Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik diplomás párt akarnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik diplomás párt akarnak, mit szólnak ahhoz, ha valaki az egyetem elvégzése után inkább szakemberként helyezkedik el, mert azt érzi, azt akarja csinálni, és azzal jobban keres?

Figyelt kérdés
Például a Biológia BSc után nem megy MSc képzésre, hanem kitanulja a klímaberendezés szerelő szakmát, és azt csinálja.
2023. máj. 30. 08:27
A kérdező szavazást indított:
Ez baj. Ha már értelmiségi útra lépett, azon is kellene maradnia.
Nem gáz, csinálja azt, amit szeret.
28 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Nincs ebbe semmi rossz (mondom ezt diplomásként). Sőt, abba sincs semmi rossz ha egyáltalán nem ment egyetemre.
2023. máj. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Diplomás vagyok, de olyan szakmában dolgozom, amihez elég lett volna az érettségi 🤷‍♀️ és amúgy jobban keresek vele 😆
2023. máj. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Van ennél meredekebb váltás is.

Pl. amikor a tanárnak elege lesz közoktatásból, az alacsony fizetésből és a kormány általi b...tatásból és elmegy 3 műszakba egy gyárba szalag mellé dolgozni. Vagy egy bev.központba pénztárosnak.

2023. máj. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#2 ha szabad kérdeznem, mit dolgozol?

2023. máj. 30. 09:30
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

Parom ugyanez. Mernokkent abazolvalt, szakmunkaskent dolgozik.

Semmi bajom nincs vele, viszont a szakdogat+allamvizsgat szeretnem belole "kisajtolni", amire nyitott is. Na nem azert, hogy hivatalosan is DIPLOMAS legyen, hanem mert sokat szenvedett vele, ne adja fel a legvegen, megerdemli, hogy atvegye a diplomat+ ugy erzem, hogy kicsit menekult az egyetemrol es azota elveszitette az onbizalmat, szerintem jot tenne neki, ha meg tudna csinalni. Na meg B tervnek akarmikor jol johet, mert a mostani szakmajanal eleg egy rossz mozdulat, es olyan serulest szerezhet, hogy tobbet nem uzheti az ipart.

2023. máj. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

Elsősorban a hozzáállás miatt szeretnék diplomás párt, nem a diploma miatt.


10 évet lehúztam akadémiai közegben, nekem nem annyira mindegy, hogy ki hogyan viszonyul a munkához és a tudományhoz, mert alapjaiban határozza meg a kommunikáció jellegét köztünk.


Ha az illetőt nem érdekli a szakmája, az már eleve egy nagy negatívum. Azt szeretem, akinek csillog a szeme, mikor róla beszél, szereti tanulni, szereti csinálni, nem a pénz az elsődleges mozgatórugója.


Ez a legtöbb ilyen esetben kiveszik...

2023. máj. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
14%

Azt, hogy jobban átgondolhatta volna a szakválasztást, mert természettudományos-rálos érdeklődéssel nagyon jó alternatívák vannak, pl orvos, mérnök, informatikus.

Továbbá értelmiségiként teljesen más kategória életfelfogásban, gondolkodásban, a kulimunka szerinterm prolisít és pocsékolás, hogy egy jó képességű ember erre vesztegesse magát, arra ott a 8 osztály plusz szakumnkásképző.

Inkább menjen valami jó, piacképes felsőfokú képzésre.

2023. máj. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
16%

Biológusként is van egyébként csomó, jól fizető lehetőség... Nekem kicsit életképtelennek tűnik a fickó, tipikusan olyannak, aki eldobta azt, ami kedves volt számára, csak azért, mert kicsit göröngyösebb az út és bekurvult a pénzért.



Ha én prostituált lennék, neki hogy tetszene? Ugyanaz lenne a motiváció mögötte.

2023. máj. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

Irta, hogy azt erzi, azt AKARJA csinalni.

Siman van, aki egyetem alatt megutalja a szakot.

2023. máj. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Magyarországon a biológusok nem keresnek jól.

És ha jól tudom, ez még azokra is igaz, akik PhD fokozazttal rendelkeznek. Sajnos nem mindenkiből lesz olyan világhírű biológus, mint amilyen pl. Richard Dawkins. Bár a hírnevét ő azért a valláskritikai tevékenységének is köszönheti.

Külföldön már jobb lehetőségek vannak, de feltételezem, hogy oda azért kimagasló embereket vesznek fel, ráadásul nem elég a sima nyelvtudás, mivel a szakmai szókincset is ismerni kell.


Ellenben tudok olyan magyar emberről, aki külföldön klímaberendezőként havi közel 2 milló forintot keres átszámítva. És ehhez csak szakma + sima nyelvtudás kell.

2023. máj. 30. 10:27
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!