Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek hasonló problémája van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek hasonló problémája van vagy volt, segítene nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok

22 éves srác vagyok,főiskolás vagyok(elvileg végeztem volna már,de csúsztam ilyen-olyan okok miatt),aktívan küzdősportolok minden nap,vannak barátaim,eljárok szórakozni időnként.Mostanában fogalmazódott meg bennem,hogy azt érzem,mintha nem lennék idevaló erre a világra,mikor haverokkal vagyok,jó kedvem van,tudok hülyülni,de mikor hazaérek és egyedül vagyok,olyan szintű magány tör rám,hogy rengetegszer megfordul a fejemben az öngyilkosság...egyszerűen mostanában nem tudok semminek örülni,úgy érzem,hogy semmit sem érek,a sport sem megy úgy ,ahogy szeretném,mivel nem tudok koncentrálni edzésen,mert folyton a problémák jutnak eszembe és egy -egy megjegyzést vagy rossz szót olyan mélyen a szivemre tudom venni,hogy hónapokkal ,sőt évekkel később is benne van a fejemben és egyből el tudja rontani a hangulatomat...folyton rossz gondolatokat járnak a fejemben,félek attól,nehogy elveszítsek valakit a szeretteim közül,ez biztos azért van,mert gyerekkoromban kb. 6-7 évesen meghalt édesapám és én találtam rá holtan fekve és soha nem beszéltem ezt ki magamból,és mára már olyan szintű szorongás és félelem van bennem,amivel egyszerűen nem tudok megbirkózni...a problémáimat soha nem beszélem meg senkivel,nem is tudnám,mivel szégyellek beszélni az érzéseimről,nem tudok már sírni sem,bár sok mindenen el tudok érzékenyülni,nagyon empatikus ember vagyok,,de egy kiadósat évek óta nem sírtam...érzem ,hogy egyre inkább gyülemlik bennem a stressz és a feszültség,mégsem tudok mit tenni ellene...próbálok pozitívan gondolkodni,de a sok negatív gondolat úgy elnyomja ezeket,hogy hiába,pedig most kezdtünk el egy közös vállalkozást régi barátaimmal és úgy néz ki,hogy összejön amit tervezünk és nem lesznek megélhetési gondjaink,mégsem villanyoz fel annyira,hogy ettől alapvetően megváltozzon a hangulatom jó irányban...lassan 2 éve nincs komoly barátnőm,mert szinte napról napra rosszabb embernek látom magam,aki semmit sem ér,és ha belenézek a tükörbe,úgy vagyok vele,hogy biztos nem kellek senkinek,pedig rengeteg pozitív visszajelzést kapok a külsőmmel kapcsolatban is,helyesnek tartanak,mindenki odavan a testemért is,amiért persze gyerekkorom óta edzek,hogy ilyen legyen,én mégsem akarok belemenni egy kapcsolatba,mert nem tudom elképzelni,hogy valaha is szerethet engem valaki, és elfogad olyannak amilyen vagyok...de persze hogyan is várhatom ezt el,mikor én sem tudom elfogadni önmagamat olyannak,amilyen vagyok?!...nem tudok megnyílni senkinek,szüleimmel szinte nem is beszélek,mert nem nagyon vannak közös témák,nem tudok jókedvűen beszélni velük,pedig ez nem volt mindig így...ha társaságban vagyok,gyakran elvörösödöm egy -egy kérdés miatt,ilyenkor még a szemem is érzékenyebb lesz és bekönnyezik és iszonyat kínosan tudom érezni magam és hát persze az embernek milyenek a haverjai,még rátesznek egy lapáttal és én ettől még kellemetlenül érzem magam,ilyen szituációk miatt már randizni sem merek lányokkal,pedig gyönyörű barátnőim lehetnének és senki sem érti,miért nincs senkim régóta...kár,hogy nem látnak bele ilyenkor a fejembe,mert úgysem fogom tudni senkinek elmondani mindazt ,ami bennem van és azokat a gondokat amik felgyülemlettek bennem az évek során,képtelen vagyok az érzéseimről beszélni...egyszerűen nem megy..és sokszor üvölteni és zokogni tudnék férfi létemre annyi fájdalom van bennem,de tudom,hogy senki sem ért meg,akinek nincs hasonló gondja...biztos furcsán hangzik,de belefáradtam az életbe, a nehézségekbe,hogy mindenért harcolni kell,hogy az ember napról napra él és nem tudom azt mondani,hogy boldog vagyok,de szerintem sosem voltam igazán boldog,ismeretlen érzés...Akinek hasonló problémája van,írhatna,hogy hogyan lehetne ebből kimászni,mert szeretnék változtatni rajta és tudom,hogy igazából nem ilyen ember vagyok.


