Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztények! A pettinget...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Keresztények! A pettinget tiltja e a Biblia a házasság előtt?

Figyelt kérdés
Aktív komoly keresztény lány vagyok. A barátommal 7 hónapja vagyunk együtt, Ő nem keresztény. Nézeteim alapján nem szexeltünk még, és én kiállok amellett, hogy a házasságig ne is történjen meg a dolog. A pettinggel, ujjal, szájjal, nyelvvel való kielégítés is bűnnek számít házasságkötés előtt? Vagy csak kifejezetten az aktus?

2012. ápr. 15. 20:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Ha olyan aktív lennél tudnád,és nem itt kérdeznéd meg.
2012. ápr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
igazából nem tudom, bár lehet hogy minden bűnnek számít
2012. ápr. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
31%
Ádám és Éva is csinálták. Nyugi van, mindent szabad! :Đ
2012. ápr. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem petting még belefér, nincs benne semmi rossz
2012. ápr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Első válaszadó! Nem tartom jogosnak azt, amit mondasz! Körülöttem nem szokványos az ilyen dolgokról beszélni. A szex szót is féltve mondják ki a közösségben, ahová járok, a pettingről pedig lehet sokaknak fogalma sincsen. Ebből következően nem hallottam még olyan tanítást, ami ezt tiltaná. Ezért érdekel...
2012. ápr. 15. 20:36
 6/21 anonim ***** válasza:
59%
Az egy dolog amúgy is ha nagyon akarod akkor azt is mondhatnád,hogy csak a házasságtörés tiltott és mivel egyikőtök se házas csinálhatnátok. Van olyan felekezet ami szerint már azért pokolra kerülsz mert rágondoltál. Azt magyarázol a Bibliába amit akarsz.
2012. ápr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
74%
nah szóval... katolikus iskolába jártam és a paráználkodásos résznél előkerült ez a téma.. egy apáca volt a hittan tanár, ő így magyarázta a paráználkodást: addig bűn, amíg saját magunk örömére cselekedjük... ha tehát az a célünk, hogy nekünk jó legyen akkor bűn, azonban ha a másiknak akarunk örömet szerezni vele akkor nem az. :D
2012. ápr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nemvagyok! A Biblia törvényei az ember javát szolgálják. Nem azért vannak, hogy isten "húzza az agyunkat" a házasság előtti szexmentes élettel, hanem hogy megóvjon bennünket a fájdalmaktól, lelki sérülésektől. Te bizonyára nem hiszel Jézusban, és nem hiszem hogy ez az oldal a legmegfelelőbb arra a célra, hogy ezen megpróbáljon valaki változtatni, amiről te bizonyára úgy is vélekedsz, hogy nem is lehetne. Amit viszont még mondani tudok a témával kapcsolatban az az, hogy tisztán és érintetlenül odaadni magam annak az embernek (egyetlen embernek!), akivel az egész életemet lefogom tölteni a legcsodálatosabb alapja a boldog életnek. Imádkozni fogok érted! : )
2012. ápr. 15. 20:44
 9/21 anonim ***** válasza:
A Biblia szerint a házasság az amikor egy nő és egy férfi közösül,tehát nem a mai értelemben vett házasságról beszél.Így a petting is a házasság rásze.
2012. ápr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
68%

Hadd kérdezzek vmit. Engem nem érdekel ki miben hisz, teremtés vagy evolúció, sztem mindenkinek saját joga eldönteni. Én nem vagyok hívő.

A kérdésem az lenne a kérdezőhöz: "tisztán odaadni magad annak akivel leéled az életed" Honnan tudod h akinek odaadod magad, ő életedvégéig veled marad?

2012. ápr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!