Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Elképzelhetőnek tartjátok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elképzelhetőnek tartjátok, hogy igazából a férfi a kedvesebb nem?

Figyelt kérdés

A hagyományos nézet szerint a nő a kedvesebb, de valójában ez a kedvesség sok esetben megjátszott, illetve csak azok felé irányul, akik iránt a nő érdkelődik.


A legjobb talán az ügyintézőkkel kapcsolatban ezt megfigyelni.


Anyám világ életében azt mondta, hogy nem szereti a női ügyintézőket, mert a férfiak sokkal rendesebbek, amikor el kell intézni valamit. Feltételezem, hogy ebbe az is benne van, hogy a nők rivalizálnak egymással, és ha olyan nővel kerülnek szembe, akiket maguknál jobbnak tartanak, akkor bevágják a durcit. De igazából ezt én magam is tapasztaltam, hogy unott fejjel, lebiggyesztett szájjal csinálják a dolgokat, nem segítőkészek.


Most ezzel nem azt akarom mondani, hogy minden férfi ügyintéző király, de valahogy több segítséget nyújtanak, informatívabbak, lelkesebben dolgoznak. A nők meg csak úgy vannak, tisztelet a kivételnek.


2022. jan. 19. 12:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
Mondjuk úgy, hogy alapvetően egyenesebbek. A nők alattomosabbak. Nem mindig nyilván,de az esetek többségében igen.
2022. jan. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

#1


Igazad van. Nagyon jól összefoglaltad három rövid mondatban, mi a helyet.

2022. jan. 19. 12:58
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

szerintem ott a gond, hogy az ügyintéző szakma el van nőiesedve, főleg nőkhöz társítjuk, illetve az előnyei-hátrányai is inkább a nők felé támasztott elvárásoknak felelnek meg

ennek eredményeképpen olyan nők is ügyintézőnek mennek, akikhez nem igazán passzol, hogy emberekkel érintkezünk és praktikusan megoldjuk a problémáikat

2022. jan. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
59%

Én eü-ben dolgozom, sokkal jobban preferálom a férfi betegeket-pácienseket.

Komolyan, nőként mondom, azt látom, a legtöbb nő nem normális, de cseppet se.

Idegbeteg, hisztizik, flegma, értetlenkedik, és ne haragudj, de még buták is sokan.

Két egyszerű kérést nem tud felfogni és értelmezni.


A fiúkkal könnyebb. Köszönnek ha bejönnek, ha fél perc türelmet kérek, megértik, megköszönik a dolgokat, stb, látom az arcukon, viselkedésükön, hogy tényleg örülnek, hogy el lettek látva, és hogy jófej velük az ember. Sok nővel, próbálsz jófej lenni, akkor is egy savanyú pitsa, már bocs.


Igazán felüdülés, ha igazán kedves nőkkel találkozom, fel tudja dobni az egész napomat amúgy, egy jófej csajszival két szót beszélni tudni.


Én már a boltokban is, keresem a férfi pénztárosokat, mert ha azoknak úgy köszönsz el, hogy; viszlát, szép napot, jó munkát! Azt megértik, és viszont köszönnek. A besavanyodott Marikanéni meg csak röfög valamit...

2022. jan. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%

Kétlem, hogy bármelyik nem úgy általában kedvesebb lenne. Vannak emberek, akik kedvesek, vannak akik nem. A többség a hozzá közeli emberekkel pl "mindig" kedves. Értelem szerűen nem lehet mindig kedvesnek lenni, de a barátaiddal, családoddal igyekszel az lenni. Akkor ő kedves ember, vagy sem?

Szerintem a nőknél gyakoribb a kiingás érzelmileg, mint a férfiaknál. A férfi ismerőseimen könnyebb kiigazodni, könnyebben kiszámíthatóak. Tehát, vagy fixen bunkók, vagy fixen mindig igyekeznek normálisan állni másokhoz. Ilyen téren, mondhatnánk, hogy a férfiak a kedvesebbek. De, mi van, ha te pont jókor fogod ki az adott nőt? Te azt fogod gondolni, hogy kedves, a következő delikvens, meg lehet rossz pillanatban ér oda és azt fogja gondolni, hogy bunkó. Akkor ő kedves, vagy sem?

