Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell megünnepelni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell megünnepelni a Valentin napot mikor nekünk, magyaroknak is van ilyen napunk?

Figyelt kérdés

Ha valaki nem tudná, a májusfa állítás, valamint május kosár adás MAGYAR szerelmi ünnep! Nem értem miért kell Valentin napozni amerikai módra itthon, mikor sokkal szebb a magyar szerelmes nap!! Nem jobb érzés arra kelni hogy egy hatalmas fa van a kerítésedre ráakasztva tele színes szalaggal és távolról már mki látja hogy neked van ilyen? Vagy panellakóknak májuskosarat nem jobb adni? Tele gyönyörű cserepes virággal?? Miért kell ezt az ünnepet elnyomni és majmolni amerikát?:(


22/L



2012. febr. 15. 08:51
1 2
 1/14 Macs1209 ***** válasza:

Mert ez a divat. Személy szerint nem érintett soha nem a

Valentin nap. Kiváncsi leszek, mikortól fogják a nagycsa-

ládosok legkisebb fiát Benjamin-nak hívni itthon.

2012. febr. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Macs1209 ***** válasza:
1-el több nem került a szövegbe, sorry.
2012. febr. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ezt komolyan kérdezni kell ? Mert a magyar az egy ilyen csökevényes nemzet, elnyomja a saját gyökereit, mindig az idegen kulturák a"trendi" majmolása a sláger. Van is eredmény nézz szét az országban , bármilyen téren .
2012. febr. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
Mondjuk miért gond a valentin nap? Lehet nem magyar, de nem is földönkívüli ünnep. A lényege, hogy van egy olyan nap amikor szerelmeddel megünnepelheted, ha akarod. Nem kötelező semmi se. Karácsonyt se kötelező megtartani. Azt jó hallani, hogy a májusfa állítását nem felejtetted el. Az ember sokmindent elfelejt, de marhára okosnak érzi magát.
2012. febr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

hát nyílván zavar a valentin nap, mert nekünk már van egy ilyen ünnepünk. akkor minek kettő?

ez olyan hogy az amerikai függetlenség napját sem ünnepled meg július 4-én, mert nekünk is van márc 15...szóval erről ennyit.

2012. febr. 15. 08:58
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ünnepelsz kettőt:) Miért baj neked? Miért ne legyen akkor csak egy ünnep egész évben? Lehetne egy Bibliai ünnep és nem több. Legyen karácsony és akkor húsvét kilőve. Miért baj, hogy ha van még egy? Akkor ünnepljük többször:) Rajtam ne múljék a szerelem nap, ha többször is van:) Nem leszek ettől boldogtalan.
2012. febr. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Macs1209 ***** válasza:
100%

Hát ha te egész évben arra spórolsz, hogy valentinnapra

vegyél valamit, mert akkor az az ünnep, az szép... Nekem,

amikor van párom, véletlenszerűen kap ajándékot, és min-

den együtt töltött nap szinte ünneppé varázsolódik. Minek

ehhez dátum? Febr 14.. ?? Inkább a hónapos, éves évfordu-

lókat kellene ünnepelni, de azt jobban.

2012. febr. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%

Ugye tudod, hogy a májusfa állítás egy germán eredetű ünnep? Tőlük vettük át úgy, hogy majmoltuk őket. A karácsony római eredetű ünnep. A május 1, a munka ünnepe orosz. Meg egyébként is, azt a fogalmat, hogy "nemzeti ünnep", a franciák találták ki, úgyhogy nem kéne majmolni őket!!!


...remélem érted...

2012. febr. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
és a Valentin nap se amerikai ünnep ... én nem ünneplem , de nem is zavar , hogy van.
2012. febr. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Macs1209 értelek, de aki megtartja a valentin napot az nem jelenti azt, hogy más napokon nem vesz semmit seXD Attól független én se vagyok sóher alak, mert megtartom a valentin napot:)
2012. febr. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!