Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan működik?

Figyelt kérdés

Kérdésem a következő.

Én mint kívül álló és nem hozza értő ember, szeretnék egykis segítséget, információt kérni.

Házas párról lenne szó.

Ahol volna egy olyan probléma hogy a férj (mentálisan úgymond egy másik világban él, saját elmélete van az életről, úgy gondolja magáról hogy ő a mindenható, mindenkitől jobb, okosabb, értelmesebb, intelligensebb, ügyesebb stb stb), közbe természetesen ennek éppen az ellenkezője igaz rá. Na szóval arról lenne szó hogy a nő az autóját mely az ő tulajdonát képviseli hivatalosan, üzembentartói joggal át adta a férjênek a gépjárművet, viszont idő közben a férj az autót ha mondható így, szét hajtotta és 40ezer km-ert tett már az autóba, 6 hónap alatt, egy fiatal autóról beszélünk, talán 70ezer kmerrel vette a feleség.... A gépjármű futóműve a férj rossz vezetési szokásai / használata alatt jelentősen tönkre ment,gondolok itt arra hogy 110/120 felett ringatózik az autó fura hangokat ad ki, nyöszörög, kötelező viszgyálatok és alkatrész cserék elhanyagolása, olajcsere stb, többször felszólitotta a feleség hogy javíttassa meg a férj az autót, hiszen kiváló állapotban vette át az autót, plusz hibakódos is lett 1/2 hónap után, mert nem azért adta oda hogy ő napi több száz kilómètert utazgasson vele hanem hogy amíg a felesèg hamarosan végez a vezetőiengedêllyel addig használhatja ha van valami fontos dolga akadna, el tudjon jutni stb, szóval a kérdés az lenne hogy hogyan lehetne az autót vissza kapni illetve hogy a károkat meg térítse az üzembe tartó férj. Mert éppen válni készülnek, tát egy semmire kellő férjről beszélünk kia gyermekênek nem tudja megadni még a minimális szükségleteket sem, hanyag stb a feleség beleunt hogy minden neki kell csinálnia. Szeretné vissza kapni az autót úgy ahogy átadta, egészségesen, rendőrség nélkül de a férj nem hajlandó vissza adni az autót, pl olyanokat csinál a férj hogy a feleség mondta neki hogy ugyan tegye már le az autót mert ugye szegénykêm nyilván félti stb hogy ne vigye sehova mert így is tönkre tette már és a férj bele lép a gázpedálba a feleségnek pedig félre kell ugrani különben el gázolja a férj meg ilyenek, szóval a férj teljesen pschiopata. Kihez lehetne fordulni ebben az ügyben, gyorsan kéne a segítség.



#válás #házasság #félelem #Psychopata férj #Gépjármű üzembetartói jogok, kötelessègek.
2022. máj. 16. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

az üzembentartói szerződést felmondhatja, de a javítást elfelejtheti

ha így is elviszi az autót, rendőrségen lopásért feljelentheti

2022. máj. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy a javítást elfelejtheti, az üzembetartó okozott /okoz kárt az autóban, biztosan van felelősség biztosítás ilyen esetben, tehát ha az üzembetartó létre jötte idő pontjában makulátlan autót vett át, azt úgy is kell vissza adni, miaz hogy valaki ide adja nekem az autóját uzemba tartóival én meg úgy adom vissza hogy forgalomba nem vehet részt és én jót nevetek és kész vagy hogy. Ilyen a mesében sincs.
2022. máj. 17. 15:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Legelőször vondd vissza a, üzembentartòit,de ha a hàzassàgi közös vagyonba tartozik akkor amùgy is hasznàlhatja a fèrj. Kèrdès h a nő különvagyona e az autò. Ha igen akkor perben kèrheti a javìttatàst ,ha tudja bizonyìtani hogy a fèrj tette tönkre,de szerintem ez elèg nehèz. Ha közös vagyon akkor szerintem semmit nem tud tenni.
2022. máj. 19. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Házasok de az autó ahogy a kérdésben is szerepel a nő TULAJDONA/SAJÁT VAGYONA. A lakás pedig a férjè. Nyilván tudja bizonyítani a nő hogy a férje használja az autót van rá vagy 300 tanúja, plusz a nőnek nincs vezetői engedélye még. Tehát értelem szerüen a nő nem vezette az autót soha sem. Csak a fèrje használta vásárlás óta. Tehát ami kár keletkezett az autóban az mind a férjét terheli. Egészen biztid hogy erre van hivatali el járás. Olyan nincs hogy az üzembe tartó kárt tehet a gépjárműben/más tulajdonában. Erre lennie kell jogszabálynak.
2022. máj. 20. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!