Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kevésnek érzem magam. Van rá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kevésnek érzem magam. Van rá megoldás? 21L

Figyelt kérdés

Külsőleg átlagos vagyok, talán az átlagtól kcisit jobb. Igyekszem a legjobbat kihozni magamból. Az alakom elég jó, foglalkozom a külsőmmel.

Belsőleg elég különcnek érzem magam. Mindenkivel kedves vagyok, megértő, magamat viszont folyton másokhoz hasonlítom. Nem tudok rájönni, hogy mi az, amiben jó vagyok. Nincs önbizalmam, gyakran zavarbajövök, és emiatt csak még kevesebbnek érzem magam.

Úgy érzem akaratom ellenére távolságtarónak tűnök, és mivel félénk vagyok nem közelednek felém a pasik se. Nem is volt még barátom sose. Úgy érzem félnek tőlem az emberek. Hogyan lehet ezen változatani? Már teljesen magamba zuhantam, ebben a magányban.


2012. szept. 2. 15:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jaj,barátném egy csónakban evezünk :( Mintha magamról olvastam volna...14L Én is erre keresek megoldást..
2012. szept. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Legyél nőiesebb,tanulj meg flörtölni a fiúkkal,engedd őket közelebb magadhoz,több önbizalmat.

Látod mennyi fiú küzd itt hasonlóproblémákkal,ha te nem lépsz,egy helyben toporogtok,gyávák a fiúk sajna..

2012. szept. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha egyszer magányodban leülsz, és elgondolkozol azon, ki is vagy te, mihez értesz és mihez nem, hidd el, hogy mindenre rá fogsz jönni, ha nem is egyből. Kialakul majd, hogy tudni fogod, miben vagy jó, miben nem, és ez adni fog bizonyos területeken önbizalmat is. A férfiak felé pedig nem kell sokat tenni, csak egy kis mosoly, és máris lesz jelentkező, hidd el!

Ha még volna kérdésed, szívesen beszélgetek veled privátban. 27/F

2012. szept. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
En 19 eves vagyok es nagyon felenk lany, vagyis lassan mar csak voltam. Mert egy jo ideje nagyon zavart ez a dolog es eldontottem, ha hulyet csinalok magambol, akkor is beszelgetni fogok azzal a fiuval, aki tetszik, ugyanis egy evfolyamra jartunk. Eloszor kisebb urugyekkel, pl. tanulassal kapcsolatos dolgokban kertem a segitseget, aztan kozben szemelyes dolgokrol is beszeltunk es ugy osszemelegedtunk, hogy elhivott randira. Mostmar meg 2 honapja egyutt vagyunk.
2012. szept. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Mókusgyilkos ***** válasza:

akkor mázlitok van :D

volt szerencsém ilyen csajhoz [barátság szintjén régi oszt. társ]


1. észrevételem az lenne h nem ők félnek tőletek hanem ti tőlük. ha nincs önbizalom viszont megfelelési kényszer igen akkor abból bajok lesznek 1 kapcsolatban mert olyan dolgokat is megfogtok tenni amit nem szeretnétek.


nagy általánosságban: hülyeség h nem vesznek észre titeket csak tényleg magatoknak valónak tűntök v az jön le h már van pasitok és ezért vagytok "hidegek" v nem is akartok-> nem azért nem megy oda mert nem érdeklődne.

azon 2-3 ilyen lány alapján akit közelről is ismertem: iszonyat aranyosak tudnak lenni sajna bipolárisak is ami izgalmas is érdekes is de sajna kimerítő is tud lenni.

2012. szept. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én mindig úgy voltam vele, hogy az önbizalom az döntés kérdése. Nem a fizikai képességeid gátolnak meg benne, hanem lelki ügyek, de ezeken lehet változtatni. És egyébként valakinek pont a félénk lányok jönnek be, talán velük kellene próbálozni. Általában a félénk fiúk azok. Mint én, csak tudok nyíltan is viselkedni, ráadásul úgy hogy eldöntöm, hogy pl én ma este nagyon aktív leszek ismerkedés tekintetében.
2012. szept. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Mókusgyilkos ***** válasza:
4: ott a pont. hajrá! :)
2012. szept. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Mókusgyilkos ***** válasza:

6: mert mi pasik inkább logikusak vagyunk mint érzelmesek [persze vannak érzéseink már már irritálóan mélyek is de ha muszáj az értelem fölé kerekedik]

és mi amúgy is szeretünk baromkodni / hülyét csinálni magunkból mert ezen mi jól szórakozunk. a csajok nem éppen legalábbis az ilyesmi csajok, max bnőkkel / barátokkal.

2012. szept. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az önbizalom fejlesztésében az első lépés szerintem az, hogy kerüld azokat a helyzeteket, amelyek úgy érzed, hogy sértik az önbizalmad. Ha kell, válj meg emberektől, akik eddig az életed részei voltak, ha kell, szakíts meg rád negatívan ható kapcsolatokat a saját érdekedben. Ha neked van olyan tulajdonságod, ami vonzza a megalázó helyzetet, akkor első lépésként azon változtass. Valamint fogadd el, hogy az emberek hazudnak. Tehát elképzelhető, hogy hazugságokhoz hasonlítod magadat, nem csoda hogy kevesebbnek érzed magadat.


