Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell az okosabb nőknek/f...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell az okosabb nőknek/férfiaknak feltétlen gyökérnek lenniük?

Figyelt kérdés

Akárhogy is gondolom, azoknak, akiknek van esze, sosem a jóba fektetik bele.

Sosem a köz érdekében, sosem mások megsegítésére fordítják eszüket, tehetségüket.

Inkább saját, önző vágyaiknak élnek, vagy maximum a családnak szórnak le morzsát a "zsákmányból", de inkább önépítésre használják.

És ez elborzaszt.


2011. júl. 1. 21:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
És honnan tudod, hogy másnak nem szoktak segíteni? Konkrétan kikről van szó? Vagy csak sztereotípia?
2011. júl. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz mások megsegítésén? Adakozást?

Alapvetően mindenki arra törekszik, hogy először a saját erőforrásait teremtse meg.

2011. júl. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Pont, hogy te látod rosszul a dolgokat. Azt hiszed, hogy valaki attól lesz okos és jó ember, hogy gazdag. A tévedés itt, van. Bár valóban a vagyonos embereknek kellene okosnak lenniük, a valóság nem ezt fedi.


F/18

2011. júl. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy idealistaként kezdik, de kiégnek, és belátják, hogy nem érdemes az egész világról gondoskodni.
2011. júl. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Konkrétan, globálisan, az emberiségről.

Mások megsegítése? Hogy nem használja ki a butábbat, hanem próbálja felhívni a figyelmét olyan dolgokra, amin az sosem gondolkodna, ami nem fordulna meg a fejében. Vagy akár tanítaná, talpraállítaná a másikat, támogatná, akár csak gondolatokkal, inspirálná, stb.

Nem, nem pont a vagyonosokra gondolok. Van ugyanolyan okos pitiáner, mások, balgábbak zsebéből pénzt kicsaló "műszaktudorok" (tanár, magánorvos, ügyvéd, vállalkozó, és még sorolhatnám), mint tolvajok, vagy übergazdag tőzsdeügynökök. Ezek mind a maguk malmára hajtják a vizet.

Pedig az egész világról gondoskodni kellene. Ha lenne elég eszem hozzá, megtenném. De sajnos buta vagyok, és nem tudom átlépni a határaim, így csak nagyon kicsiben vagyok képes ezt tenni.

2011. júl. 1. 21:56
 6/26 A kérdező kommentje:
Okos nő/férfi : kihasználja a butább nőt/férfit, átveri, ugráltatja, úgy, hogy észre sem veszi, manipulálja és játszik vele.
2011. júl. 1. 21:57
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy tisztességes munkából csak kevesen tudnak meggazdagodni.

Akik nem munkából gazdagodtak meg azoktól eleve ne várj el empátiát, akik meg munkából... na azok vannak kevesen.

2011. júl. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Szerintem ha olyanról beszélsz , akinek jól megy a szekere az természetesen előbb a családjának fogja leadni a zsákmányt aztán barátoknak. Persze ő is benne van a listájában, hiszen amit magának arat le azt önmagunkra is lehet haszonra fordítani. Idegen embereknek én is meggondolnám 1000x-szer. Tudod majd megtudod ezt, ha minél több embert fogsz ismerni. Szerintem ők is így vannak vele.

Most amúgy okos és gazdag emberekről beszélünk, vagy kikről is van szó ?

2011. júl. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Most olvasom mit írtál, ja hogy úgy érted. Igen így már érthető, és igazat is adok neked. A felsőbb hatalommal rendelkező emberek csak kihasználni tudják a többi embert, így megy neki jól a szekere..hogy másokat hülyének néz és átver. Sajnos ilyen világban élünk. Nem árt óvatosnak lenni és nyitott szemmel járni a nagy világban!
2011. júl. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen gazdag, szimplán okos emberről. Aki megteheti, hogy elméje, tehetsége segítségével építsen, adjon, és serkentsen másokat, világot, a társadalmat.
2011. júl. 1. 22:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!