Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmúlhat a "tetszés"?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmúlhat a "tetszés"?

Figyelt kérdés

Ha például egy pasinak tetszettem egykoron, az ő kezdeményezésére jártunk is, és utána szakított velem, mert a csupa nagybetűs SZERELEM elmúlt, attól még a tetszés maga, hogy feltűntem neki, és kedvelt, mindaz, ami arra sarkallta, hogy kezdeményezzen valamit, megmaradt? Vagy a "tetszés" ténye maga is megszűnik a szerelem elmúltával?

Pusztán kíváncsi vagyok, erről mi a véleménye a gyik-es társaságnak :D


2012. jún. 9. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól még tetszhetsz neki, de lehet a vonzódás megszűnt, sőt, szinte biztos
2012. jún. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 rémuralom ***** válasza:

A keresletet a következő tényezők befolyásolják:

- a fogyasztó jövedelme

- helyettesítő vagy kiegészítő termék ára

- a fogyasztó ízlésvilága, preferenciarendszere.

Ezek közül bármelyik változása magával vonja a kereslet változását.


A te eseted a harmadik gondolatjel mögé sorolható.

2012. jún. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
utolsü válaszolónak: te kis közgazdász:) Csak nem annak tanulsz? :)
2012. jún. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vannak olyan kaliber emberek akik csak addig szeretnek vagy tudnak a párjukkal maradni amíg ég az a bizonyos tűz, amig megvan a szerelem és a szenvedély. Amint ez kezd elmúlni pár hónap vagy év után úgy kopnak az ő érzelmeik is. Az exem ilyen volt és ezért szakitott 3 év után mert "szeret" de már nem úgy.

Szerintem ez deffektes gondolkodás..Sokkal több minden fűzött minket egybe mint a szerelem és a kezdei lángoló tűz. Aki 3 év után is csak ezt tudja felhozni a másikkal való együttmaradás indokaként az szerintem elég sekélyes érzésekről tesz tanúbizonyságot.

A mély szeretet kötődés és ragaszkodás az együtt megélt nehéz napok, emlékek élmények ettől még megmaradnak és normális párkapcsolat ettől tovább működik de mindig voltak vannak és lesznek érzelmi analfabéták sajnos akik valami miért másképp működnek.

Azóta az exem már 3 lánnyal odébb jár, soha nem fog megállapodni mert mindig csak addig marad kapcsolatban amig a rózsaszin köd fel nem száll. Az pedig előbb utóbb mindig felszáll..

2012. dec. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A tetszés megmaradása szerintem emberfüggő. Ahogy változik az ember úgy változhat az ideálja is de komoly mélyérzésű ember csak ezért nem hagyja el a párját mert jó eséllyel nem a külseje miatt volt vele.

A megcsalástól már jobban félnék, ha a párom az eddigi barna kismellü jómagam helyett a szőke cicababákra bukna...

Normális esetben nem a külső tart össze két embert, tehát ha továbbra is megvannak az érzések, az impulzusok amik hozzád vonzották akkor marad.

Ha viszont csak a külsőd vonzotta vagyis felszines vonzódás volt és nem szerelem (sajnos a vonzódás és a szerelem két külön dolog de sokszor összekeverik nagyon nehéz megkülönbözetni az elején) és igazából nem a személyiségedbe szeretett bele akkor sajnos van rá esély, lelép.

2012. dec. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4-es, es honnan tudod, h a parod mit erzett? ne abbol indulj ki, h te mit ereztel. egy kapcsolat el is laposodhat, az elejen sok olyasmi is tartja ossze az embert ami uj, megha nem is illenek ossze. ha pl. nem nezett fel rad, nem tisztelt, akkor hiaba vannak kozos emlekek, meg a te erzelmeid, neki az keves.
2012. dec. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4-es, es honnan tudod, h a parod mit erzett? ne abbol indulj ki, h te mit ereztel. egy kapcsolat el is laposodhat, az elejen sok olyasmi is tartja ossze az embert ami uj, megha nem is illenek ossze. ha pl. nem nezett fel rad, nem tisztelt, akkor hiaba vannak kozos emlekek, meg a te erzelmeid, neki az keves.


Oké, hogy neki az kevés de miért nem mondja?? Miért akkor és úgy kell megtudnom, ahogyan kilép a kapcsolatból?? Érdekes dolog amit mondasz. Az biztos, hogy nem tisztelt mert ilyen sunyin a másikat áverve lelépni nem bir az aki szemernyit is tiszteli a másikat. Ezek szerint a közös emlékek és az én érzelmeim semmit sem jelentettek neki. De szerintem attól, hogy egy kapcsolat ellaposodik még nem kéne mindenképpen kilépni belőle. Persze manapság inkább eldobják és nem megjavítják a dolgokat az a legnagyobb probléma.

Nem tudom biztosan, mit érzett mert egy érzelmi analfabéta képtelen kifejezni az érzéseit szavak és tettek szintjén de tartom magam annyira jó emberismerőnek hogy kb be tudjam lőni. Annyit azért elgügyögött, hogy már nem szeret úgy mint régen. 3 év után ennyit tud benyögni "élete szerelmének"- No comment.... (persze azt is csak szakitás után a barátnője árnyékából) Nesze semmi, fogd meg jól. Én azt hittem vagyunk annyira erös kötelékben hogy szakitás fel sem mer, aztán mikor rájöttem hogy nem akkor abban biztam, hogy legalább annyira van annyira értelmes és 3 év megér annyit, hogy meg tudjuk és akarjuk beszélni ne csak átdobni a vállunk felett mint egy használt zsepit. De nem. Se szó se beszéd kilépni belőle sunyin az az ő módszere. Talált mást. De nem ez fáj, hanem hogy annyira nem méltatott hogy elmondja. Értetlenül álltam a dolog előtt muszáj valamivel megmagyarázni a tettét és ha ő nem ad rá értelmes elfogadható magyarázatot akkor azt hiszek amit akarok. A barátnője mellől bezzeg óriási a pofája, sajnálom szegény csajt mert őt sem tiszteli, folyton kibeszéli nem szereti csak a szex miatt van vele ilyeneket mondott nekem. Undorító, hogy még a szexuális szokásaikba is beavatott, akkor hagytam ott a fenébe. Direkt nekem akar fájdalmat okozni vagy valóban ennyire sekélyes lett emberileg? Különben akkor múlt el az én tiszteletem is irányába sőt fordult át utálatba amikor kiderült 3 év után milyen ember is valójában....de azt el kell ismernem, hogy piszok jó színész volt. December 18.-án közös kiránduláson voltunk sok romantika szeretkezés kéz a kézben stb én a a közös életet tervezgettem ő meg azt, hogyan fog elhagyni. Másnap MSNEN (ez is milyen már még annyi sincs benne hogy személyesen elém álljon) benyögte, hogy elhagy mert talált mást.

2012. dec. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!