Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenkinek olyan lesz a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenkinek olyan lesz a párkapcsolata, amilyen emberi minőséget őmaga képvisel?

Figyelt kérdés

Nekem úgy tűnik, hogy az emberek nagyon túlidealizálják a párkapcsolatokat és nem is annyira racionalitás, hanem inkább a szenvedély alapján választanak partnert. A szerelemről az a kép él, hogy az majd leesik az égből és egy csapásra minden probléma megoldódik, hirtelen értelmet nyer minden körülöttem, lesz egy másik felem, aki csak rám figyel majd, feloldódom a boldogságban.

Viszont én úgy látom mindenkinek olyan lesz a szerelmi, szexuális élete amennyi energiát és áldozatot belefektet. Ilyen nincs, hogy készen kapok valakit, aki minden lelki sérelmét feldolgozta, minden félelmét legyőzte és semmilyen konfliktus nélkül együtt tudunk majd élni. Egy felnőtt, érett párkapcsolat már inkább a közös célokon, értékrenden és hétköznapi életvitel összeegyeztethetőségén alapszik, mint sem a szenvedélyes szerelmen.



2022. máj. 27. 10:13
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
85%
Többségében egyetértek veled annyi különbséggel, hogy egy párkapcsolaton belül nincs olyan, hogy áldozatot hozok. Ha valóban működőképes és mindkét fél tesz érte, akkor egyikük sem érzi áldozatnak. Ápolni kell a kapcsolatot, akár egy növényt, ha szép termést szeretnénk rajta. De ez őszinte szerelem/szeretet nélkül valóban felfogható áldozatként, csak akkor nincs értelme.
2022. máj. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
97%

"nem is annyira racionalitás"

Az érdekes, eddig mindig azt olvastam itt, hogy a férfiak a külső, a nők pedig a pénz alapján választanak. Na nézzenek oda, mégsem úgy van?


Egyébként abban teljesen igazad van, hogy nem fog senki sem készen kapni egy jó párkapcsolatot, azért mindkét félnek tennie kell. Viszont a szenvedély, szexuális vonzalom alapot szolgáltat hozzá.

2022. máj. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
16%
Egy felnőtt, érett párkapcsolat már inkább a közös célokon, értékrenden és hétköznapi életvitel összeegyeztethetőségén alapszik, mint sem a szenvedélyes szerelmen." Ember függő. Az érzelmes embereknek marad a szerelem, a robotoknak kizárólagosan a papír fotma.
2022. máj. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
0%
Forma*
2022. máj. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
13%

"Viszont én úgy látom mindenkinek olyan lesz a szerelmi, szexuális élete amennyi energiát és áldozatot belefektet"


Gratulálok Coelho. Nyilván alap igazság, hogy egy kapcsolatba energiát, időt és pénzt kell fektetni ahhoz, hogy jó legyen. Ezt mindenki tudja. Csak van aki már annyira nem érdeklődik a partnere iránt, hogy ezt leszarja.

2022. máj. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
13%
A kulcsszó a szerinted. Akkor te élj úgy. Más meg köszöni szépen, jól elvan a szerelemmel.
2022. máj. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
0%

Nem, nagyon nem.

Egyreszt olyat kaphat, akivel eleve lehetosege van ismerkedni. Masreszt, mindenhez jon meg a felszinesseg es az eloiteletek.

Tovabba egy azonos szintu lany konnyen talalhat maganal jobb pasit.

2022. máj. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Minden kapcsolaton dolgozni kell és fenntartani a "tüzet". Viszont miért ne lehetne az, hogy megismersz valakit és kitágul a világ, boldog leszel tőle?

Én a feleségemet a munkám által ismertem meg. Amint találkoztunk már vonzódtam hozzá, és hát bátraké a szerencse alapon odamentem ismerkedni. Azóta teljesen kinyílt előttem a világ. Ugyanolyan az értékrendünk, a céljaink, a jövőképünk. Együtt vagyunk, mégis van privát terem. A szexualitásban probléma nélkül megéljük a vágyainkat. Minden élményt megosztunk és átsegítjük egymást a gondokon. Attól, hogy nem olyan, mint a mesékben, nekem eléggé lelki társ érzetet ad ez a kapcsolat.

2022. máj. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Sokan keverik a szexuális vágyat és a szenvedélyt a szerelemmel. Aztán mikor ez elmúlik, már dobják is be a törölközőt, hogy elmúlt a szerelem, és futnak a következőhöz. A kapcsolat elején érzett fellangolás nem tart soha sokáig.

A baj ezzel az, amikor erre a kezdeti fellángolásra vállalnak gyereket.

2022. máj. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
#9: Nalam mondjuk 9 evig is eltartott. Vannak, akik vegig langolnak.
2022. máj. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!