Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez milyen típusú személyiség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez milyen típusú személyiség nők körében?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék senkit sem untatni, hosszú kérdés. Továbbá távol áll tőlem a "miért minden nő ilyen" típusú kérdés is. Nem, erről nincs szó. Ellenkezőleg, én (30F) eddig 3 db ilyen nővel találkoztam, de nagyon markáns jelenség.


Alapvetően az jellemzi, hogy nagyon rámászik akár mindkét nemre. Ha lehet így kifejezni, van benne egy túlzott pozitivitás. Mindig mindennek kirobbanóan örül, minden, amit mások csinálnak hihetetlenül érdekes, nagyon vicces stb. De tényleg, néha túlzásokba eső, privát szférát nem tisztelő módon.


A fent említett 3 nő közül az egyik a barátnőm volt, aki kb így szerzett magának pasikat, hogy rájuk mászott, elhitette velük, hogy érdeklik, aztán 3-4 hónap után szakítottak. Ezt tolta "rinse and repeat módban".


Most 10 évvel később a munkahelyemen találkoztam egy tíz évvel fiatalabb lánnyal, akiről csak utólag jöttem rá, hogy talán ugyanez a személyiség, kisebb különbségekkel. A munkahelyről tudni kell, hogy van egy maréknyi férfi, és kb 3 tucat nő. És mivel kb bárkivel (nőkkel férfiakkal is) bejátszotta ezt a rámászósdit, nem lepett meg, mikor velem is. Szerintem egy csendesebb szürke személyiség vagyok, de hirtelen minden iszonytató érdekes volt neki, amit csinálok. "Úristen, milyen teát iszok, mit olvasol, sportolni voltál hétvégén, milyen kutyád van???" stb. Egy idő után el is kezdett nekem írogatni. Semmi szuggesztívet, de azért elég gyakran. Házas vagyok, ezt ő is tudta, és róla is tudott volt, hogy barátja van (erről később). Úgy voltam vele, hogy ha tényleg csak érdekesnek találja a személyiségemet, és helyén kezeljük, akkor akár lehet belőle egy jó barátság. Mert hogy ilyenem már volt nőkkel, egész mély is, viszont sohasem volt belőle probléma, sokszor még a barátnőm is jóban lett velük. Tőle viszont felállt a feleségemnek a szőr a hátán. Mondogatta, hogy egyértelműen egy ragadozó szirén személyiségtípus, aki nem csak barátkozási szándékkal közeledik a férfiak felé. Nem tudtam mire vélni, hiszen mint fentebb említettem, nem volt sohasem féltékeny alapvetően.


Mindazonáltal lentebb adtam a lánnyal való kapcsolatomat, részben azért is, mert őszintén nem tudtam, mi jár a fejében, és még sosem volt ekkora korkülönbséggel női barátom. Ekkor mintha megzuhant volna, továbbá akkor, mikor szakított nem sokkal ezután a barátjával, aki mint kiderült, egy 2 éves amerikai (!) távkapcsolat volt. Elvileg nem sokkal utána megint lett viszont barátja.


Aztán jött egy új srác a munkahelyre, minden szempontból valamivel érdekesebb, mint én. Ő nem házas, csak éppen terhes barátnője van. Rá is pár hét után rákattant, a hangulata teljesen megjavult. Nem tudom, mi számít flörtnek, mi az, ami még belefér, de néha egymást ölelgetik, az étkezőben egymásnak írogatnak mobilról széles vigyorral. Néha egyik a másikat orrhegyen, arcon simítja egy ujjal, csak amúgy "barátilag".



Szóval szeretném lehetőleg nemmel korral kérdezni a véleményeteket. Mi a célja? Kapcsolatfüggő? Tényleg nem csak a barátkozás a célja? Ha nem, minek vannak akkor elméletileg pasijai? Továbbá miért kapcsolatban lévő, tengeren túlon élő férfiakba invesztálja az energiáját? Én arra tudok gondolni, hogy esetleg szűz, és így 20 évesen kínosnak érzi, nem tudja, hogy lépje meg. De akkor sem értem, miért az ilyen férfiakra mozdul rá. Simán fogna magának szinte bárkit, ha a szingliknél próbálkozna.



2023. jan. 21. 11:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Kétségbeesett.
2023. jan. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

11: igazad van, talán nem voltam teljesen tiszta ezzel kapcsolatban, szóval kifejtem részletesebben.


Mint írtam fentebb, már előtte több mindenkivel elég jóban voltam a munkahelyről, köztük hasonló korú lányokkal is. Akikkel a feleségemnek semmi baja nem volt, sőt, még össze is barátkozott velük. Egyedül nála kezdte mondani, hogy nincs jó érzése vele kapcsolatban. Hiába ecseteltem neki, hogy ő mindenkivel ilyen, csak barátkozik stb.


Aztán mint írtam, inkább hagytam, többek között azért is, mert volt néhány furcsa megnyilvánulása a lánynak, amit nem tudtam hova rakni. Úgy voltam vele, hogy ezentúl csak passzívan figyelem, mit csinál.


És mint látható, az új kollégával még messzebbre elment. Ekkor fogalmazódott meg a kérdés, hogy a feleségemnek talán igaza volt velem szemben. Tényleg nem csak barátkozik, tényleg vadászaton van, okkal kell tőle tartani?


Valószínűleg az van, amit a kettes mondott. Hogy csinálja a bevált kis módszereit mindenkivel, aztán ha esetleg valaki vevő rá más szempontból is, legyen akár kapcsolatban lévő férfi, ő azt szívest örömest passzívan "elszenvedi".


A kérdésem arra irányult, hogy van-e ennek a furcsa viselkedésnek oka, esetleg megoldása, mert eddig hála istennek nem volt semmilyen klikkesedés a munkahelyen. Viszont mióta ő megjött, nehezebb közös csoportos programot szervezni, mert néhányan (nem csak a feleségem, hanem a munkahelyről 3-4 ember) már az elején közvetve/közvetlenül finoman jelzi, hogy akkor jönnek csak, ha említett kolleganő nem jön.

2023. jan. 22. 08:03
 13/13 A kérdező kommentje:
De igazad van, túl sok energia ez bele. Azért kár, hogy elromlott egy eddig gyakorlatilag homogén érett, higgadt társaság.
2023. jan. 22. 08:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!