Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátom azt mondja rám, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátom azt mondja rám, hogy irigy vagyok. Tényleg? Pénzügyi dolgok. Bővebben lent írom.

Figyelt kérdés

Én 75-80-at keresek, albérletben lakom, egyedül és segítség nélkül fizetem. Ő keres 90-100 körül, otthon lakik az anyjánál. Összes leadnivalója max 40-45 ezer ft.Ő a maradék pénzét elszórja, elszórakozza. Egy hétvégén akár 10 ezret is elkölt, főleg, ha haverokkal iszik.

Az a problémája, hogy soha nem hívom meg semmire, mindig ő fizet. Drágállom a sört a kocsmában. Ő a 4-5 fős társaságot is meghívja. Mindig mondom neki, hogy nekem nem kell, de vesz. Ameddig van pénze, addig hétvégente ez megy. Szokott inni pálinkát meg ilyeneket, amik drágábbak.

Én nem ehhez a pénzköltő életmódhoz vagyok hozzászokva, nem gazdag ismerősökkel voltam soha körülvéve. Mi mindig a boltban vettük meg az italt és nem a kocsmákban a duplájáért. Nem halok bele 1-2 sörvételbe, de ne akarja, hogy játsszam a pénzzel telit.

Ő irigynek tart, de arra nem gondol, hogy régen sokszor főztem a kedvéért olyan kaját, amit ő szeret. Amikor nem volt munkahelye, az én kajajegyemet szórtuk el a kocsmában, adtam neki pénzt, hogy haza tudjon menni. Az ő kedvéért vettem meg a húst, én nem vagyok oda érte (már meg se eszem). Ezt soha nem emlegette, csak azt, hogy ő fizet nekem, én meg semmit. Szoktam hozni sört néha, ha boltba megyek és jön hozzám aznap. Régen az én kajámat falta be, nem egy tányérral, nem emlegettem fel neki soha.

Nem régen nyert majdnem 1 milliót és azt is szórja rendesen, taxival mászkáltunk. Abból úgy lett nekem is pénzem, hogy adott egy 10-est, bedobtam, felvittem 60-ra, kivett 50-et, adott belőle 20-at, bent hagytunk egy 10-est, felvittem 30-ra és azt megtarthattam, így 50 ezer ft-om lett. Ezt emlegeti, hogy ő adott 50-et, ezzel b@sztat, hogy ő adta, viszont én nyertem rajta egy csomót, nem ő, az én szerencsémmel vittem fel a pénzt. Vett 20 ezerért nekem telefont ajándékba. Azt várta, hogy szórjam a pénzem, fizetgessek a kocsmában. Neki vettem is volna,de sokan voltak a társaságban, azoknak nem adok, max 1-nek, mert ő normális, tőle én is kaptam régen. Vettem az 50-ből kabátot, nadrágot, meg egy sporttáskát,stb. Nyáron vettem utoljára magamnak akármit is. Kabátot meg azért vettem, mert azt mondta, hogy azért adta a pénzt, hogy azt s vegyek, de kellett is nekem. Tegnap megint játszottunk, ő szórta bele a pénzt, 30-at, nyert 130-at, de másik gépnél elbukta. Szóltam volna neki, ne legyen hülye, azon kicsi a nyerési esély, de nem az én dolgom. Én 22-t beletettem, a maradék nekem adott pénzt, amit kaptam tőle. Elbuktam, mert részletekbe tettem bele, nem egyszerre és nem tudtam nagyobb téten játszani. Elfogyott minden pénze, aztán kért kölcsön 5-öt. Elfogyott a cigije és mondta, hogy vegyek neki. Mondtam, hogy vennék inkább dohányt,az nekem úgy is elfogyott majd töltünk, mert mi töltöttet szívunk. Vetetett 2 rágót is. Azon állt neki dilizni, hogy mondta, hogy az 5ezret visszaadja,meg ezeknek az árát is. Mondtam, hogy oké, közben a kulcsom kerestem. Valamiért bedilizett, hogy nem vagyok képes neki megvenni a cigit, sajnálom tőle. Ő rám költ, én meg irigy vagyok. Azon dilizett, hogy adott 50ezret, vett telefont és senki nem lenne ilyen, én meg sajnálok tőle mindent, egy sört se veszek neki. Azt elfelejtette, hogy amíg régen nekem volt pénzem, neki nem, elég sokat költöttem rá. Most van fizetésig max 25ezrem, ezt kell beosztanom. Nekem sokkal kevesebb marad a fizetésemből a kifizetések után, mint neki. Nekem ennem is kell és a macskámnak is, hétvégente nem dobhatok ki az ablakot 5ezret, mert szórakozni kell. 20 ezer ftot havonta elköltenék csak úgy, miből élnék? Etetne? Keveset mindig meghagyok a fizetésből(mostanában nincs miből), bármi nagyobb költség közbejöhet bármikor. Ha úgy élnék, mint ő, akkor én is elhalmoznám sörrel. Ő mostanában kaját rendel, jó drágán. Nekem is vesz, hiába mondom neki, hogy nem kell, ezt meg azt nem eszek (húst) meg és nem is ehetek, főleg este. A problémám az, hogy elvárja mostanában, hogy én is úgy költekezzek, mint ő. De mi a francból?! Vaterára felteszem a tv-m, egy cipőm. Ha megveszik, visszaadom neki az 50-et, meg a telefont is. Odaadom neki a 25 ezret is, ami kajára kellene. Nekem ne mondogassa folyton azt, hogy ő a rendes, mert adott pénzt. Ha én nyertem volna annyit, adtam volna neki én is, többet is. Munkatársam szerint ő a bunkó, mert 800-al nem tud mit kezdeni értelmeset, nekem adhatott volna többet, mert tudja jól, hogy albérletben lakom, stb. Nem várom el, hogy adjon, nem is kell. Zavar az is, hogy ő megteheti a költekezést, én meg nem. Én is boldog lennék, ha úgy élnék, mint ő. Nem zavarja, ha az utolsó hetekben nincs pénze, akkor nem megy sehova. Amióta sokat nyert, nagyon nagyképű lett és olyan, mint aki lenéz engem, mert nincs. Szerinte van nekem, csak irigy vagyok. Megmutatom neki a bankszámlámat, nézze akkor meg. Készpénzem soha nincs, kártyás vásárló vagyok, csak azon van. Magamnak főzök, mert nem fogok hideg kaján élni, hiába olcsóbb.

