Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az önbizalmam nulla. Utálom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az önbizalmam nulla. Utálom magam. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Régebben teljesen elégedett voltam mind a külsőmmel, mind a belsőmmel. Körülbelül egy éve utálom a külsőmet. A belső értékeimre még mindig nagyon büszke vagyok és tudom, hogy mások irigyek is rám emiatt. A külsőm nem igazán változott, de valamiért megutáltam magam, már ami a kinézetemet illeti. Úgy érzem, hogy az utcán mindenki azon nevetm, ahogyan kinézek. Úgy érzem, hogy az emberek nem is szívesen néznek rám, sőt, egyenesen elirányítják a tekintetüket, amikor velem beszélnek. GOndolom azért, mert annyira csúnya vagyok. Van egy fantasztikus szerelmem, akivel jó pár hónapja együtt vagyok illetve van más is, akinek bejövök. De egyszerűen megőrülök lassan attól, hogy ilyen csúnyának látom magam. Én vagyok a világ lecsúnyább embere?!?! Ez a tudat, érzés rányomja a bélyegét a mindennapjaimra, a teljesítményemre. Az pedig, hogy értékeljem a belsőmet és fogadjam el magamat olyannak, amilyen vagyok, nem tud megnyugtatni.
2009. ápr. 12. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Most egy kérdés: miért kell mindenáron "szépnek" lenni? Ha van egy szerető párod, aki elfogad így, ahogy vagy - és ő biztos nem lát csúnyának - akkor neked is el kéne fogadnod magad. Még akkor is, HA nem vagy szép. Bár ezt kétlem.

Tudod, nincs csúnya ember, csak ápolatlan.

Lehet, hogy egy kis változásra volna szükséged: új frizura, új smink, új ruhák.

Arra nem tudok más megoldást, hogy hogy lásd magad szépnek, de ha sokat mosolyogsz, az kiül az arcodra, a boldog ember sugárzik. És nem kell világszépének lenni ahhoz, hogy élj.

Keress magadban, a külsődben egy olyan tulajdonságot, ami szerinted különlegessé tesz téged. ;) (23/L)

2009. ápr. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt lehagytam a levelemből, hogy 20 éves fiú vagyok. :) Attól függetlenül, hogy fiú vagyok, ilyen fontos a külső nekem. Bármit megtennék érte, hogy helyesek legyek. Bármilyen szuper belső értékemet feláldoznám...
2009. ápr. 12. 13:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem mindegy neked, hogy nézel ki, ha van egy párod, aki szeret úgy, ahogy vagy??? Neki akarj tetszeni, ne másnak...
2009. ápr. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem vagy csúnya. :) Amiket leírtál,szép lélekre vall.

Szerintem egy kis változásra van szükséget.Erőt ad,hidd el.:) Menj el fodrászhoz,vagy vegyél egy új felsőt ( esetleg kreálj egyet magadnak):) Szedd össze magad,és állj a tükör elé,és mondd el őszintén,hogy mi a baj,és hogy min szeretnél változtatni.Sablonos szövegnek tűnhet,de először magadat kell elfogadnod,vagy megállapítanod magadnak,hogy min szeretnél változtatni.Nem mindenkinek sikerül ez egyik pillanatról a másikra,ne ess kétségbe. :) Tudod,először magunkat kell "rendbe tenni",aztán jöhetnek a többiek. Ha alacsony az önbizalmad,a kisugárzásod is megcsappan,ettől simán láthatod magad "csúnyának".Úgyhogy fel a fejjel,és tornázd fel az önbizalmad,különben kénytelen leszek én megtenni,annak meg nem lesz jó vége:D

Ja,és ha valaki szerelmes beléd,az azt jelenti,hogy szeret,nemde?Ha ő tud téged szeretni,neked is elkell magad fogadni.:) Nem tudom,milyen a kapcsolatotok,de ha vagytok annyira jóban,beszélhetsz neki a problémádról:) Szerintem megpróbál majd segíteni.

