Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hallottatok már ilyenről?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hallottatok már ilyenről?

Figyelt kérdés
Eléggé fura! Hogy a férj azt mondja, szereti és kívánja a feleségét, de olyan álmai vannak, amikben arra izgul, hogy a nő megcsalja őt, vagy legalábbis más férfiakat kíván meg. Fél tőle, hogy ez igazából is megtörténik, de álmában erre izgul. Ez valami mazochizmus lenne? Vagy annyira fél, hogy inkább megidézi a félelme tárgyát (az eseményt), csak hogy ne lógjon a feje fölött, mint Damoklész kardja? Vagy alul értékeli önmagát, tudat alatt vesztes tipusnak tatja magát? Ezek csak tippek, de amúgy nem tudom elképzelni!

2012. szept. 21. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én teóriám az, hogy ilyenkor az adott félelem miatti belső szorongást oldja ezzel.

Pasik (nem erotikus) számítógépes játékok játszása alatt is fel tudnak izgulni, egyszerűen ez a testi reakció a más jellegű izgalmi állapotra is, nem csak a konkrét erotikus élményre.

Szerintem semmi jelentősége igazából.

2012. szept. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Örülök, hogy ezt írod. Talán nem is olyan ritka, csak én nem hallottam még ilyenről, és ezért furcsa. A játék közbeni felizgulást azt hogy kell érteni: csak a fizikai jele van meg (hogy finoman fogalmazzak :)), vagy az érzés is benne van, mintha egy nőre vágyna?
2012. szept. 21. 09:44
 3/6 A kérdező kommentje:
És a belső szorongásra van megoldás? Pszichológus? 40 körül még ki tudják belőle irtani azt a rögeszmét, hogy a szerelme félrejárkál, ha csak gondolatban is?
2012. szept. 21. 09:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Valóban nem annyira ritka, előfordul pasiknál, de még nőknél is, csak ott nem olyan... khm... látványos. ;)


Játék közben... hát nem tudom, mit éreznek, mert csak olvastam róla, ott azt írták, imádja a srác, ha a barátnője játék közben szájjal kényezteti. (Szerintem ez elég undorító, mert a nő ilyenkor csak kiegészítő "élmény"...)


A belső szorongás... hát igen, nehéz kérdés, mikor kell pszichológushoz menni vele. Gyakran elég, ha ilyen álmokban, esetleg a párral megbeszélve ezek oldódnak.

Egy jó pszichológus rengeteget tud tenni, hogy a páciense segíteni tudjon magán. (Nem a terapeuta segít rajta!)

Nehéz jó terápiás szakembert találni, pl. a "nagy nevek" gyakran sajnos nem igazi szakértelmet takarnak - pl. Csernus.

Azt is tudni kell, hogy egy terápiába fogni csak az illető saját akaratából lehet. Felajánlhatod, hogy lenne ilyen lehetőség, de nem küldheted el, mert akkor nem fog érni semmit az egész.

A klasszikus pszichoterápia sajnos elég költséges, amit hosszú távon, akár 2-3-4-5 évig is folytatni kell. (A többség abbahagyja ennél hamarabb...)

2012. szept. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy kis perverzio szerintem, meg egy dolog, amitol a valoeletben fel, igy a tudatalattiban ugy dolgozza fel a gondolatot, hogy ezzel elvezettel jarjon szamara, igy konnyebb.
2012. szept. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"igy a tudatalattiban ugy dolgozza fel a gondolatot, hogy ezzel elvezettel jarjon szamara, igy konnyebb."


Valami ilyesmire gondolok most már én is, hogyha valami annyira rossz, hogy már szinte elviselhetetlen, akkor beindul egy olyan védekezési mechanizmus, hogy átcsap a dolog rosszból jóba, mert különben belerokkanna az illető, így viszont megóvja magát ezzel, hogy élvezetet párosít a dologhoz, ezáltal el tudja azt viselni. Persze ez csak spekuláció, de szerintem elképzelhető vmi ilyesmi.

2012. szept. 21. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!