Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt lennétek még ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együtt lennétek még ha nem lenne gyerek?

Figyelt kérdés

A gyerek születése előtt is éreztétek hogy valami nem jó? Ha a gyerek után derült ki a baj, akkor már a gyerek miatt vagytok együtt?

Rengeteg olyan dolgot hallani és olvasni, hogy a párok nem lennének együtt már, ha nem lenne gyerek. Ez miért van? Egy anyuka ismerősöm azt mondta, hogy a gyerek után a bajok sokkal nagyobbnak tűnnek.


2022. júl. 11. 06:32
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Nincs is gyerekem.
2022. júl. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az emberek egy része valóban együtt marad a gyerekek miatt, de általában ez is pénzügyi gondok miatt van.
2022. júl. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Együtt vannak, amíg az egyiknél el nem szakad a cérna, majd elválik.

Ezért kell alaposan megismerni egymást, egymás nézetét a világ minden dolgára. Amiben lényeges a nézetkülönbség, ott abba kell hagyni a kapcsolatot.

2022. júl. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A 3-as válaszadó válaszát továbbgondolva:


Sokan vannak, akik alaposan megismerték és szerelemmel szerették egymást, de az évek/évtizedek alatt simán változhat annyit az ember személyisége, hogy hiába illettek össze értékrend és világnézet szempontjából és szerették egymást x évvel ezelőtt, mára ebből semmi nem marad.


A másik, hogy a gyereknevelés lutri. Sok szempontból megismerheted másikat/láthatod rengeteg szituációban, mégis egy zsákbamacska a közös gyerek, nem tudhatod, mit hoz ki a másikból. Nem értem azokat, akik pl. a gyerekvállalástól várják a kapcsolat megmentését...hatalmas konfliktusforrás lehet a gyerekvállalás. A kialvatlanság miatt ingerültebb, fáradtabb a másik, kevesebb a minőségi idő, amit a felek egymással tölthetnek, lehet, hogy olyan dolgokban nem értenek egyet a nevelést illetően, amire korábban nem is gondoltak volna,stb.


Szerintem rendkívüli szerencse kell ahhoz, hogy tényleg szerelemben, szeretetben tudjanak egy egész életet leélni a felek és nem csak elvegetálva egymás mellett.

2022. júl. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Se gyerek, se hitel nem tart össze, mégis 15 éve együtt vagyunk jóban-rosszban, mert szeretjük egymást.
2022. júl. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sokan a gyerektől remélik, hogy majd az rendbehozza a kapcsolatukat. Vagy még rosszabb esetben: azzal próbálja az egyik fél magához láncolni a másikat.

Tapasztalataim alapján ez a lehető legrosszabb döntés. A kapcsolat nem fog megjavulni, ellenben lesz egy gyerek, ami még nagyobb köteléket jelent, és még nehezebb külön folytatni. Nagyon rossz az ilyen házaspárokra nézni, akik tényleg csak azért vannak együtt, mert van egy közös gyerek, de egyébként meg egy boldogtalan házasságban sínylődnek.

2022. júl. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi már gyerekkel sem vagyunk együtt. A gyerek nem indok arra, hogy egy számomra megalázó házasságban kelljen élnem egy hazug csalóval. A gyereknek is jobb, ha nem ezt látja nap mint nap az otthonában.
2022. júl. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Már valószínűleg a nevére sem nagyon emlékeznék
2022. júl. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem is olyan rég volt egy hasonló kérdés, ahova válaszoltam, hogy fogalmam sincs, mi lenne, ha nem lenne gyerekünk. Félreértés ne essék, nagyon szeretem a férjem, kiegyensúlyozott, boldog kapcsolatunk van, nem csak a kirakatban, hanem tényleg jó a házasságunk, a családi életünk, csodás férjem nekem, a gyerekeknek kívánni sem tudnék jobb apát, szóval nem csak azért vagyunk együtt, mert nehéz lenne a gyerek miatt válni vagy akármi.

Viszont ha nem lenne gyerekünk, fogalmam sincs, milyen emberek lennénk, milyen terveink lennének, ezek egy irányba mutatnának-e, és hogy ennek ellenére vele maradtam volna-e. Én mindig is szerettem volna gyereket, így ha ő nem akart volna, akkor el se jutottunk volna addig, hogy összejöjjünk, már az első randin tisztáztuk a kérdést, ha ő akkor és ott mondja, hogy neki eszében sincs szaporodni, akkor ennyiben maradt volna az ismerkedésünk. Tehát ha így nézzük, akkor nem, gyerek nélkül biztosan nem lennénk együtt.

Viszont ha mondjuk én sem akartam volna gyereket sosem, és ebben lett volna egyetértés, akkor is kérdés, hogy a céljaink, terveink mennyire egyeztek volna meg. Mert most így, hogy családban gondolkodtunk, nem is volt soha egy pillanatig sem bizonytalankodás, hogy itthon vagy külföldön, hogy ilyen-olyan önmegvalósítás és huszadik egyetem vagy munka, tapasztalatszerzés, ingatlanvásárlás, stb, tehát egy csomó olyan dolgot meghatározott már önmagában az a tény, hogy mi gyereket akartunk, ami egyébként rengeteg konfliktusforrást és esetleges szakítást okozott volna, ha másként gondoljuk (teszem azt én mindenáron külföldön szerettem volna folytatni a tanulmányaimat, ő meg maradt volna itthon, mert barátok, család, akármi, az szintén egy összeegyeztethetetlen ellentét). Szóval nem tudom, hogy ha nem a gyerek, akkor mik lettek volna a vágyaink, a céljaink és terveink, amikért dolgozunk nap mint nap, és hogy ezek egyeztek volna-e vagy sem. Így most egyeztek, mert mindketten ugyanazt akartuk, és így könnyű volt tervezni mindig is, de ha nem így lett volna, nem biztos, hogy együtt lennénk. Nem tudhatom.


De ha teszem azt minden ugyanaz, mint most, csak nem akar egyikünk sem gyereket, akkor is tuti együtt lennénk. Szeretjük egymást, és nem csak bebeszéljük magunknak, hogy jó az élet együtt, mert gyerek van.

2022. júl. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mi együtt lennénk. Most is szeretünk együtt tölteni időt a gyerekek nélkül is, igyekszünk mindig időt szakítani egymásra, sokat beszélgetünk, mászkálunk együtt ide-oda stb. Szóval nem csak a kötelező napi köröket futjuk, szeretjük egymást jól érezzük magunkat együtt.
2022. júl. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!