Sokan sokkal sikeresebbnek, jobbnak állítjak be magukat mint amilyenek. Ennek klasszikus példája, ha valaki a fantasztikus szexuális teljesítményéről beszél. Nyugodtan meg lehet kérdezni tőle hogy "Mióta is vagy impotens?" :)

Második lépés, hogy próbálj örülni apró dolgoknak. Hogy szép az idő, hogy valaki rádmosolyog, vagy egy jó szót szól hozzád, egy kedves eladónak a boltban, hogy egy-két apró sikert elérsz valamiben, amiben jó vagy (mindenkinek van ilyen, neked is). Örulj nekik, gondolj rájuk vissza többször, próbáld élvezni, örömöt meríteni belőle.


Lesznek rossz élmények is, de nagyrészt jók fognak történni, mert az emberek alapból nem rosszak/bunkók/gonoszak (erről később). Legyél előre felkészülve a rosszra is, de ne koncentrálj rá, ne gondolkozz rajta. Amint valami kellemetlenség ér, azonnal lépj tovább, szemrebbenés nélkül, minél gyorsabban, és jönnek a jó dolgok megint. Az optimista ember azért sikeres, mert kockáztat azért hogy boldog legyen, a pesszimista pedig azért boldogtalan mert nem kockáztat, azért hogy ne érje csalódás.


Járj emberek közé

Harmadik lépésként menj sokat emberek közé, és próbáld megismerni őket. Rá fogsz jönni, hogy mindenkinek megvannak a maga tökéletlenségei, bénaságai, csúnyaságai, hátrányai. Akár papíron is hasonlítsd össze magad másokkal, hogy mik az előnyeik, hátrányaik, és neked mik az előnyeid és hátrányaid. Rá fogsz jönni, hogy semmiben sem vagy kevesebb bárki másnál.


Ami a legfonotosabb: mindenképpen próbáld elfogadni magad, az összes előnyöddel es hibáddal. Vállald magadat. Ezt úgy lehet a legjobban gyakorolni, hogy hangot adsz a véleményednek, az ötleteidnek, a gondolataidnak, bátran, határozottan. Ha a legutolsó semmirekellőnek is érzed magad, akkor is tedd meg, mert ha elfogadod magad, akkor az kisugárzik, és az emberek megértenek és elfogadnak majd. Ha egy társaságban megszólal egy zene, amire mindenki fujjog, de neked tetszik, akkor határozottan, mosolyogva, hangosan mondd meg hogy neked ez tetszik, és kész. Felszabadító érzés lesz. Ha erre is fujjognak az már az ő bajuk, nem a tiéd. Próbálj természetes lenni, ha úgy érzed nem megy, akkor ne erőltesd még.


Csinálj olyan feladatokat, amiket könnyebbnek találsz, azokkal kezdd. Ha szereted az állatokat, és mondjuk van kutyád, az egy príma lehetőség arra, hogy ismerkedj. Például más kutyasétáltatókkal - a kutyák könnyen összehozzák az embereket. Ha valamit viccesnek tartasz, nevess hangosan. Merj nevetni.

Tűzz ki magad elé apró célokat, s valósítsd meg őket. Mindent fokozatosan csinálj, légy türelmes, kitartó, és egyre jobban fogsz hinni magadban. Ja és ami nagyon fontos, hogy minden nap kicsit jobbnak kell lenned legalább 1 dologban mint az előző nap. SAJÁT MAGADHOZ mérten kell fejlődnöd.


A lényeg, hogy próbálj szólni az emberekhez, bárhol bármikor. Ha felszállsz a buszra, köszönj egy szép nagyot a buszsofőrnek, mosolyogva, de úgy hogy elöl is sokan hallják. Az emberek arcán látni fogod hogy másképp néznek rád: úgy mint egy vidám, mosolygós, pozitív emberre, s lehet rajtad kétezer pattanás is, semmit sem fog számítani, irigyelni fognak. Menj be boltokba nézelődni, s ha valami tetszik az eladón, akkor dicsérd meg. Nem kell vele beszélgetni, csak megdicséred, s mehetsz is. Néhany alkalom után már simán beszélgetésbe is elegyedsz velük, és a szorongásod szépen elmúlik. És ezt hetekben képzeld el, ne években. Nagyon gyorsan csökken majd a szorongásod, és fejlődik az önbizalmad. Utána már mások szólnak majd csak úgy hozzád, mert jól érzed magad a bőrödben, és ez kisugárzik. Fontos hogy legyél nagyon ápolt, mert ez is sokat számit, de gondolom ez nem egy nagy ördöngősség.


Hidd el, csak addig tűnik nehéznek, amíg el nem kezded, utána megy mint vízfolyás. Látni fogod, hogy az emberek nem rosszak, nem bunkók, nem akarnak bántani, és nem rajtad nevetnek :).


Fontos hogy sokat mosolyogj, az mindig jó. Nézegessel/olvassál humoros dolgokat, és gondolj rájuk vissza sokszor.

Minden feladatot próbálj a lehető legtermészetesebben, őszintén csinálni. S ami a legfontosabb: folyamatosan figyeld magad. Hogy mi mit vált ki belőled, milyen érzelmeket, hogy hogyan érzed magad helyzetekben, még jobb, ha ezeket le is írod, mert akkor feketén-fehéren, leírva fogod látni a fejlődésedet.

2012. szept. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
na neee nem hiszem hogy csúnyák lennétek vagy ilyesmi. egyébként BRIAN TRACY -t ajánlanám de nagyon A phoenix szemináriumát hallgasd végig!
2012. szept. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!