Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az amit jogosnak tartanátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az amit jogosnak tartanátok önvédelem és más védelme érdekében és lenne az a szerelem, amiért bármit megtennél? (magyarázat lent)

Figyelt kérdés

Egyik barátomat 2 év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték, mert megvédte a saját és párja testi épségét.


Éjszaka sétálgattak kettesben, amikor is támadás érte őket 5 roma származású férfi képében. A srác magas szintű önvédelmi képességgel rendelkezik, ugyanis több küzdősportot sajátított el, munkája és sport miatt. Felajánlotta a támadóinak, hogy menjen mindenki tovább békében. Ezzel a lehetőséggel nem éltek. Értékeiket követelték és a párját molesztálni kezdték. Majd felemelt hangon felszólította őket (pár trágár szó is elhagyta a száját), hogy hagyják abba. Válaszként egy arcra mért ütést és késsel való hadonászást kapott. Itt elkapta a harci ideg és támadásba lendült. Az eredménye állkapocs törés, több borda törés, orrtörés, belső vérzés, maradanó gerincsérülés lett. A srác könnyebb sérüléseket szenvedett, be sem vitték a mentősök. A mentőket és a rendőrséget ő értesítette, a helyszínen megvárta, jegyzőkönyv, stb... Aztán tárgyalás és az eredményét fent említettem.


A kérdésem az lenne, hogy ha előre tudnád, hogy börtönbüntetés lenne belőle, megvédenéd a kedvesed? (Én igen, még az életem árán is!)


Hogy reagálnál, ha te lennél a srác párja (a lány túlzásnak vélte, nem igazán tetszett neki, mármint nem a védelem, hanem az alkalmazott technika).


Érdekelne, hogy mások hogyan állnak ehhez, mi a véleményük erről...


(a munkáját és egyéb adatot, amiről azonosítható lenne, nem árulok el)


Nem biztos, hogy jó a kategória, bocsánat.


2012. nov. 24. 00:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem jogos önvédelem volt. Ha nem teszi lehet már nem is élnének vagy ők járbak igy ha nem rosszabbul. Jól tette amit tett, az a szomrú hogy ebben az esetben még ő kap 2 év felfüggesztettet.... Nevetséges az önvédelemhez való hozzáállása az országnak.
2012. nov. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

gondolom az volt a hiba,hogy megtudták milyen szinten rendelkezik sport,önvédelmi múlttal,mert bizonyos szint felett fegyvernek veszik a testét is.

ezt el kellett volna hallgatnia mindenképpen.

meg persze lelépni a francba,nem hívogatni a rendőröket.


amúgy ha nem kamu kérdés,egy jobbikos szóvivő simán hőst csinálhatna a srácból ha akarja.

2012. nov. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem választás kérdése, hanem kötelesség!! Szeretteinket kötelességünk megvédeni, legfőképpen a párunkat!! Én akár ölnék is érte, és egy pici lelkiismeret furdalásom sem lenne (jó igaz, így könnyű beszélni, de simán ölnék a szerelmemért.

Rosszul értékelik az emberek. Az önvédelem (szeretteid védelme is önvédelem) a legerőszakmentesebb dolog a világon. A szeretet dominál. Valójában még a nagymama erőszakkal az arcodra nyomott puszija is erőszakosabb, mint ez.

Ilyen srácok kellenek nekünk, és talpon marad a nemzet!!

2012. nov. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos ez a helyzet, szomorú, hogy az embert megbüntetik emiatt.


A második válaszolónak igaza van, el kellett volna hallgatni és lelépni, de ezt soha nem tette volna meg, Mindig is becsületes volt és tisztán szerette volna megoldani a dolgot. Elmondása szerint soha nem gondolta volna, hogy őt fogják büntetni ezért (első ilyen támadás "áldozata" volt). Maximális mértékben együttműködött és készségesen felelt minden kérdésre. Az volt a kérése, hogy ne legyen nagy felhajtás, ő csak békésen akar élni, ennek eleget tettek, meg is köszönte a büntetés ellenére is. Jogosnak ő sem tartja, de beletörődött.


A kérdés kamuságát illetően:


Őszintén szólva nem igazán érdekel, hogy elhiszik-e a válaszolók, vagy sem, engem nem a történet izgat, mert egyébként nem az idén történt, csak ma találkoztam az ügy lezárása óta a barátommal, beszélgettünk kicsit és érdekelne más véleménye ezügyben.


Szóval a véleményetekre vagyok kíváncsi, nem arra, hogy elhiszitek-e...


Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!