Sok sikert,és minden jót,remélem tudtam segíteni:)

2009. ápr. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! valószínűleg történt veled valami, amiért megváltozott a véleményed magadról, hiszen eleinte tetszettél magadnak. Lehet hogy valaki azt mondta csúnya vagy, vagy utalt rá. De lehet hogy hülyeségeket néztél a tévében és ehhez hasonlítottad magad. Holott tudod hogy nem vagy csúnya, hiszen ezt is leírtad. De talán van elképzelésed mit szeretnél változtatni, ugye? Félsz megtenni? Biztos tudod miben érzed a csúnyaságot, testalkat, orrod, füled...


Meg kellene taláni, hogy mi okozta ezt a változást, és a gyökerénél lehetne orvosolni. És megértem hogy nem érzed jobban magad attól, hogy fogadd el így magad. Ha nem sikerül, már pedig egy év elég hosszú időnek tűnik, lehet hogy nem ártana egy pszichológussal elbeszélgetni. Ez nem szégyen, segíthet rájönni ténylegesen mi bajod van. Elmehetsz titokban is.

Egyébként az az érzésem hogy biztosan nem vagy egyedül ezzel a problémával, és abban is biztos vagyok, hogy nem a külsőddel függ össze, hanem valami más nagyon rossz élménnyel.

Egyébként pedig nagyon bele lehet esni egy csúnya pasiba is, tapasztalatból mondom :)


30/L ha gondolod írj privát emilt, lehet hogy már az jó hogy beszélsz róla. :)

2009. ápr. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szuper a kapcsolatunk.

És igen, mondom, a belsőmmel nincs is problémám és régen még a külsőmmel is meg voltam elégedve, de valahogy egy ideje annyira megváltozott a véleményem róla. Olyan undorítónak találom a fejemet, és tényleg úgy érzem, hogy az emberek rám se mernek nézni, mert olyan csúnya vagyok. Lassan beleőrülök. Lehet, hogy szakemberhez kellene fordulnom...

2009. ápr. 12. 13:30
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld el hogy létezik olyan aki szintén valahogy nem nagyon tetszik az embereknek. Emellett nincs barátnője sem, nem is volt, így több oka van elkeseredni, mint neked. Ez én vagyok. De én mégsem vagyok ennyire elkeseredve ezen, mint te, pedig több okom lenne rá. Neked ott van a barátnőd, ott vannak akik szépnek látnak téged, akkor meg nem értem miért kell ezen így elpilledni? :O
2009. ápr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azért mert mostanában úgy érzem, hogy olyan csúnya vagyok, hogy már senki sem kíván rám nézni se... annyira gusztustalan a fejem, hogy rossz rám nézni. borzasztó ez az állapot...
2009. ápr. 12. 14:01
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért látod így, mert így akarod látni. Mi lenne, ha mosolyogva közelednél az emberek felé? Mert ha búvalb..ott képpel állsz eléjük, mert annyira sajnálod magad, ők is úgy fognak rád nézni, mert hát mit is tehetnének? Nem vigyoroghatnak rád, mikor a világfájdalom az arcodon van! Mosolyogj! Akkor is ha nincs hozzá kedved, és meglátod, hogy másképp néznek rád az emberek! A mosoly megszépít és jókevű leszel tőle, máris nem fogod ilyen sötéten látni a világot. Nincs olyan ember a földön aki mindenkinek tettszik. Mindenkit csúnyának lát valaki, engem is, téged is meg másokat is. De mindig van olyan ember is akinek tettszik amit lát. Nem tudunk mindenkinek megfelelni, ezért nem is kell másoknak megfelelni csakis magadnak. Légy már egy kicsit optimistább, nem lehetsz annyira csúnya, főleg ha régebben meg voltál elégedve magaddal! Keresd magadban a szépet! Mindig csak a jót lásd meg, hidd el van bőven csak észre kell venni!!!
2009. ápr. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok: akkor a smink kivételével. :)

Ne haragudj, de a kérdés alapján nem volt egyértelmű, h fiú vagy, és igencsak meglepő, ha egy fiú gondol ilyeneket magáról.

Viszont lehet, h azt hiányolod, h nem próbálkoznak nálad lányok, nem flörtölnek veled? Lehetséges, h vmi ilyen van a háttérben? Mert amúgy sztem egy férfinak sosem származhat annyi előnye a külsejéből, mint egy nőnek, szóval nem kéne attól paráznod, h nem vagy helyes.

De tudod, így látatlanban ezt nagyon nehéz "megállapítani" :D

2009. ápr. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!