Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ex barátnőm,elkezdett felbukka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ex barátnőm,elkezdett felbukkani egy két helyen közösségi oldalakon,ezt most valami ..jelzés akar lenni és rám vár,hogy reagáljak ?

Figyelt kérdés

Volt párom 1 évnyi külön válás után,szeretett volna kapni egy új lehetőséget,a múltbéli elkövetett hibája után.Elfogadtam,mert valóban szerettem őt meg elvileg látszódott rajta,hogy megbánta tényleg. Eltelt három hónap és ezt újra majdnem ugyan úgy meg tette. Persze be telt most a pohár már.Erre eltelt most bő fél év tök csend. kb 2 hete furcsa jeleket kezdett el adni,pl közösségi oldalakon kedvelget,olyat is amit nem igen szeretett hobbimat.De van párja,mert láttam már meg kivan posztolva elég frissnek is tűnik.Meg rak ki furcsa dolgokat,vagy állatos képet,vagy valami szomorú idézetek ami inkább saját magára utal. Viszont fiatal ezt az egyett tudom csak megérteni benne,19 és 25 múltam,de viszont,ha elkapja a dili a fejében elkezd f..ról f..ra járni valamiért én legalább is ezt vettem észre.


Helyes út nyilván gondolom az,hogy ezt hagyni kell. De érdekelne egy két vélemény,hogy ez valami elme zavar,vagy szimplán mert fiatal csak?Néha oda is jön hozzám,mintha nem tudna kiszakadni valamiért. Bunkó nem vagyok,nemtom lehet ez a baj,hogy nem mondom neki neki rendesen a dolgokat? Tiltogatós típús sem vagyok meg hasonlók


2022. júl. 19. 20:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kell ez neked?
2022. júl. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Senki nem tudja mi van a fejében, lehet magányos vagy unatkozik. Vagy olyan hülyékre akaszkodik, akik elviselik a baromságait. Úgy gondolja te ebbe a kategóriába tartozol.


Hogy bármi betegsége van-e, azt lehetetlen megmondani, főleg hogy a leírtakban nagy különlegességek nincsenek. Járjon fszról fszra és ne foglalkozz vele.

2022. júl. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 FoxtrotLidérc ***** válasza:
Tiszta labilis...
2022. júl. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy hívják szakszóval, hogy bizonytalanul kötődő. Az ilyen ember senki mellett nem tud hosszabb távon megmaradni, mindig ambivalensen viszonyul az aktuális társához, és állandóan sodródik, mint porszem a szélben. Ez nem elmebaj, hanem egy gyermekkorból hozott kötődési minta, ami felnőttkorban már nem szokott változni. Ezek az emberek jelentik az egyik okát a válások magas számának. Sajnos nem sokat lehet velük kezdeni.
2022. júl. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján lehet valamilyen személyiségzavar is.

Persze ennyi információból ezt nagyon nehéz lenne még csak megtippelni is.

Amit csinál a közösségi oldalakon az jó eséllyel azért van, hogy továbbra is közel tartson magához, azzal, hogy felkelti a figyelmed egy-egy ilyen "ha esetleg elfelejtettél volna (vagy próbálkoznál vele), még mindig itt vagyok"-kal, ha úgy alakulna (és jó eséllyel úgy fog), hogy a friss kapcsolata nem jól sül el.

Nem jó dolog erőltetni azt, ami nem megy, úgyhogy ha meg tudod tenni, hogy figyelmen kívül hagyod ezeket a próbálkozásokat és teljesen elengeded, azzal teszed magadnak a legjobbat.


* Ez csak a személyes véleményem a helyzetről és előfordulhat, hogy rosszul látom a helyzetet, úgyhogy az itt leírtakat kezeld kérlek fenntartásokkal.

2022. júl. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

2#:Gondoltam erre már én is,mert tőlem csak azt látja,ritkán vagyok azaz ideges típús,meg higgadtan kezelek mindent,és ezzel lehet úgy érzi hülye is vagyok.


3#: Ebben is lehet talán valami,édesanyja aki picit hasonló mentálisan,bár ott indokolt lenne a tovább lépés,de féltékeny típus is eléggé.


4# és 5#:

Igen ebben mindkettőtöknek viszont igaza van,de én gondoltam arra,ha volt 2 rossz példa ami tudja,hogy rossz a szülők révén,és neki is volt már rossz kapcsolata,és ennek ellenére,megcsinálja indok nélkül,megvonja a vállát kb ennyi volt a a reakciója ha kérdeztem,illetve,hogy úgy érzi sötét ő.


Részemről nem erőltetem a kontaktot,nem is nézem,max ha magától egyből be adja,de én figyelmen kívűl hagyok mindent,valószinű hosszútávon inkább én őrűlnék meg,mert darabig minden oké,megmarad,aztán egyszer csak jön valami szikra benne és lép. De köszi szépen,sokat segít ez,mert hátha több ilyet láttatok már

2022. júl. 19. 21:12
 7/12 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.


Ha diszfunkcionális családban nevelkedett fel (ez lehet akár csak egy érzelmileg elérhetetlen szülő is), akkor jó eséllyel nem biztonságos a kötődési stílusa (ahogy a 4-es válaszoló is jelezte, a kötődési stílus nagyon fontos tényező egy kapcsolatban). A vállvonásos dolog arra utalhat, hogy nem képes önreflexióra, illetve nem képes felelősséget vállalni a cselekedeteiért (pl. úgy gondolja, hogy nem is tett semmi rosszat, illetve lehet, hogy valamennyire tudja, csak nem képes szembesíteni magát vele, mert az túlzottan fájdalmas lenne).


A rossz (hozott) minták megváltoztatása kemény önálló munka és intenzív, hosszan tartó terápia (pszichológus) nélkül szinte esélytelen - amit az exed gondolom nem csinál.


Én azt javaslom, hogy semmiképp ne menj bele, ha vissza akarna kapaszkodni, mert egy újabb ciklusban találhatod magad, aminek újfent az lenne a vége, hogy érzelmileg sérülsz (minden alkalommal egyre jobban).

2022. júl. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

5-ös.:

Igen a hozott minta stílust a nevelőapukája emlegette többször,illetve úgy nevezte ezt,hogy 1-es 2-es. Az örökölt,meg a hozott minta/ másolás.Ez igaz lehet?És nem kívánja,de örüljek ha megszabadulok.

Áá pszichológus véletlenül se jött elő,néha amire emlékszem magát alacsonyította le,valahol be vallotta úgyahogy hogy vele van baj.

De igen mindenképp vigyázok erre,nehogy bele menjek újra,de most úgy érzem erősödtem mentálisan annyit,hogy ezt át lássam. Sajnálom,mert sajnálom,harag sincs,magamat is kell nézni. De egyenlőre úgy nézki átmenetileg jó neki az új aztán megint kezdődik.Bennem nemtudom mi a fenét lát,emberileg ott voltam mindig neki ezt tudja is talán leg mélyen

2022. júl. 19. 21:44
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy ne reagálj. Legyél tiltós típus.
2022. júl. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Miért érdekel ennyire az exed? Hagyd a picsba.
2022. júl. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!