Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerek az előző kapcsolatból?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerek az előző kapcsolatból?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érdekelne olyan nők véleménye ahol a párjuknak van gyereke az előző kapcsolatából. Nektek könnyen ment a dolgok elfogadása? Voltak esetleg félelmeitek, negatív érzéseitek ,hogy ti "csak" másodikok vagytok a párotok életében, vagy ,hogy egy másik nő már szült neki gyermeket? Nem volt sosem olyan érzésetek ,hogy a párotoknak két családja van? Ti a közös babával mondjuk és az exe meg az első gyereke? Ti ezt fejben külön tudtátok választani ,hogy jelenleg már csak egy családja van Ti a közös gyereketek és az előző kapcsolatából született gyereke?

Nálatok mennyire együttműködő az ex? Mennyit van képben a gyerek miatt?



Itt gyakori kérdéseken sok negatívat olvasok a témával kapcsolatban, persze vannak pozitívak is.


Köszönöm!



2022. okt. 25. 17:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavarna mert szeretem őket. A jelenlegi kiszemeltemnek is van. Tök cuki kissrac.
2022. okt. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is van, neki is, közös is lesz. Úgyhogy részemről buli, szeretem, hogy sokan vagyunk és a gyerekek (a sok melón túl persze) annyi szeretetet tudnak adni, ha elfogadod őket. De van, akinek nem való ez az életforma. Magaddal kompatibilis párt érdemes találni, akivel egyezik az életstílusotok és elképzelésetek is a jövőről.
2022. okt. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is , a páromnak is van egy gyereke. Nemsokára jön a közös gyerekünk is. Nálunk jól müködnek a dolgok, az exek nem kavarnak be, a gyerekek kölcsönösen elfogadtak minket.
2022. okt. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nezopont kerdese. Neked egy csaladod lesz a kozos gyerekkel meg a ferjeddel. A hozott gyereknek is egy csaladja van es abba te nem vagy benne, mert az az igazi anyja es az apja. Tehat a ferfi ket csalad resze lesz, kozos halmaz.
2022. okt. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És úgy érzitek Ti vagytok egy család? Nincs olyan érzésetek ,hogy mindenkinek van egy “másik” családja? Ugye most inkább olyanok írtak akiknél mindkét oldalt vannak gyerekek.
2022. okt. 25. 18:44
 6/14 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen elvárásom, hogy kikből kell állnia a családnak vagy hogy ki kit szeret jobban és milyen rangsorban. Anyaként a gyerekem apja az exem és így nekik fontos, hogy jó legyen vele a kapcsolatuk. Fontosabb, mint hogy mi történt köztünk vagy mi lesz velem. Rangsor kérdése meg: teljesen más a párkapcsolatban a szerelem és mély, bajtársias barátság, és más a gyerekek felé való feltétlen szeretet és felelősség. Az a lényeg, hogy mindenki szeresse őket és ne valami hatalmi harc eszközei legyenek. Hogy most kinél mennyi időt töltenek és kivel érzik jól magukat, azt kamaszként majd már úgyis ők fogják eldönteni és fokozatosan magától alakul. Még olyan is van, hogy valakik, mint személyiség egy családon belül nem jönnek ki annyira jól egymással, másikkal meg sokkal könnyebb. Ezeket el kell fogadni. Hány ember van, aki szereti a szüleit vagy testvérét vagy felnőtt gyerekét, de azért nem költözne össze velük, mert abból nem sül ki jó. És ez már gyerekkorban kezdődik. A jóakarat a fontos, a többit az élet alakítja, mozaikcsaládnál nem kell/lehet ilyen skatulyákban gondolkodni és akkor nem fogsz csalódni.
2022. okt. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Tudod kerdezo en elvaltam, ket gyerek van az exemmel. Mar szoba kerult mi lesz ha apanak lesz uj noje. Szegeny gyerekeim kabe ugyanezt a rinyalast adtak elo mint te. Akkor most nezz magadba neked milyen feszultseg, feltekenyseg, szorongas, agyalas ez es most kepzeld el kabe ugyanezt a hozott gyerek oldalan. Ha van benned empatia, akkor legalabb erted. Mas kerdes hogy a sajat erdekeid akarod ervenyesiteni hozott gyerekkel szemben. Itt 3 vegeredmeny lehet:

1. Ok elmarnak teged

2. Te elmarod oket

3.joban lesztek es mindenki maradhat.

Utolso esetben foleg neked kell dolgoznod magadon, mert te vagy a felnott es nem art ha az ex sem szemet. Vagyis az exbejnek nem kotelessege a kapcsolat epitesere biztatni a gyereket, de legalabb ne biztasson ellene.

2022. okt. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Szuper válaszok, köszönöm! :)
2022. okt. 25. 18:57
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát igazság szerint ezt hívják mozaik családnak, szerintem ez már nem igazi, persze arròl senki nem tehet, hogy nem jöttek össze a dolgai elöző kapcsolatban ahol gyerek is van, de ùgy gondolom az a legszebb és igazi mikor elsőként szülsz neki, és ìgy lesztek egy család. 31/N
2022. okt. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

9-es, igen nem sikerülhet mindenkinek elsőre. Manapság talán egyre gyakoribb a mozaikcsalád felállás, bár én is abban nőttem fel, nem származott semmilyen károm ebből. Édesapám és az első felesége elváltak, édesanyámmal pedig 30 éve házasok már. :) Egyébként sok olyan ismerősöm van ahol a nő büszkén szült elsőként egy olyan férfinek akiről kiderült ,hogy nem apának való mert le sem szarja a gyereket és egyéb problémák miatt is válás lett a vége… Szóval így sem biztos ,hogy az ember nem találja magát később mozaikcsaládban. :( Sajnos ezt sosem lehet tudni előre ,hogy életreszóló e a kapcsolat vagy sem..

Köszi mindenki válaszát! Megnyugodtam ,hogy nem csak károgó negatív emberek vannak itt, ahogy előző kérdéseknél olvastam.

2022. okt. 25. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!