Most itt bőgök, hogy minek születtem ide, ha nem tehetem meg azt, amit mások, nekem albérletben kell laknom, nem lehet csak úgy dobálóznom a pénzzel, pedig jól esne...


2011. márc. 14. 08:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk játékfüggők, most voltam először a héten és utoljára is. Ő biztos menni fog még, neki van miből...
2011. márc. 14. 08:35
 2/12 anonim ***** válasza:

Alapból a pasid egy önzö baröm de hülye és te is az vagy hogy vele maradsz és még pénzeled is hogy elszórhassa.

Párodon a kezdődő alkoholizmus nagyon jól látszik apám is egy barom alkoholista nem jó eggyel sem élni. Ha meg még a játékgépre is rászokik csodás egy apa lessz belőle nagyon tudom irígylni a családját.

Nem tudom milyen a jövőképre vágysz de a te döntésed hogy kivel élsz. 23/F

2011. márc. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

mióta vagytok együtt,hány évesek vagytok?


biztos egy ilyen emberrel képzeled el a jövődet?


én is 80 körül keresek,albérletezek,ha mindent kifizetek,marad 30am kajára egyébre...párom 130körül keres,anyjánál lakik még,de eszébe nem jutna elb@szni 50ezret havonta hülyeségre...teszi félre szépen,hogy legyen kezdő pénz összeköltözni amikor mindketten végzünk a sulival

2011. márc. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A saját érdekedben szabadulj meg ettől az embertől minél előbb.
2011. márc. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Huszonévesek vagyunk. Van gyereke, az az első, hogy neki odaadja a pénzt, utána a többi. Ruhát se vesz magának. Mondtam neki, hogy a helyében összegyűjtenék valamennyit és akkor tudna venni akármilyen nagyobb összegű, értelmes dolgot. Ha ezt mondtam, azt válaszolta, hogy miből...
2011. márc. 14. 09:02
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

tedd ki,addig amig nem csinál neked is egy gyereket,aztán lelép...

fájni fog,de találsz jobbat

2011. márc. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez már játékfüggés. És nem lehet mindig nyerni... Előbb-utóbb tőled fog kérni, ha a saját pénzét eljátszotta.
2011. márc. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tőlem kérhet, nincs mit adnom neki! :) Ráb@szott!
2011. márc. 14. 09:58
 9/12 Vérgibbon ***** válasza:
Annyival kiegészíteném, hogy ha kér és nem kap akkor el fogja venni. A játékfüggőség nagyon rossz és erős dolog. Hagyd ott azt a majmot. Lehet, hogy most nagyon szereted, de előbb utóbb meg is fog verni. Hagyd ott amíg lehet.
2011. márc. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Engem kényszeríteni nem lehet semmire, inkább öljenek meg. Akkor a bankkártyámat elveheti, úgy sem tudja a kódot.
2011. márc. 14. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!