Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz ez egy lelki probléma,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz ez egy lelki probléma, de mit tegyek? Nagyon félek.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem a legjobb kategória, de jobbat nem találtam. Nos a problémám az lenne, hogy 18 éves vagyok, eddig el voltam kényesztetve, úgymond "minden a seggem alá volt téve", nem volt semmire problémám, semmi felelősség stb..viszont pár hónapja kijöttünk külföldre élni anyuval és apuval..és megismerkedtem itt egy sráccal, akivel együtt voltam, de mint rájöttem nem illek vele össze, ezért szakítottam vele. A lényeg, hogy nincs még munkám, és anyáék azt mondták, hogy két hetem van, hogy szerezzek munkát, különben mehetek haza..A probléma az, hogy a régi lakásunkat már odaadtuk a nagyszüleimnek, mindegy nem is ez a lényeg, hanem hogy még soha nem volt ennyi felelősség rajtam, és úgy érzem mint ha fél lábbal az utcán laknék, kezdem úgy érezni, hogy a szüleimnek már teher vagyok, pedig nem...de nagyon rosszul esik, tudom hogy csak segíteni akarnak, hogy legyen belőlem valaki, mert miattam vágtak bele ebbe a külföldbe..de nagyon rossz. Mindegy a lényeg, hogy ez a pasi akivel együtt voltam, nagyon gazdag, van külön lakása, kocsija stb és már 10 éve van itt kint ebben az országban, tehát tudja már mi merre hány méter, és anya azt mondta, hogy egyenlőre nem tudnak eltartani, mert még nem szedték úgy össze magukat ezalatt a 2 hónap alatt, mióta kint vagyunk..és a pasim össze akar velem költözni, de én nem akarok vele lenni...főleg nem kényszerből. Tehát a helyzet az, hogy ha nem békülök ki a volt pasimmal és nem költözök vele össze akkor húzhatok haza ha két héten belül nem találok munkát..de én egy cseppetsem vagyok ekkora bunkó, hogy érdekből legyek együtt valakivel, vagy kényszerből, és nagyon félek, hogy mi lesz..próbálok munkát keresni, de ha nem sikerül nemtudom mit tegyek...de végülis ettől annyira nem félek, inkább a lalki problémám lényege az, hogy: " egyszerűen sehol nem érzem magam biztonságban, nem találom a helyem a világban, nincsenek itt barátaim..és nincs olyan hely, ahol biztonságban tudhatnám magam, hogy ez az otthonom..mert ez nem az ahol most lakom... de végülis a lényeg, hogy sehol sem érzem magam biztonságban és nem találom a helyem, nagyon nagyon félek, hogy most mi fog történni..nagyon félek, remegek... úgy érzem, hogy nagyon hamar be lettem dobva a mély vízbe és elvesztem benne..és sajnos nem fogok tudni kiúszni a partra.." Nem tudom volt-e már valakivel ilyen, de ez a legrosszabbik érzések egyike, hogy úgy érzed nincs otthonod...rettegek, hogy most kéne felnőnöm, és elvesztem...és hogy nem tudok mit kezdeni ezzel a helyzettel... nagyon félek és lelkileg ez nagyon meggyötör. Bocsánat a regényért, de valakinek el kellett mondanom, valakinek tanácsára nagy szükségem van. Egyedül egy idegen országban, barátok nélkül, és otthontudat nélkül nagyon fájó.. Mit tegyek? Köszönöm annak aki fáradozott azzal, hogy elolvassa a regényemet. És a válaszokat is előre köszönöm szépen!!! 18/L (kérlek segítsetek, el vagyok keseredve)
2011. nov. 2. 11:07
 1/4 anonim válasza:
én elolvastam de hú! ez télleg nehéz..:S de télleg próbálj munkát ekersni ha kell egész nap! és ha megpróbálnád addig a fiúval amíg nem találsz munkát? vagy mért lenne baj ha a nagyszüleiddel élnél?
2011. nov. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyjabol at tudom elni a helyzetedet.

Habar en fiu vagyok es kicsit idosebb, de en is minden nelkul koltoztem ki kulfoldre ugy, hogy csak kb. egy honapnyi penzem volt, meg egy elore lefoglalt szallasom, ahol magyarok laktak.

