Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 14-15 éves mennyire érett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy 14-15 éves mennyire érett meg egy komolyabb kapcsolatra, ha gondolkodásilag olyan 17-18 éves szintjén van?

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 22:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Felfogásilag értem, nem testileg. Ha felfogásilag fejlettebb, akkor kapcsolati téren is fejletebb lehet? Vagy nem függ össze?
2011. nov. 20. 22:55
 2/8 anonim ***** válasza:
ha "felfogásilag" érett akkor ebbe benne van, hogy a kapcoslatot is ugy értelmezi mint egy 17-18 éves...
2011. nov. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit értesz egy komolyabb kapcsolat alatt? Ha a szexre célzol, akkor a válaszom az, hogy egy 14-15 éves még nem feltétlenül érett sem testileg, sem lelkileg (hiába gondolkodik úgy mint egy 17-18 éves) szexuális kapcsolatra.
2011. nov. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Természetesen azzal tisztában vagyok vele 2. 22:55
2011. nov. 20. 22:58
 5/8 anonim ***** válasza:

addig míg 14-5 évesen olyan érett van mint egy 17-18 éves addig az azt jelenti hogy TALÁN leszoktál justin bieberről, meg fluorról meg a valóvilágról.. majd ha 17-8 évesen gondolkozol úgy mint egy 20-21 éves akkor ügyes vagy. addig még tájékozódj a világban.


persze itt is vannak kivételek.. van aki 13 évesen jön össze valakivel és együtt vannak évekig.. de ez is véget ér 6 év után.. vagy esetleg életük végéig, de ezek a ritka nagy kivételek:)

2011. nov. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem függ össze. Lehet valaki borzasztóan intelligens illetve okos is 15 évesen, érzelmileg akkor is degeneráltabb lesz egy nálánál 3 évvel idősebbnél. Egyszerűen nem áthidalható ez a néhány év, legalábbis nem ebben a korban. Nyilván egy 20 és egy 24 éves között már simán elképzelhető, hogy minimális differencia van, de a kamasz kor közepén még ez nem így van.

El sem tudod képzelni, hogy hogyan gondolkozik egy 18 éves. Azt tudni ill. ismerni, hogy hogyan beszél, miről mi a véleménye édes kevés. A helyzet szüli ezeket a dolgokat és az érzelmeket gyakorta nem lehet lereagálni pusztán racionális utakon, tehát ki fog ütközni az alapvető érettségi szint mindenképpen.


Természetesen lehet, hogy tévedek, de én ezt így gondolom.

Én is magason érettebb voltam 15 évesen a kortársaimnál, de nem érzelmileg, hanem csak "értelmileg, gondolkodásilag". És ez többek között a családom miatt volt így.

Bár, én is azt hittem, hogy vagyok olyan érett, mint egy 18 éves, aztán csak a kor múlásával döbbentem rá, hogy a régebben gyártott, akkor még csúcs szuper nézeteim mennyire infantilisek és érdektelenek "mai" szemmel. Persze ennek is már jó pár éve. Most is kb. ugyan így vagyok vele. Azok a nézeteim amik megvoltak 18 évesen már rég lecserélődtek. Teljesen mást is várok el mondjuk egy kapcsolattól, mint annak idején.

2011. nov. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az érzelmi és értelmi fejlődés nem egy és ugyanaz. Pont nem a tinikorban, amikor minden a változáson megy át.


Hiába gondolkodik egy 15 éves úgy mint egy 17, az nem bizonyítja, hogy a kapcsolatokhoz is elég felkészült már.

2011. nov. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
mért gondolja mindenki hogy érettebb a koránál?
2011. nov. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!