Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy párkapcsolatba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek egy párkapcsolatban vagy házasságban létezik feltétel nélküli szeretet?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért, ha nem, miért nem?

2023. jún. 1. 17:02
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
27 szavazat
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
84%

Szülő-gyermek vagy inkább anya-gyermek kapcsolatban létezik feltétel nélküli szeretet.

Párkapcsolatban, házasságban nem.

Gondolj csak bele, ismerkedés/ párkapcsolat kialakításakor, amikor már megvan az alap szimpátia és kémia után jönnek az "elvárások" ha nem teljesülnek, illetve összecsiszolódás közben egy része nagy mértékben deficites - jön az elengedés és a szakítás, mert elmúlik a szeretet. Ha létezne feltétel nélküli szeretet, akkor nem lenne (annyi) szakítás/válás sem.

Ergo hogy a szeret megmaradjon azt táplálni kell (kölcsönösen), ha nem táplálod elmúlik ezért sosem lesz feltétel nélküli.

2023. jún. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
84%
Anyud szerethet egyedül úgy, senki más.
2023. jún. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
4%
Az miért nem opció, hogy mindkettőben lehet?
2023. jún. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
60%
Hát persze. Nincs olyan, hogy ez kihűlt, elmúlt, nem tudok rá felnézni, meghízott, nem áll fel, csóró lett, alkesz vagy bántalmazó....a szeretet, ahogy a kapcsolat is folytatódik minden feltétel és várakozás nélkül. Aki ennek ellenkezőjét állítja, rendszerint csak viccel.
2023. jún. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

3, azért, mert nem az a kérdés, hogy melyikben van, hanem az, hogy van-e egyáltalán. Igazából csak azért írtam, hogy "párkapcsolatban vagy házasságban" mert egyesek a házasságot valamiért nem párkapcsolatként kezelik, pedig igazából az.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2023. jún. 1. 17:25
 6/38 anonim ***** válasza:
79%

Sokan kimondták már: a szeretet lehet feltétel nélküli, de a kapcsolatnak igenis vannak feltételei.

Szerethetem a párom akkor is, ha rossz az, amit tesz velem, de akkor már nem akarok vele lenni.

2023. jún. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem létezhet.

A szülő-gyerek kapcsolat ilyen: mindegy, hogy néz ki, mennyire lesz okos, lehet fogyatékos vagy bármilyen, akkor is szeretem. Szeretem, ha lepisil, ha hisztit rendez a bolt közepén, vagy azt mondja, hogy utál, mert spenótot főztem. EZ a feltétel nélküli szeretet.


Egy kapcsolat soha nem lesz ilyen. Ha ez létezne, akkor tényleg bárkibe bele lehet szeretni, aki az utcán szembejön. Mindegy, hogy bunkó, elutasító, leköp, megver, nem tetszik, sőt egyenesen taszítónak látod. Épp nincs senkid arra járt, meglátod, és bámmm, életed végéig szereted feltétel nélkül. Akkor is, ha ő le se xart, mert ugye a viszonzás is egy feltétel. Szerinted ez így egy egészséges kapcsolatnak hangzik? Nekem nem annyira.

2023. jún. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Öhm, 4esen meg most 7esen is kicsit azt érzem, mintha érvelnének ellenem vag yilyesmi. Deee... én nem állítottam semmit, csak a véleményeteket kérdeztem! :D


Majd ha jön valaki aki az ellenkezőjét állítja annak amit ti, vele vitázzatok, azt amúgy meg is nézném:D

2023. jún. 1. 17:44
 9/38 anonim ***** válasza:
31%
Nem fogok senkinek megfelelni! Vagy jó vagyok, vagy nem!
2023. jún. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
0%

"A szülő-gyerek kapcsolat ilyen: mindegy, hogy néz ki, mennyire lesz okos, lehet fogyatékos vagy bármilyen, akkor is szeretem. Szeretem, ha lepisil, ha hisztit rendez a bolt közepén, vagy azt mondja, hogy utál, mert spenótot főztem. EZ a feltétel nélküli szeretet."


Ilyennek kéne lenni a párkapcsolatnak is, szerintem.

Mi lenne a különbség?

2023. jún. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!