A kezdeti idokben 14-en (nem eliras, tenyleg 14-en!) laktunk egyutt egy hazban, raadasul a letszam hol apadt, hol megint novekedett, folyamatosan cserelodtek a lakok, a legkevesebb az volt, amikor 8 emberrel laktam egyutt. Hiaba voltak tobbe kevesbe normalisak (voltak azert fura figurak is, masfel evet eltem kint es ezalatt tobb, mint 50 kulonbozo emberrel laktam egyutt hosszabb-rovidebb ideig), azert megiscsak borzaszto erzes, hogy idegenekhez kell "hazamenned" es gyakorlatilag szivesebben vagy a munkahelyen (ami kozel sem volt egy alommelo), mint "otthon". Szoval ez nehez, de sok tapasztalatot lehet szerezni.


A munkakereses szinten nem konnyu, en akkor mentem ki, amikor kirobbant es tetopontjan volt a gazdasagi valsag es egy honapba telt, mire fix munkahelyet talaltam, pont addigra, amikor elfogyott minden penzem. Ebben az egy honapban az egesz napomat munkakeresessel toltottem: reggel felkeltem es elindultam a varosba, bementem regisztralni egy csomo munkakozvetito ceghez, azokat rendszeresen naponta hivogattam, hogy talaltak-e mar valamit es mellette csak ugy hasrautesszeruen mentem be gyorsettermekbe, boltokba, vendeglokbe, szupermarketekbe munka utan erdeklodni, estefele pedig irany vissza "haza" (nevezzuk inkabb szallasnak). Masnap az egesz kezdodott elorol es tartott egy honapon at.

Mellette interneten is probalkoztam, de vegul egy munkakozvetito ugynokseg talalt nekem valamit, miutan heteken at hivogattam oket folyamatosan, hogy lassak, erezzek, hogy tenyleg nagyon akarok dolgozni.


Azt javaslom neked is, hogy az egesz napodat toltsd munkakeresessel, ha nem akarsz hazajonni es probalj meg te is ilyen kozvetitoket talalni, naluk regisztralni es folyamatosan keresd, hivd, piszkald, surgesd oket, mert en kulfoldon azt a tanacsot kaptam, hogy igy kell csinalni, mert akkor tenyleg tudni fogjak rolad, hogy te komolyan dolgozni akarsz es igy ha adodik valami, akkor nagyobb esellyel fognak teged kikozvetiteni a munkara.


Ne felejtsd el, hogy az eleje a legnehezebb, viszont ha sikerul nagyjabol megtalalnod a helyedet, legalabb kezdetnek egy akarmilyen bena munkat talalnod, mar az is adni fog egy kis biztonsagerzetet es ha van egy fix beveteled, amibol meg tudsz elni, talpra tudsz allni, utana nagyobb lesz a mozgastered, hogy eldontsd, mit szeretnel igazan csinalni, hogyan alakitsd tovabb az eleted!

2011. nov. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én nem tudok erre mit mondani, átérzem. Szörnyű lehet, hogy nincs kivel ezt megbeszélned. Próbáld meg a srácnak elmondani ezt az egészet, ha már végleg elhatároztad, hogy nem fogod átverni. Vele utána beszélhetsz őszintén, bár nem ismerem. Azonban tudd, hogyha hozzáköltözöl, nem te leszel az első nő, aki kihasznál egy férfit, szóval én előre feloldozlak :) Csak ne áltasd sokáig, ha biztos vaqy benne, hogy ez nem lehet hosszútávú. Tapasztalatnak meg ideális együtt élni egy sráccal 1-2-3 hónapot, sokat tanulhatsz belőle a későbbiekre tekintettel. És ha rendes vagy vele még a végén ő is lehet hálás, hogy megosztottad vele ezt a kis időszakot.


27/f


ha nagyon rosszul érzed magad, nyugodtan írj pü-t

2011. nov. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Már is jobban érzem magam :)))) Köszönöm mindenkinek. Második válaszoló: Akkor nem csak én vagyok egyedül ilyen helyzetben, ez megnyugtat.:) Köszönöm mégyegyszer.
2011. nov. 2. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!