2012. nov. 24. 01:08
 5/11 anonim ***** válasza:
megértem, hogy ő ezt kérte, de én a helyében a média elé álltam volna, hogy én márpedig nem vagyok hajlandó a legapróbb büntetést sem, már csak elvből elviselni
2012. nov. 24. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nincs kétség a közvéleményt megnyerte volna, az meg hatalmas nyomást gyakorol
2012. nov. 24. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha rajtam múlna kedves kérdező, akkor ezt az arányosságnak nevezett baromságot eltörölném. Ha engem valaki megtámad, akkor igenis önvédelem jogán legyek mindenre felhatalmazva! Akár az ölésre is. Szánalmas, hogy ma Magyarországon nincsen jogod megvédeni önmagad.


Egyet tudok tanácsolni: GO WEST!

2012. nov. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nagyra becsülöm az ilyen embert! Tényleg jól tette. És azt is, hogy hívta a mentőket, meg a rendőrséget. Egyáltalán nem értek egyet az ítélettel... Hát kitartást kívánok nekik, vagy nektek! Ráadásul akár tud az ember jól verekedni akár nem, hatalmas nagy bátorság kell ahhoz, hogy valaki kiálljon 5 cigány ellen akiknél ráadásul kés is van! Minden tiszteletem!
2012. nov. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sokat beszélgettünk erről. Nem a bátorságának tudja be, hanem a párja védelmezése miatt tette, azt mondta. Félni félt, nem is ember, aki ilyen helyzetben ne félne, de a párja iránti szerelem mindent felülírt és csak azért ment, hogy a párjának ne legyen semmi baja. Azt mondta, hogy olyan dolgok futottak át az agyán másodpercek alatt, hogy,"Miért kellene átadni az értékeit, hogy jönnek ahhoz, hogy egyáltalán erre utasítsák, miért nem mehet haza nyugodtan a párjával?" Részletesen elmesélt mindent az esetet követően. Viszont volt egy erős váltás, mikor arcon ütötték ököllel és kést rántottak. Azt mondta, hogy ugyanez a kérdésvillanás volt, csak hatalmas düh közepedte. "Mivel érdemelte ő ezt ki? Mi az hogy ok nélkül az életére törnek? Miért kellene ezt eltürnie neki és egyáltalán másnak is?" Aztán ráeszmélt, hogy önző gondolatok járják át, magával foglalkozik, holott élete szerelme is ott van. "Hogy jönnek ahhoz, hogy a páromat bántsák" gondolat után telt be a pohár és akkor ütött vissza, de mindez pár másodperc alatt zajlott le állítása szerint. Utólag belegondolva nem csak párja és maga miatt csinálta, hanem azok az emberek miatt is, akik hasonló helyzetben tehetetlenek voltak és komoly lelki traumát okoztak nekik azáltal, hogy nem tudták, vagy nem merték megvédeni magukat.


Bár a kérdéseimre választ nem kaptam, de örülök a válaszaitoknak!

2012. nov. 24. 01:53
 10/11 qwertzoo válasza:

Szerintem mindenki megtenné, akit nem blokkol le a félelem.


Alap ösztön a "támadj vagy menekülj". Mindkettő nagyon hatásos még képzettség nélkül is.

Ellenben előfordul, hogy az áldozat besokkol és csak a jobbat várja, mint pl. ezen a videón:

[link]


Hogy jön ez ide?

Úgy, hogy a haverodnak 3 választása volt.

-vagy elfut és ott hagyja nekik a csaját

-vagy nem csinál semmit, és poénból agyon szurkálják, mint a fenti videón

-vagy szembeszáll velük


Ő a legjobbat választotta, főleg ha belevesszük a képességeit is.


Viszont pár hibát elkövetett:

-hívta a rendőrséget (minden önvédelmi, küzdősport edzésen elmondják, ha használnod kell a tudásod, akkor azonnal tűnj el utána, vagy tagadd le képességeid, max mond azt, hogy kondizol)

-rossz ügyvédet fogadott. Mivel kést rántottak ellene, már nem beszélhetünk arányosságról, mivel az egy élet kioltására alkalmas eszköz, így ha megöli a támadót, az akkor is arányos lett volna. És még mindig ott van az ijedtségből, menthető felindulásból túllepett arányosság.

-nem fellebbezett az ítélet ellen? de miért?


Persze az is lehet, hogy miután elhárította a közvetlen veszélyt, még méregből szétgépelte őket. Ekkor már jogos lehetne a büntetése és a barátnő nemtetszése. (szerintem nem, de ez más tészta)

2012. nov. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!