Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Belemenekülni egy kapcsolatba!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Belemenekülni egy kapcsolatba!Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Amikor valaki a mérgező otthoni légkör, bántalmazó szülő(k) miatt menekül bele egy párkapcsolatba.


Ismertek ilyet?Hogyan alakult az életük?


2023. máj. 31. 20:41
1 2
 1/13 anonim válasza:
78%
Most pont ez történik velem, bár én még sosem szerettem valakit ennyire mint a mostani párom. Jövő hónapban költöznék hozzá, még nem tudom hogy lesz.
2023. máj. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Lehet egy kifejezetten rossz kapcsolatba kerül így.
2023. máj. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

A húgom ezt csinálta, épphogy 18 évesen, érettségi után összeköltözött egy pár hónapja vele lévő sráccal. Tudtam, hogy ennek jó vége nem lesz, már akkor, mikor nem is ismertem a srácot, hisz tudtam, hogy az ilyenek nem szoktak jól végződni. De hát senkire sem hallgatott a húgom, akkor sem, mikor már egyértelműen látszott a baj.

4 évnyi kínlódás lett belőle. A srác verbális bántalmazó volt, piszkálta, az önbizalmát rombolta, és közben örökké a szemére hányta, hogy ő fedélt biztosított neki. Albérletről albérletre jártak, anyagi gondjaik is voltak, pedig mindketten dolgoztak. (Mondjuk ez a húgom pénzszórásának is köszönhető volt.) Egy ideig anyáméknál is voltak (igen, úgy, hogy a hugi onnan menekült).

Végül nagy nehezen szétmentek, akkor albérletben laktak épp, onnan hozzánk költözött a tesóm, hogy összeszedje magát. A férjemmel hoztuk el a cuccait.

De szinte 2 hónap sem telt el, máris új barátja lett. (Kamaszkorától egyértelmű volt a számomra, hogy kapcsolatfüggő.)

2023. máj. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Szerencse kell hozza mint mindenhez, hogy jól süljön el
2023. máj. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Húgomnál erre gyanakszom én is.

A fiúval nincs gond, 5 éve együtt vannak, de nem látom köztük azt, mint egy párnál, mintha barátok, testvérek lennének.

Ahogy leérettségizett, ez ment itt is.

2023. máj. 31. 21:05
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Egyik függésből a másikba.
2023. máj. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
93%
Egyik baratnomnel volt hasonlo, apja alkoholista volt es az egesz kisgyerekkorat a sorosuvegek, reszeg bacsik, veszekedes anyuval hatarozta meg…szulei elvalltak, viszont ezutan egy lecsuszott fiuval kezdett, akivel 6 evig egyutt voltak, es szepen tonkre tette, minden randijuk a kocsmaban zajlott, utotte, verte, majd mikor nagy nehezen kimaszott a kapcsolatbol (segitseggel) meg rosszabb fiukhoz kozeledett, es o maga is ilyenne vallt.. nem pont ez a sztori, de azert eleg tanulsagos szamomra legalabbis
2023. máj. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Én anno. Már rég önálló vagyok...ugródeszkának jó volt, bár akkor szerettem a pasit.
2023. jún. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Elég gyakori. Az is, hogy az ilyen személynek nincs normális minta gyerekkorában, így kiválaszt egy másik diszfunkcionális személyt, és jön a csöbörből vödörbe effektus.
2023. jún. 1. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%
Az a rossz benne, hogy ugye lakva ismerszik meg az ember. Kiismered, és már nem nagyon tudsz kilépni. Én legalábbis szülővárost, szülőházat, nagyon jó munkahelyet, baráti kört hagytam Nyugat-Dunántúlon, és jöttem el 150 kilométerre (Bp. agglomeráció). Utólag pár dologban kiderült, hogy nem működik (nem sok dologban, és nem annyira lényeges dologban). De ha tehettem volna, kiléptem volna, viszont úgy fenntartani magam, hogy lakást is bérelni, nem tudtam volna. Maradtam, alapvetően nem élünk rosszul, anyagilag stabil, a férjemmel élhető az élet, segítőkész, kedvemet is keresi, de pár dolog miatt inkább azt mondom, jobb lett volna maradni a fenekemen, és ott a stabil (és szeretett) munkahelyemre (fizumra) alapozva, meghúzni magam pár évig szüleimnél, és felépíteni a saját életemet. Nem jó egyik függőségből a másikba kerülni (mondom ezt úgy, hogy a férjem SOHA nem hánytorgatta fel, csak nekem elég a tudat, hogy nem tudtam kilépni ebből 20 év alatt).
2023. jún. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!