Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiként mennyire irtózol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiként mennyire irtózol annak a gondolatától, hogy a majdani gyereked az anyja vezetéknevét örökölje, ne a tiédet?

Figyelt kérdés

Szépen kérek mindenkit, hogy próbáljuk meg nem átrakatni a kérdést családi kapcsolatok vagy gyerekvállalás kategóriába. Ott egyértelmű többségben vannak a női felhasználók, én pedig minél több férfi véleményére lennék kíváncsi. Ráadásul elsősorban a témának a párkapcsolati vetülete érdekel, az, hogy egy ilyen javaslat milyen hatással lenne a párotokkal való viszonyotokra.

(Aki nem szeretne gyereket, az vagy próbáljon meg belehelyezkedni a szituációba, vagy egyszerűen ne szavazzon.)



2022. máj. 7. 00:22
A kérdező szavazást indított:
Semmilyen körülmények között nem lenne opció, hogy ne (kizárólag) az én nevemet vigye tovább a gyerek.
Legfeljebb abba mennék bele, hogy mind a kettőnk nevét felvegye (kötőjelesen), de ebbe is csak akkor, ha a párom sokat rágná a fülemet vele.
Belemennék, hogy mind a kettőnk nevét felvegye, sőt, tetszene ez az ötlet, de azt nem hagynám, hogy csak a páromét kapja meg.
Nagyon alapos indoklás kellene ahhoz, hogy belemenjek, hogy csak a párom nevét kapja meg a gyerek (alapvetően nem szeretném).
Nem fontos kérdés, hogy melyikünk nevét kapja a gyerek, nem ellenkeznék, ha a párom a sajátját akarná adni neki.
Kifejezetten örülnék, ha a párom vezetéknevét kapná a gyerek, mert a sajátommal nem vagyok kibékülve.
Kifejezetten támogatom, hogy a párom vezetéknevét kapja a gyerek, mert értelmesebbnek/igazságosabbnak látom így.
24 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
25%

Hacsak nincs valami nevetséges neve, akkor belemennék abba, hogy az ő nevét is felvegye, így mindkettőnk nevét viselhetné a gyerek.


Az én nevemet már csak azért is kellene tovább vinnie, mert a generációm első tagja vagyok. Ugyanis nevet választottam, leírattam a régit. Tehát egy teljesen új családot indítottam, és ciki lenne, ha már a második generációban kihalna ez a családnév.

2022. máj. 7. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
16%
Letojnám kinek a nevét viselné a gyerek, de egy ilyen feminista nősovén egoista tyúkkal az életben nem jönnék össze.
2022. máj. 7. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Mármint az a feminista, nősovén, egoista tyúk, aki ugyanazt szeretné magának, ami neked teljesen magától értetődő módon járt mindig is? (Még nem szembesültem olyannal, hogy bárki kétségbe vonta volna az apa jogát a neve továbbörökítéséhez.)
2022. máj. 7. 03:36
 4/28 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező:


Gondolom arra céloz a #2-es, hogy nem akar maga mellé egy olyan feministát, aki erőszakosan harcol a maga igazáért, és az akaratát az egyenlőség alatt rá akarja kényszeríteni a férfira.


Szóval a "harcos feministákról" beszélhet.


#1 voltam.

2022. máj. 7. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
0%
Mint ahogy írta is valaki, ez nem fordulhat elő. Az ilyen nőket meghagyom másnak. Ki a franc akar egész életében vitatkozni, meg balhézni ilyen ideológiai marhaságok miatt? Akinek meg az ilyen nő is megfelel és elfogadja ezt, annak meg mindegy kinek a nevét viseli az a gyerek.
2022. máj. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
88%

"Még nem szembesültem olyannal, hogy bárki kétségbe vonta volna az apa jogát a neve továbbörökítéséhez"


Milyen jogát? Ez csak egy régi himsiviniszta hagyomány.

2022. máj. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
6%

Na erről beszélek😂❗ kínlódjon az ilyenekkel akinek két anyja van, mint a 6-os. Meghagyom annak, akinek nem jut más.

5#

2022. máj. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
#7 de miért kínlódás? Szerintem a terhesség és a szülés nagyobb kínlódás. Miért kapná az apa nevét a gyerek, ha az anya kínlódik? Ja mert hogy az úgy szokás? Oké, miután kedves apuka egyedül eltart minket egy jó életszínvonalon, csak mert ugye ez a szokás, akkor megkaphatja a gyerek az ő nevét. De ha a szokásokkal jön valaki, akkor tegye mögé a rá vonatkozó szokásokat is, ne csak “tartsa a tenyerét” és elvárásai legyenek.
2022. máj. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
5%

8-as, azért kínlódás ilyen feminista, nagypofájú, mindent jobban tudó, mindent berendszabályozni akaró nővel lenni, mert azon kívűl is van elég nehézség az életben, munkahelyen. Ki franc kiváncsi erre otthon is? Az ilyen tartson macskát, vagy csináljon amit akar😂.

7#

2022. máj. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem az ilyen begyöpösodött hímsoviniszta p*ccsel együtt lenni a kínlódás. Az ilyen legyen boldog a jobb kezével 🤷🏻‍♀️
2022. máj. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!