Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki korábban volt bántalmazó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki korábban volt bántalmazó kapcsolatban az megérdemli a sorsát?

Figyelt kérdés
Korábban voltam ilyen kapcsolatban, igaz csak 4 hónapig, de a családomtól még a mai napig is megkapom, hogy annyi eszem se volt, mint egy tyúknak. A nővérem azt mondja, hogy akit így kapcsolaton belül bántanak, mint ahogy engem is, az pont, hogy megérdemli a sorsát, hiszen az a sajnálni való, akit pl. az utcán megtámadnak, de aki benne marad egy ilyen kapcsolatban, mint én, az egy idióta, aki hagyta magát kihasználni, én önként voltam ilyen kapcsolatban, és engem nem kell sajnálni.
2022. máj. 18. 21:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
Csak akkor, ha a rendszeres bántalmazás mellet is benne marad a kapcsolatban..ha az elsőnél lelép, akkor nem.
2022. máj. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az alacsony önbecsülés vezeti és tartja benne az ilyen kapcsolatokban az embert.


A családod reakciója alapján egy elég erős, potenciális magyarázatot is találtunk erre a problémára...

2022. máj. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
De qrva kedves a nővéred...
2022. máj. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemli meg, de ez nem egyenlő azzal, hogy ne lenne benne felelőssége.


A családod pedig, beleértve a nővéred, gyökerek. Valószínűleg nem hiába alakult így a személyiséged.

2022. máj. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A nővéred nagyon buta lány lehet.


A bántalmazó kapcsolat nem úgy kezdődik, hogy a randipartner a második randin eltörik a karod, aztán randiztok tovább.

Először mindig van egy beetető szakasz, és a balhék után is van egy "jóvátétel". Az áldozat először nem is bírja felfogni, hogy ez a csodálatos tökéletes fantasztikus ember miért vágta pofon, nyilván van valami oka, hiszem olyan gyöngéd, szerető, csodálatos ember.

Az áldozatok akkor jönnek rá arra, hogy mi is folyik valójában, amikor már tényleg eldurvult a helyzet.

2022. máj. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%
Nem érdemled meg, de jó hülye voltál hogy 4 hónapig benne maradtál egy sz.r kapcsolatban a helyett hogy már az első jeleknél leléceltél volna. Ha jön veled szemben egy habzó szájú ember baseball ütővel a kezében üvöltözve akkor megvárod amíg odaér és kupánvág mert azt feltételezed áááá biztos nem rám mérges csak lekéste a buszát 😂
2022. máj. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 FoxtrotLidérc ***** válasza:
100%
Férfiként: Tudod mit, Kérdező? :))) Akkor vállalom, hogy "megérdemlem a sorsomat" én is. Nővéred meg örüljön, hogy nem volt része ilyenben...
2022. máj. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Elmondhatnád a nővérednek, hogy pont ugyanannyira sz*ralak, mint te, mert ahelyett, hogy tevékenyen segített volna és melletted állt volna, még beléd is rúgott egyet. Ha ilyen helyzetben nem csak a bántalmazó pár súlykolja beléd, hogy idióta vagy, hanem a családod is, akkor tényleg annak érzed magad és egyre mélyebbre kerülsz. Olvasd el, majd add a kezébe Tisza Kata: Most című könyvét. Nagyon nehéz olvasmány, de iszonyat nagy aha élmény. Voltam bántalmazó kapcsolatban, így került a kezembe. És nem, nem érdemeltem ezt, de örülök, hogy önerőből kinyílt a szemem. Aki ezzel nem foglalkozott mélyebben, az sosem fogja megérteni a pszichológiáját és pont fordítva fog működni, mint amivel segíteni tudna. Vagyis még erősebben a bántalmazó karjaiba lök...
2022. máj. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Voltam bántalmazó kapcsolatban. Nagyon hosszú lenne mindegyiket leírni, de a bántalmazó annyi pszichológiai manipulációs taktikát alkalmaz, hogy az valami hihetetlen, akár legyen szó arról, hogy "fokozatosan" válik rosszabbá, az elején beetet, utólag kiengesztel, gyakran normálisan is viselkedik, aztán derült égből villámcsapásként bántalmaz újra, a bántalmazott agyában gyakorlatilag egy függőségi dinamikát alakít ki... És utólag visszanézve tényleg sokkal egyértelműbbnek látszik, ahogy kívülről nézve is, de belülről sokkal több idő felismerni, mert az áldozat gyakorlatilag addigra beleőrül. Szóval én is azt vallom, hogy az áldozat nem tehet arról, hogy ilyen kapcsolatba kerül (Meg basszus, egyáltalán ki keresne direkt ilyen kapcsolatot?), VISZONT ha felismeri, hogy mi a helyzet, felelőssége van abban, hogy megpróbáljon kijutni belőle (néhány esetben ez baromi nehéz), és elvégezni azt a belső munkát, ami ahhoz kell, hogy ne kerüljön bele még egy ilyenbe. Van pl. egy ismerősöm, aki bántalmazó kapcsolatban volt, nagynehezen sikerült lelépnie, elmondta, hogy mennyire rájött, hogy ez a srác milyen szörnyű volt neki, gyakorlatilag még a legszebb időszakokban sem szerette, aztán rá egy hónapra pár jó szó után máris visszament hozzá... Az ilyennel én is nehezen tudok mit kezdeni.
2022. máj. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A nővéred egy legalja sutyerák gyökér. Ennél a te sztorid nem rosszabb…
2022. máj. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!