Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Magyarországon van kultúrája,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyarországon van kultúrája, összetartó közössége a homoszexuálisoknak?

Figyelt kérdés

Szóval a kérdésem, az az lenne egészen pontosan (ill. nem is kérdés csak érdeklődöm), hogy el kezdtem nézni a 'The Real L Word' c. sorozatot, és nagyon tetszik az, hogy ott a homoszexuálisoknak (egészen pontosan leszbikusoknak a sorozatban)külön bárjaik vannak és rengeteg közös programjuk. Van egy közösségük, ahol annak ellenére, hogy mind leszbikusok, teljesen különböző típusú emberek vannak, de mindenki elfogad mindenkit és összetartanak. Nyilván kint a közvélemény is teljesen máshogy viszonyul a mássághoz, sokkal toleránsabbak, így ilyen szinten nem lehet összehasonlítani az itthoni helyzettel. De arra vagyok kíváncsi, hogy Mo-on az emberek elutasítása és rosszabb viszonyok ellenére, van e ilyen közösség?


Lehet hogy ez a 'real l word' annyira nem real...nem tudom, de nekem ez nagyon tetszik, hogy így összetartanak, vidámak, vannak terveik, lehetőségeik, nem bujkálnak hanem kiegyensúlyozott életet élnek... Ez szerintem sokat segíthet a téren is, hogy a kicsit konzervatívabb, elutasítóbb emberek is jobban megértsék és elfogadják ezt a létet, életet.


Nem tudom, hogy világos-e az amit kérdezek... Csak kíváncsi vagyok, hogy itthon egy meleg club-ba milyen a hangulat és milyenek a viszonyok. Lehet e összehasonlítani az amerikai sorozattal vagy nem? Ez is olyan-e mint maga a társadalom, vagy nem?


Meg a másik, hogy sok leszbikus (nem kollektivizálok!!!) csak a sexet keresi egy másik nőben, pl felmentem pár leszbikus portálra, és szerintem néha ijesztően csak a szexualitásról beszélnek és nem feltételen vonzó módon, hanem már-már durván és erőszakosan... Miközben én azt gondolnám, hogy egy leszbikus párkapcsolatban sokkal nagyobb teret kapnak az érzékek, érzelmi sík stb... Tévedek?


Köszönöm az értelmes hozzászólásokat!


20/N



2012. nov. 23. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Természetesen vannak meleg szervezetek, közösségek de nincsenek reklámozva a veszély miatt. (Nyáron jobbik aktivisták pl. megtámadtak egy gyűlést) Van melegeknek túracsoport, sportszövetség, önismereti kör, közéleti kör (gazadaság, politika, film stb. témákkal), van keresztény-meleg közösség is. Tehát megvannak ezek az önszerveződő közösségek, de nem annyira nyíltan mint nyugaton.

Ami azt illeti a melegek is élnek párkapcsolatban, érzelmekkel. Ahogy rengeteg heteró szex oldal van, úgy rengeteg meleg ismerkedő szex oldal is van. És ott valóban nem az erkölcs magasiskolája uralkodik.

2012. nov. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pesten elég sok leszbikus rendezvény szokott lenni (leginkább bulikról tudok, pl. Undergorund melegbarát szórakozóhely, Ösztrosokk, illetve van egy karaoke-bár ahol a tulajdonos is leszbikus). Ezekről tudok inkább mert ide szoktam járni. Én később kerültem ebbe a körbe, így nem igazán szoktam össze a csapattal (főleg, hogy a társaság nagy része pont olyan, ahogyan leírtad Kérdező, szexualitásra helyezik a hangsúlyt) ezért ritkán járok oda, de időnként azért jó tud lenni :)

18/L

2012. nov. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!