Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tönkretehet egy kapcsolatot a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tönkretehet egy kapcsolatot a pénz?

Figyelt kérdés
szerintetek a pénz mennyire befolyásolja a kapcsolatot? mondjuk ha nincs pénze téged elvinni valahova vagy hosszu ideig nem talál munkát és nem megy előbbre a kapcsolatotok emiatt akkor elképzelhető hogy szakítotok vele?vagy ha a nőnek sinen van az élete és a pasi pedig kicsit szegényebb akkor hogy álltok ehhez a helyzethez? kiváncsi lennék a válaszotokra!
2010. nov. 30. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:

A pénz nagyon fontos egy kapcsolatban, kb a fele erre szokott rámenni. Akárki akármit is mond.

Eleinte lehet, hogy nem fontos, de később nagyban befolyásolja a hatalmi viszonyokat egy családban, ha a nő pl. többet keres. Ritka amikor ez nem okoz problémát.

2010. nov. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tönkre tud, sajnos. Én is hasonló okok miatt szakítottam a barátommal, igaz nem csak a pénz, hanem sokkal inkább az elkötelezettség, a felelősség hiánya miatt.

Én "rendes" családból jöttem és belémsulykolták, hogy tanuljak és törekedjek előre, hozzam ki magamból a maximumot, belőle pedig ez, mivel más környezetből jött, jelentős részben hiányzott. Nálam az volt a végpont, mikor beláttam, hogy nem tudom meggyőzni, hogy legyen törekvőbb, és ő könnyebben "húzna le" engem, mint amennyire én tudnám őt "felemelni". És hangsúlyozom, nem az zavart, hogy nem vitt flancos helyekre, vagy nem kaptam hatalmas virágcsokrokat, hanem hogy a későbbiekben nem szeretnék a gyerekeim tanulásán vagy egészségügyi ellátásán spórolni, csak azért mert ő nem hajlandó pl továbbtanulni, még akkor se ha megtalálnánk rá a módot, csak mert "neki jó így". Szóval nem is annyira a pénz mennyisége, hanem a hozzáállás a lényeg, hogy hasonlóan gondolkodjatok ilyen dolgokban, különben később sok balhé születhet.

2010. nov. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első válaszolóval egyet értek.Sajnos a mai világban MINDEN téren a pénz az úr.

Ha van pénzed,van kocsid.

Ha van pénzed,van csajod.

Ha van pénzed,van hobbid.

Ha van pénzed,boldog vagy,mert megvan mindened.

Igaz,hogy a pénz nem boldogít,de ami boldoggá tesz,az bizony pénzbe kerül.

Sajnos ez van.Az én kapcsolatom is a pénz,vagyis annak hiánya miatt ment tönkre.

2010. nov. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valójában nem. A kapcsolatok nem állandóak, nincsenek kőbe vésve, élnek, haladnak, mennek valahonnan valahová. A pénz, akár mert túl sok, akár mert túl kevés, vagy pont elég, de nem egyenlő arányban van meg a két félnél, mindig azt mutatja, hogy van valami megoldandó, kezelendő abban a kapcsolatban. És a problémamegoldás minősége, a befektetett energia mennyisége, a kommunikáció a két fél között, ezeken múlik a kapcsolat. Ám sok esetben ezeken múlik a pénz előteremtésének a képessége is. Szóval a pénz inkább indikátor, nem maga a probléma. Érdekes módon, ha valaki munkamániás, lehet rengeteg pénze, és rossz kapcsolatai egyszerre, hiszen a valódi emberi kapcsolatok elől a folyamatos, nagy energiákat igénylő munkákba menekülhet, amivel jól kereshet. Szerintem ez jóval összetettebb probléma, mintsem oda egyszerűsítsem, hogy ha nincs pénzem, nincs kocsim/csajom.
2010. nov. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

... Rengeteg hasonló kérdés volt már, de sebaj.

A fő kérdés itt az, hogy amikor összejöttek akkor is ugyan ez volt- e az anyagi helyzet mindkét félnél?! Ugyanis, ha úgy is megszerették egymást és elindult valamerre a kapcsolat akkor nem kéne, hogy problémát okozzon a későbbiek folyamán az, hogy az egyik fél igenis szegényebb.

Ha mégis akkor az a kapcsolat kihűlésének kezdeti fázisa már. Jó kis indikátor!


Abban az esetben igaz teljesen más a dolog, ha a kapcsolat folyamán alakul ki ez a különbség a két fél között. Azt picit nehezebb feldolgozni/elfogadni...

De épp ezért mondja el a pap azt esküvőn, amit elmond.

2010. nov. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez szerintem emberfüggő.

Nem muszáj flancos helyre vinni a párodat, kevés pénzből, akár otthonn is lehet feledhetetlen élményeket adni. (pl.otthon főzől,gyertya,rózsaszirom)


Sajnos tényleg az első dolog ami alapján az emberek itélkeznek, az a pénz.Mindenki nyugodtabb ha tudja, hogy biztos a tető a feje fölött és el tudja látni a családot.

De ez az én véleményem. 14f

2010. nov. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kapcsolatot szerintem nem tehet tönkre. A gond leginkább azzal van, hogy tévesen gondolunk dolgokat a másikról.

Vannak emberek, akik a látszat alapján ítélnek. És vannak olyanok is, akik nem. Sokszor azok, akik a látszatra mennek, ezt szégyellve letagadják, és megpróbálják elhitetni, hogy nem számít.

Szerintem az a legfontosabb, hogy az ember szeresse a munkáját. Akkor is, ha nem keres vele sokat. Jobb egy olyan emberrel együtt élni, aki kiegyensúlyozott, de mondjuk le kell mondania a luxusról, mint egy olyannal, aki bár nagy lakásban él, nagy autóval jár, de elégedetlen és ideges, feszült a munkája miatt.

Egy egészséges, érzelmi kapcsolatban mindegy, ki keres többet. Egy gazdasági kapcsolatban nem. Dönteni kell, melyik a fontosabb.

2010. nov. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!