Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg barátnőmme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értessem meg barátnőmmel, hogy ahogyan gondolkodik és él, helytelen út a boldogsághoz?

Figyelt kérdés

Egy éve jöttem össze jelenlegi párommal, aki egy 31 éves nő.


Akkoriban depresszióval, szocfóbiával, önértékelési gondokkal, önbecsülés hiányával, helytelen önismerettel és egyéb nyalánkságokkal rendelkezett. Azóta már jelentős fejlődésen ment keresztül, de még mindíg nem elég. Még mindig sok gondja van, másokat hibáztat a sorsáért, nem vállal felelősséget, pedig az ő cselekedetei vezettek végső soron ehhez az állapothoz.


Én láttam benne a potenciált, a jó embert, mert tényleg az, jó szíve van, erkölcsileg rendben van, ráadásul egy gyönyörű nő és szeretem. Bár nem az a nagyon heves, tipikus szerelem, de nekem megfelel. Ő is hasonlóan érez.


Sok dologban egyezünk, viszont van egy nagyon erős súrlódási pont...ez pedig a gondolkodásmód. Ő egész nap teljesen a földtől elrugaszkodott dolgokban hisz, amik csak még inkább rontják az állapotát. Egyik nap elmondja, hogy egyre jobb és harmonikusabb a kapcsolatunk meg szerelmemnek hív, rá egy hétre az ellenkezőjét állítja, teljesen ellentmondásos személyiség és követhetetlen, kiszámíthatatlan.


Most azért akar velem szakítani, mert állítása szerint nem ér össze a lelkünk, mert nem tud velem órákig olyan dolgokról beszélgetni, hogy majd a szeretet lévén átmegyünk egy másik dimenziósíkba és ott létezünk tovább meg hasonlók...hát gondolom el tudjátok képzelni miken járhat még a feje.


Szeretem ezt a nőt, látom a kapcsolatunk értékét, de sajnos ezer sebből vérzik szegény, és nagyon kár lenne érte. Képtelen leszállni a földre és racionálisan gondolkodni. Szerintetek mit kellene tennem, hogy felfejlődjön? Szakember anyagi gondok miatt nem megoldható.


2022. aug. 5. 08:06
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Azt mondta olyan ember kell neki aki hozzá hasonló, de kizárt, hogy ne gyilkolnák le egymást egy éven belül...feladna engem, egy fejlett egyént, egy agyament pasasért, csak ezért, hogy hülyeségekről beszélgethessenek, ami abszolút nem visz tovább az életben...ha egyáltalán talána ilyet, amire nagyon icipici esély van.
2022. aug. 5. 08:11
 2/19 anonim ***** válasza:
76%

Beteg a párod ez tény , de nem fogod tudni az ő életét élni, mellesleg.

Nem fog jobban járni egy hasonlóval , mint ő téveszméi vannak van ingyen pszichológus is nem ártana felkeresni.

2022. aug. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Bocsi a veszőkért.
2022. aug. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Nem mindegy miért akar szakitani?

Keresnék mást, nem bonyolítanám túl.

2022. aug. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igen ráadásul itt az internet, sok bullshit forrásból tudja igazolni saját magát...naívan elhiszi ezeket a storykat. Ha fel merem ezt hozni, iszonyú indulatossá válik.
2022. aug. 5. 08:23
 6/19 anonim ***** válasza:
31%
Hagyd rá a hülyeségeit
2022. aug. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
35%
Az első gondolatom az volt hogy menjen csak, mert nem egy szinten vagytok érzelmileg és szellemileg. A leírásod alapján te normálisnak, racionális, talpraesett embernek látszol egy természetes önértékeléssel, ő pedig egy depresszív, elvont művészléleknek aki nincs rendben, fejletlen. A második gondolatom az volt hogy nem tudsz rajta segíteni, hiába is akarsz, mert csak azon lehet aki hagyja is. Azt érzem hogy kevés lenne a te segítséged, neki pszichológusra lenne szüksége ahhoz hogy legalább a lelke, az önértékelése a helyére kerüljön, de a gondolkodás módja a másik dimenzióról nem fog megváltozni. Téged pedig, aki két lábon áll a földön, ez mindig is idegesíteni fog, és egyre jobban feszültebbé fog tenni.
2022. aug. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem hagyom rá, mert azt akarom fejlődjön, jobban legyen. Látom, hogy remek páros lehetnénk, és komolyan kár lenne ezért.
2022. aug. 5. 08:30
 9/19 anonim ***** válasza:
66%

Nyilvànvaló, hogy nem szereted.

Leereszkedően, megalázóan írsz róla. Ha ezt làtnám a helyében, menten kivágnálak.

Úgy írsz, mintha veled megütötte volna a főnyeremènyt, holott…

Tudod, normàlis, felnőtt emberek, hogyha nem felel meg nekik a másik ismerkedèskor, keresnek mást, aki megfelel, nem azt a szerencsétlent kritizálják és ekézik. A leírásodból számomra nem derül ki, hogy a nő el lenne szakadva a valóságtól, csak szerinted.

Te az a fajta vagy, aki felsőbbrendűnek hiszi magát, és azt hiszi, az ő véleménye az abszolút igazság. Baromi nagy tévedés.

Még azt is kinézem belőled, hogy az egyetlen, ami miatt túráztatod szerencsétlent, hogy szép és csinos, amúgy semmi mást nem látsz benne.

2022. aug. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Mégis hogyan kellett volna ezt a problémát feltálalnom anélkül, hogy a megfelelő jelzőket használom? A páromnak vannak gondjai, ami tény, a másik meg, hogy látom a fától az erdőt. Elnézést kérek, hogy az egyébként értékesnek hitt kapcsolatom javítani akarom. Hidd el, el van szakadva...gyakorlatilag se barátai, se senkije nincs rajtam, a mamáján, és a testvérein kívül. Anyjával rosszban van.
2022. aug. 5. 08:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!