Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék segíteni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék segíteni a legjobb barátnőmnek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést nem tudtam hirtelen melyik kategóriába soroljam, ezért ide tettem.

Nagyon rég óta ismerjük egymást és tudom róla,hogy önértékelési problémákkal küzd sok mindenben és ez nála kihat a párkapcsolati életre is.

Fél a kötöttségtől, a párkapcsolatól,nehezebben kezdeményez egy kapcsolatban és picit gátlásosan viselkedik.

Mindig takargatja az alakját,akár fürdőbe mentünk, vagy ha egy kicsit lengébb ruha van rajta akkor is.

Nem szereti felhívni magára a figyelmet.

Pedig nagyon szép lány.Meg okos is.Sok fiú bepróbálkozott nála, de egyikkel sem jött össze, mert mindig azt mondta,hogy mi van, ha meg ismeri és még sem kellene neki, meg ilyenek..Néha nem igazodok ki rajta.

Nagyon szeretnék neki segíteni,de már próbáltam vele beszélni ezekről a dolgokról, nem jártam sok sikerrel.Csak azt hallom,ahogyan sír néha ezek miatt a problémák miatt.

Tudnátok tanácsot adni,hogy még is hogyan könnyebb leküzdeni ezeket a gátlásokat és miben tudnék jobban segíteni neki?


2011. júl. 19. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Értelmes Válaszadó!?!? XD XD

Mindenki önértékelési problémákkal küzd! Nekem van egy hatalmas heg az egyik felkaromon! Nagyon undorító! Mindig úgy érzem, hogy mindenki azt figyeli...aztán kiderül, hogy tényleg, mert minden nap megkérdezi valami vadidegen, hogy "ott meg mi történt veled?". XD

Más problémáját nem tudod megoldani! Ezen csak ő tud változtatni, de nem a picsogással! Én a helyedben megmondanám neki, hogy szedje össze magát! :)

2011. júl. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

jó lenne, ha ebből a bezárkózottságból engedne egy kicsit. Biztos vagyok benne, hogy valamilyen korábbi sérelmei miatt csinálja ezt, amit esetleg nem mond ki.

Ezeken túl kellene esnie, és a legfőbb, hogy önbizalmot szerezzen, és tudjon bízni, és nyitni mások felé.

Nem tudom, mennyire vagytok jó barátnők, de ha aggódsz érte, akkor gondolom igen, akkor jó lenne óvatosan megtudni, hogy mi lehet ez, és lassacskán lebeszélni erről.

Nekem is van egy ilyen jó barátom, aki hasonló gondokkal küzd, ő pl. nem tud túllenni rajta, hogy alacsony. És ez miatt pont nincsen önbizalma se.

Valószínű barátnőd esetén is valami hasonló lehet.

Szóval a lényeg, hogy önbizalma legyen, és ne legyen nagyon bezárkózott, és ne utasítsa el az embereket...

2011. júl. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 KaTriinn ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben voltam. Eléggé visszafogott lány voltam, nem volt sok kapcsolatom sem, takargattam a testem én is, sőt még most is. Én is mindig tartottam a fiúktól, hogy ugyan mit fognak gondolni majd rólam, ha picit jobban megismernek. Aztán találkoztam egy fiúval, mai napig együtt vagyok vele és rádöbbentett, hogy nem kell ezzel foglalkoznom. Ha tökéletes lennék, akkor is lenne olyan, akinek nem tetszenék. Neki csak egy jó kapcsolat kell. Akármilyen nehéz is lesz neki eleinte, de elkell kezdeni neki valahol. Ne gondoljon magára. Gondoljon arra, hogy ha nem lenne szép, stb akkor nem közelednének felé a srácok. Szóval biztos van olyan srác aki ezen tudna segíteni. CSak egy olyan barát tudja felnyitni a szemét neki. Nagyon jó barátnő lehetsz, ha ennyire segíteni akarsz! Ez szuper dolog! Lehet, hogy már próbáltad sokszor, de próbáld meg még egyszer, de most nagyon erőteljesen a fejébe vésni, hogy mi a helyzet, mit gondolsz róla és erről a viselkedésről! Hidd el, ha erőteljesen beszélsz vele, megfogja érteni. Igenis vágd a fejéhez, hogy ez nem jó igy! Te nem ez vagy. Neked változás kell!

Kívánom, hogy sikerüljön!

2011. júl. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Igen, a legjobb barátnőm.:)

Nagyon remélem,hogy majd tudok hatni rá és vére elfelejti ezeket a dolgokat.

2011. júl. 19. 23:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Hejj!

Még egy valamit elfelejtettem. Van egy jó könyv, ami segíthet valamennyit, Louise L Hay - Éld az életed.

Megvenni se olyan drága, de ha írsz egy privit, elküldöm neked pdf-ben.

2011. júl. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!