Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A legjobb barátnőmet megerősza...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A legjobb barátnőmet megerőszakolták, és nem tudom hogyan segíthetnék rajta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 éves lány vagyok. Mikor az eset megtörtént, szűz volt.. Nem hajlandó senkivel sem beszélni, max csak velem, de akkor is azt kéri öleljem át, és sír.. Hogyan segítsek rajta? Olyan számomra, mintha a testvérem lenne, és rossz nézni ahogy szenved.. Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. márc. 15. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon sajnálom, ami történt! :(

Van egy fiatal nőkből álló önkéntes csapatunk, van köztünk 2 pszichológus is, és olyan nők, akik maguk is átestek ezen a szörnyűségen, de felépültek belőle - megerőszakolt nőknek segítünk feldolgozni a traumát. Aki szeretné, azzal mentor foglalkozik, egyik tag, aki levelezik, msn-ezik vele, meghallgatja, tanácsokat ad, telefonon besélnek, ha közel laknak, találkozik is vele.

Itt van a blogunk:

[link]

A barátnőd írhat ide, vagy ha ő nem akar, akkor Te:

rape.recovery@gmail.com - ha mondasz konkrétumokat, segítünk, hogy miket mondhatnál neki.

Addig ezt olvasd el:

[link] 2008/12/20/miben_tudsz_segiteni_ha_barat_vagy_csaladtag_vagy

és ezt:

[link] 2009/01/09/hasznos_informaciok_csaladtagoknak_baratoknak

Remélem, hamarosan beszélünk! Ha megkeresel minket, segítünk, amiben tudunk, hogy a barátnőd mihamarabb feldolgozza, ami vele történt.

2009. márc. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Óvatosan megpróbálok vele beszélni erről, nemsokára úgyis átmegyek hozzá.
2009. márc. 15. 13:42
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyon jó, amit az első írt.

ezenkívül javaslom, hogy tegyetek rendőrségi feljelentést.

egy ilyet nem úszhat meg ilyen könnyen az elkövető!!

2009. márc. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A feljelentést én is szóvá tettem. De nagyon fél, nem meri feljelenteni, mert retteg attól, hogy üldözni kezdi őt..
2009. márc. 15. 13:59
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Vigyétek pszichológushoz.
2009. márc. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor itt az idő, hogy aktivizáld a barátaidat.

Kigyúrt, kopasz illetők előnyben.Nem muszáj az esetet konkretizálnod, elég ha felkéred őket, hogy rendezzék le a srácot, mert nagyon elbánt a barátnőddel.

2009. márc. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
az hogy megöleled az elég. erre van szüksége, engem hat éve erőszakoltak meg, és most jutottam el odáig hogy valakinek elmondtam már. várd meg amíg egy kicsit jobban megnyílik neked, ha ő nem akarja vagy nem kész még arra hogy segítsenek neki, akkor nem is lehet.
2009. márc. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Ha ez én barátnőmmel történne ilyen, ott valakinek meg kellene halnia ahhoz, hogy idegileg lenyugodhassak.
2009. márc. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

És a lány szülei? itt főleg nekik kell intzkedni.

nagyon szép dolog tőled, hogy érzelmileg támogatod a barátnődet, de értsétek meg, hogy itt ő egy súlyos bűncselekmény áldozata. kiskorúként szexuális erőszak sértettje!

következő a teendő: felnőtt személynek szólni, és azonnal értesíteni a rendőrséget.

2009. márc. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A lány szülei is megpróbálnak beszélgetni vele, de csak nekem nyílik meg, bennem bízik a legjobban. Suliba is úgy megyünk, hogy a fiú osztálytársaink kísérgetnek, pszichológushoz nem akar menni, tehát ameddig nem áll készen erre, addig úgy döntöttek a szülei, hogy nem erőltetik.
2009. márc. 15. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!