2013. febr. 18. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:
bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, de én is ugyanilyen vagyok és kíváncsi vagyok, hogy lehet ebből kimászni 22/l
2013. febr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy hasonló korszakom, noha az öngyilkosságra soha nem gondoltam. Van a távoli rokonságban (tehát nem vérszerintiben, hanem csak beházasodott rokon) olyan, akinek a testvére öngyilkos lett. Ezzel az a baj, hogy mindenkinek akkora fájdalmat fogsz okozni, hogy azt elmondani nem lehet. Természetellenes az, amikor egy szülő "túléli" a gyermekét. Már ez is hatalmas fájdalommal jár (volt egy öcsém, aki elhunyt.. testvérként is borzalom volt, nem hogy a szülőknek átélni). Az öngyilkosság meg aztán ennek a négyzete.

Akkor ezt a témát itt le is zárom.



A másik: nekem egy lány miatt volt egy nagyon hosszú mélypont az életemben. Sok bukdácsolás, önsajnálat után végül úgy döntöttem, tojok mindenre (még a saját erkölcsi normáimra is), és elkezdtem féktelenül csajozni. Ágyba nem vittem senkit csak ezért, csóknál tovább nem mentem. Nekem ez csak arra kellett, hogy kapjam az elismeréseket, hogy igenis érek valamit, igenis vannak lányok, akiknek tetszem, és nem, nem vagyok egy nagy rakás .., csak azért, mert az előző barátnőm úgy gondolta..

Utólag visszagondolva egyáltalán nem vagyok büszke erre a részére az életemnek, nem vagyok az a játszogatós típus, sajnálom a lányokat is, akiket szédítettem, de ez van, ez történt. Viszont nem törölném az életemből, mert ettől lettem az, aki vagyok. Van önbizalmam, stb, stb.


Amikor olvastam, hogy mit írtál, azt hittem, hogy neked is valami hasonló gondjaid vannak, de szerintem a tiéd sokkal mélyebb dolog az enyémnél. Már csak amiatt is, ami az édesapáddal történt, és hogy ezt senkivel nem beszélted meg.

Ennek tükrében pedig szerintem itt senki nem tudna mondani olyat, ami hasznos lehetne neked, ami tényleg kilendítene. Ha "csak" egy szimpla önbizalomhiány lenne, azon lehetne okoskodni itt a válasz-mezőben, hogy így meg úgy csináld, és nagy valószínűséggel működne is, de ez nem az a szituáció.


Az elfojtott dolgok sosem egészségesek. Pszichésen, de akár fizikailag is nyomot hagyhatnak. Jelen esetben azt tanácsolnám, hogy beszélj pszichológussal. Mint mondtad, most úgyis beindul a szekér, lesz miből finanszírozni. Nincs ebben semmi szégyellni való. Maximum nem kürtölöd világgá.


Szívesen olvasnám majd, hogyha van valami fejleményed az ügyben!

Kitartást, sok sikert! Nincs lehetetlen! :)


20F

2013. febr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A, sírd ki magad


B, sírd ki magad


C, sírd ki magad


D, sírd ki magad


E, keress egy pszichológust! komolyan mondom



Én is voltam hasonló szituban. Én már 8-9 éves korom óta azt érzem hogy rossz világba születtem. Mai napig úgy élek hogy bármikor hajlandó lennék meghalni, ha ezzel mást aki szeretne élni hozzásegíthetnék az élethez. Viszont öngyilkosságra azért nem vagyok hajlandó, sz@r az élet, nem akarok ezek után sem újjászületni sem a pokolba kerülni még sz@rabb helyre.



Én nem hagytam magamat ilyen mélyre süllyedni, még időben észbekaptam, és inkább mentem a saját fejem és erkölcsi rendem után lesz@rva a társadalom elvárásait.

2013. febr. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!