Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Elsimítható ez a konfliktus?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elsimítható ez a konfliktus?

Figyelt kérdés
A szüleim nem kedvelik a párom, és és fordítva is igaz. A párom nagy intelligens, okos srác, de meglehetősen pimasz, és annyira szemtlenül beszélt apámmal, hogy már én szégyeltem. Legutóbb nálunk voltak a szüleim és a párom nagyon itrovertált, egy társaságban képes akár órákig is szótlanul ülni. Apa csak beszélgetni próbált vele, és azt mondta, hogy jobban tudnánk spóroni, ha eladná a motorját. Erre azt válaszolta, hogy "köszönöm, de nem fogadok el olyantól tanácsot aki 50éves korára nem ért el semmit, és nagyobb az adóssága mint a vagyona."

2022. jún. 26. 19:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Milyen igaza volt a pasidnak
2022. jún. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem pimaszság, hanem bunkóság, még ha alapvetően igaza is van. Bunkó neveletlenség ilyet mondani a párod apjának.
2022. jún. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Igaza van a barátodnak, apud tényleg rosszul áll anyagilag?

Mert ebben az esetben inkább tőle volt modortalan, hogy életvezetési tanácsokat osztogatott kéretlenül.

Elsimítani úgy lehet, ha mindketten elismerik, hogy hibáztak. A megszólalással is, meg a reakcióval is.

2022. jún. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Apád "beszélgetni próbált vele" - cikizte, és kéretlen tanácsot osztogatott. Ez nem beszélgetés. Jobb, ha nem is találkoznak, vagy lehetőleg nem szólnak egymáshoz.
2022. jún. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#3 tulajdonképpen igaza van, mert még nekünk is tartoznak egy kisebb összeggel, de ez még nem ok arra, hogy így beszéljem. Apa tényleg csak egy jóindulatú tanácsod adott, amit nem is kellett volna megfogadnia, elég lett volna csak szó nélkül hagyni.
2022. jún. 26. 20:14
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Nálam is kiverné a biztosítékot, ha olyan osztogat pénzügyi tanácsot aki nekem tartozik. Apád a prosztó, nem a párod.
2022. jún. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Nem, ez egy éles határvonal. A szülőknek a kapcsolat legelején meg kell tanulniuk, hogy nem szólhatnak bele más felnőtt, önálló ember dolgába.

Ez egy fájdalmas lecke a szüleidnek, de a barátod nagyon jól választotta meg a témát, mert kétséget kizáróan neki van igaza.

2022. jún. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem itt az a probléma, hogy ilyen tanácsot sem kellett volna adnia apudnak.

Megpróbáltam belegondolni a helyzetbe, ha mi a férjemmel rosszul állnánk anyagilag, és azt mondanák szüleim, hogy adjuk el a kocsit, vagy akármit, nem örülnék neki, hogy így akarnak beleszólni a dolgainkba.

De nyilván valahol a szülőket is meg lehet érteni. Biztosan látják, hogy kevés pénze van a barátodnak, és a motor fenntartása sem kevés, ezért tanácsolta ezt apud gondolom.

Viszont ha tényleg intelligens és okos a párod, finomabban is válaszolhatott volna, mert ez így nagyon bunkó volt szerintem. Lehetett volna annyit mondani, hogy nem hinném hogy eladom a motort. Nem kell rögtön ilyen bunkón válaszolni.

2022. jún. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ebből az derül ki, hogy igaz a mondás, miszerint a férfiak az anyjukat, a nők az apjukat keresik leendő párjukban. Mindkettő bunkó volt. Emellett mindkettő azt hiszi, ért a pénz beosztásához, miközben valószínűleg nem. Apád nyilvánvalóan nem, azt leírtad, de ha apád "csak tanácsot adott", akkor valamiért szükségét érezte ennek a tanácsnak, ergo, talán szóba került már, hogy spóroltok valamire, de nem megy túl jól. Ha fel se merült soha, hogy (több) pénzre lenne szükségetek, indokolatlan lett volna a spórolás említése. (Ha felmerült, akkor se volt jogos apád észosztása.) Szóval szerintem mindketten hibásak. Apád kezdte a provokációt, a pasid beszólása viszont aránytalan durvább volt(bár jogos.)
2022. jún. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez egy eléggé kiragadott sztori. Ha apukád mindig kedves, akkor a párod egy prosztó. Ha viszont faterod állandóan beleszól az életetekbe, akkor megértem, hogy betelt a pohár.

Én mondjuk inkább nyelem le a konfliktust. A párommal megosztom a véleményem utólag, akár az ő családjáról, akát a sajátomról, de nem fogok feszültséget szítani.

2022. jún. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!