Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Jó ez a pénzügyi felállás a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jó ez a pénzügyi felállás a kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A párom többet keres,mint én, még is az ő összes fizetése elmegy 1-2 hét alatt a számláira. Így az én kis fizetésemből elünk. Nekem nincs semmilyen kötelező kiadásom,mint neki. Se telefonszámla, se lakás, se semmi ami neki lenne. Így nekem mindig van hónap végén is.


Csak annyi a bibi,h én nem engedhetek meg magamnak több alap dolgot,mint a többi kaja, vagy üdítő, vagy ruha. Esetleg hobbira költés. Mert rá megy a pénzem az ő alap dolgaira is.


Most elkezdtem félre tenni a bevételem 20%at amiről nem szólok neki. Csak ez eltitkolás és nem tetszik.

De nem tudok máshogy spórolni, h félre tudjak neki pl egy közös alabérletre, utazásra, esküvőre...stb.


2023. máj. 27. 22:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%

Hogy akarsz te bárkivel közös életet ilyen mentalitással mint ami van neked. Ha valakivel összeköltöztél, felvállaltad-nincs enyém, tiéd közös. Jah, hogy te azt hitted, hogy jobban szituált? hát nem az embert szereted? Ahelywett, hogy örülnél, hogy melletted van-állítólag szereted, nem? Vagy csak addig, amíg ez ki nem derült?:D


Ismertem hozzád hasonló nőt. A férjét kivágta a szeretője miatt, mert azt hitte, hogy több lesz a pénze az új taggal, lényegtelen volt számára, hogy a gyerek hogy lesz rángatva, aztán visszacsinákt mindent mikor a volt férj emelkedni kezdett a másik kapcsolatában, és a gyerekkel kezdte zsarolni az exférjét, hogy nem láthatja a gyerekét, ha nem megy vissza.


Ilyen vagy te is?

2023. máj. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%

Együtt se laktok és a te pénzedből "él"? He? És ha te nem lennél, akkor éhen halna? Ha nem kell lakásra költened, akkor gondolom otthon laksz, és így se tudsz félrerakni, mert a faszid elveri a te pénzedet? Amíg nem laktok együtt semmilyen "pénzügyi felállás" nem kell, azon kívül, hogy egyszer te fizeted a mozit máskor meg ő a vacsit.

Nagyon át vagy te b_szva.

2023. máj. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%

1+ Még valami. Közösségben való élésnél nem nyúlunk le még 0,1%-ot sem, hanem a fizetést fillérre letesszük a másiknak.


Ha mond ez számodra bármit is. Ezért közösség és nem érdek.

2023. máj. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%

Nincs közös kassza, nincs gond.

Ilyen egyszerű.

2023. máj. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
4 Akkor nem is kell együtt élni:D
2023. máj. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
97%
Zárd el a pénzcsapot. Az hogy egyszer egyszer, ha megcsúszik akkor kisegíted, az természetes, de hogy feléli a te pénzedet, mert képtelen beosztani a fizetését, az nagyon gáz. Közös albérletről álmodozol, meg esküvőt tervezel, mikor még csak hónapról hónapra se tudja kihúzni, te meg úgy se tudsz jelentős összeget félrerakni, hogy nem kell költened szinte semmire Álomvilágban élsz. Én megkérdőjelezem egyébként azt is akár, hogy tényleg elfogy-e a pénze, vagy csak kényelmes neki, hogy rajtad élősködik, amíg ő spórol. Valahogy korábban is megoldotta az életét amíg nem pénzelted.
2023. máj. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%

#5

Nem is kell-ből, pénzügyi, vagy más egymástól függőség miatt tesszük, hanem szabad akaratból.

Pont azért van mindenkinek bőven elég saját pénze és így döntési szabadsága, mert nem közös kasszázunk.

2023. máj. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
7 Amiről te beszélsz az egy szimpla lakótárs-de nem élettárs:D
2023. máj. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
95%

Azért tisztázzunk már pár dolgot. Én úgy értelmezem, hogy ti nem laktok együtt, mert akkor gondolom nem terveznéd a közös albérletet, mert már meglenne. Nem laktok együtt, de "közös kasszán" vagytok, ami kb azt jelenti, hogy habár ő egyedül él, de elkölti a te pénzedet és így te nem tudsz spórolni, hogy elköltözhess, akár egyedül, akár mással. Tényleg nem sípol egy nagy villogó piros "balfék" feliratú tábla a fejedben?

Majd ha már olyan komoly lesz a kapcsolat, hogy összeköltözés előtt álltok, akkor majd lesz értelme és kell is beszélni róla, hogy a költségeket hogyan fogjátok elosztani. De amíg csak jártok, külön éltek, addig nem is értem hogy merülhetett fel egyáltalán, hogy te finanszírozd az ő mindennapi költségeit.

2023. máj. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Csak kíváncsiságból kérdezem, mert nem érted.Azt írod, a párodnak kell kötelezően a "lakást" fizetni, neked meg nem.Aztán írsz közös albérletről is.


Akkor most mi van?A párod lakbért vagy lakáshitelt fizet? És te a szüleidnél laksz?Gondolom nincs saját lakásod, mert akkor nem említenéd a közös albérletet.


Esetleg most az a rendszer, hogy te a szüleidnék laksz és úgy átjárkálsz a párodhoz az albérletébe?

2023. máj. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!