember, amennyi energiát fordít a leszokásra, annyi energiával már építhetné is a kapcsolatot. Ráadásul a 95%-uk képtelen leszokni a szerről. Mennyien rájöttek 40 felett hogy elb*szták az életüket, mert egy függővel éltek együtt. A másik ok meg az lehet, hogy egy függő párja is pszichés gondokkal küzd, vagy rossz családból jött, esetleg ő is erős gátlásokkal, démonokkal harcol.


Egy egészséges, önmagát megbecsülő ember sosem áll le egy ilyen alakkal, nagyon helyesen!

2021. dec. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az első évben teljesen normálisan bánt velem. Nem mondta meg volna róla senki hogy függő. Utána abba a csapdába estem bele hogy annyira próbáltam volna neki segíteni hogy ki tudjon belőle jönni hogy a saját életemet is elfelejtettem. Az utolsó pár év pedig azzal telt hogy annyira elvette az önbecsülésem hogy nem volt kedvem sehová sem menni. Persze mindig voltak szebb napok amikor úgy tűnt hogy végre komolyan képes lesz szakemberhez fordulni. De amúgy 6 év volt és nem vagyok 30 sem. Csak nehéz egy ilyen kapcsolat után normálisan létezni.
2021. dec. 31. 12:51
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik. Mindegyik énje valódi.
2021. dec. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mintha az exemet írtad volna le lol

2 hónapig bírtam ... borzalmas...

2021. dec. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű. Mindegyik valamilyen százalékban az énje. Itt eléggé hasonló erősségben, formában.


Mind más valóságszeleten alapúlnak, amiket még nem egyesített magába véglegesen.

2021. dec. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem a függőknek nincs személyiségük. Egyáltalán semmilyen. Mielőtt drogos lett van, biztos, volt neki, de akkor még nem ismered, szóval tök mindegy. Volt drogos párom. Soha többet.
2022. jan. 1. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Máté Gábor azt írja a Sóvárgás démonában, hogy a probléma ott kezdődik, amikor valaki nem kapja meg az adagját. Aki épp be van tépve, az vigyorogva üldögél. Vagy az az orvos, aki hozzáfér heroinhoz, beadja a kis fájdalomcsillapítóját és onnantól működik, mint a gép, dolgozik, probléma nélkül.

Ez persze nem válasz a kérdésedre.

2022. jan. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!