Összességében, szerintem mindenki igyekszik normális lenni, amíg ez lehetséges, de a férfiaknak biztosabban sikerül.

Összességében ettől nem lesznek kedvesebbek, csak jobban, biztosabban megy a megjátszás rövid távon.

Aki valóban kedves, csak úgy idegenekkel is, az szerintem mindkét nemben ritka. És nem, nem függő tulajdonság.

2022. jan. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#3


Mondjuk az tény és való, hogy az ügyintéző szakma nem való mindenkinek. Azért ehhez kellene olyan stílus, megfelelő empátia, türelem. Csakhogy ezeket a tulajdonságokat megint a nőkhöz kötjük inkább.


#4


Igazad lehet abban, amit mondasz.


Nem tudom, mi van manapság a nőkkel (tisztelet a kivételnek), bár van 1-2 tippem, hogy miért alakult ki náluk ez a viselkedés. Gondolom az Y generációban ez már mindennapos, de lassan a Z-ben is az lesz.

2022. jan. 19. 13:08
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

"valójában ez a kedvesség sok esetben megjátszott, illetve csak azok felé irányul, akik iránt a nő érdeklődik."

Miért, a férfiaknál ez nem így van? Teljesen igaz az EMBEREKRE, amit leírsz, nem csak a nőkre, vagy nem csak a férfiakra.


Hidd el, a férfiak is csak akkor kedvesek, ha érdekli őket a másik, netán bejön nekik. Én is tapasztaltam, hogy ha tetszem egy férfi ügyintézőnek mondjuk, és szinte levetkőztet a szemeivel, akkor igen nyájas, és mindenben segít. Viszont ha nem vagyok az esete, akkor rideg és bunkó.


Egyébként én is pont ügyfélszolgálaton dolgozom, és pozitív tapasztalataim vannak, mert az emberek többsége rendesen, illedelmesen keres meg minket. Néha fordul elő egy-két bunkó, csúnyán beszélő ember, de férfiak és nők közt egyenlő arányban.

2022. jan. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#5


Még ha nem is lehet mindig kedvesnek lenni, de egy olyan szakmában, ahol embereknek intéznek hivalatos ügyeket, illene azért rendesnek lenni. Tehát nem kell vigyorogni, mint a vadalma, de legyen az emberben segítőkészség, napra kész informiációval rendelkezzen.

2022. jan. 19. 13:13
 9/15 A kérdező kommentje:

"Hidd el, a férfiak is csak akkor kedvesek, ha érdekli őket a másik, netán bejön nekik"


Lehet, hogy ez előfordul, de a férfi ügyintézők többségének van olyan stílusa, hogy azzal is legalább viszonylag normálisan tudnak viselkedni, aki közömbös nekik. Pl. velem. Én magam is pasi vagyok, nincs oka arra, hogy kivételezzen velem. Persze nem kell velem egyetérteni.

2022. jan. 19. 13:17
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

8, persze, ezzel egyet is értek. De ez igaz kéne legyen az orvosokra, ápolókra, pedagógusokra, pincérekre, bolti eladókra, ügyfél szolgálatosokra, portásokra, gyakorlatilag bárkire, aki olyan szakmában dolgozik, ahol rendszeresen kell emberekkel érintkeznie. És ezek nem mindegyike "női" szakma. Mégis igaz, hogy sok köztük a bunkó.

Mint írtam, bár látom nem nyerte el a tömeg osztatlan tetszését, nem az adott ember nemétől függ az ilyesmi. Sokkal inkább az adott ember, adott napjától. Illetve attól, hogy meddig képes üresen bazsalyogni.

2022. jan. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!