Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyunk ilyen felszínese...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vagyunk ilyen felszínesek párválasztás terén? Nem fontosabb, hogy boldogak legyünk egy kapcsolatban, mint hogy "méltó" párt találjunk magunknak?

Figyelt kérdés

Miért olyan felszínes ez a világ? Manapság már egyre többet hallom, főleg évfolyamtársak körében: jó pasi jó pasival, rossz pasi rossz csajjal. De miért?! És olyan nincs, hogy egy helyes pasi összeáll egy ún. szürke egérrel vagy fordítva? Ha bejönnek egymásnak, miért ne? Láttam már példát mind2-re, és sajnos mind2-nél azért is ment tönkre a kapcsolat, mert az ún. "jobb fél" nem merte vállalni a "rosszabb" / kevésbé népszerűbb felet. De ez szerintem HÜLYESÉG. Viszont a gyakorlat az igazat mutatja.


Nem fontosabb nekünk, hogy boldogak legyünk azzal, akit szeretünk, főlg, ha viszonzott? Miért adunk ennyire mások véleményére? Ez olyan furcsa és visszataszító a mai világban.


Ja, és mellesleg azért kérdezem ezt, mert (talán) én is ilyen vagyok néha: azért nem jöttek össze idén 2 fiőval, mert mások (barátok, szülők) nem javasolták hozzám "méltónak"...és nem akarom, hogy engem is felszínesnek véljetek, hiszen megkérdeztem ezta kérdést, tehát magamat is problémásnak tehintem...


18/L



2013. febr. 21. 20:56
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Meg nekem sokféle barátnőm is van:

-van, aki teljesen szürke egér, habár ő a legjobb barátnőm (nem mozdul ki otthonról, csak ha elmegyünk korizni, se buli, se semmi)

-van, aki néha eljön velem bulizni, mondjuk havi 1x, ad a divatra meg a sminkre, külsőségekre, de fotnosak a belső értékek is

-van, aki totál sznob, csak a külsőségekre figyel meg h minden héten bulizni menjen

-és van, aki minden héten bulizik, van barátja, törődik a divattal, mondjuk ne oylan szép (fiúk általános véleménye szerint)...


Szóval sokféle. És a legjobb barátnőm, akire ráfogják h szürke kisegér, pont az ő véleménye a legfontosabb számomra, nem tudom, miért :) Csak nem vagyok annyira felszínes. Viszont azoké is fontos, akikre hasonlítani akarok, mondjuk menőség szintjén...akkor van a gond, ha a 2 vagy többféle vélemény különbözik.


És hogy én hol vagyok? valahol középen. Adok a divatra, de nem megyek fel Nyiregyről Pestre vásárolni, mert "csak ott lehet jó cuccokat venni", vagy nem megyek minden héten bulizni, csak 1-2x havonta. Fontos a belső úgy gondolom, de a külső is.

2013. febr. 21. 21:23
 12/17 anonim ***** válasza:
K*rvára leszarom, hogy más mit gondol, mert ha én szépnek látom akkor mindig is tetszeni fog, főleg ha magába a lényébe is beleszeretek. Akkor nincs az az Isten aki eltántorítson mellőle. Az első lány akibe nagyon beleszerettem nem volt gazdag, sőt szegény családban van, vérszegény, hullik a haja és a szemében is ilyen homályokat látott. De ki nem szarja le ezeket, mikor tetszett a csaj és a legmélyebb lelkitársam volt, akivel ha úgy alakult volna, minden további nélkül összejöttem volna és büszkén feszültem volna vele a (testi)hibái ellenére is...
2013. febr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

Na végre egy értelmes kérdés, ami még nincs ezerszer átbeszélve, az ilyenekért érdemes feljönni GYKra :)

Sokat nem tudok hozzátenni az elmondottakhoz, csak annyit hogy totál együttérzek veled, nagyon jól megfogalmaztad azt a szitut ami nálam is előállt.

Hiába igyekszem, én sem tudok teljes mértékben sz#rni a környezetem véleményére, pedig miattuk és a felszínes véleményeik miatt állok rosszabbul hozzá az ismerkedéshez egyes emberekkel. (oké, több mint ismerkedés, de nem akartam ennél is tovább bonyolítani a mondatot :D)

19/F

2013. febr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
f22 tudom h nem szép dolog de egy csúnya lányt képtelen lennék szeretni de fontos a belső is barátok terén pedig csak a belső érdekel..
2013. febr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Pontosan! Én sem tudom teljesen figyelmen kívül hagyni mások véleményét, mert habár xy-nal nagyon jól érezném magam, szégyen az, ha megszólnak érte a saját barátaim, ami beárnyékolja a kapcsolatot...lehet, akkor meg a másik véglet, amikor azt kapod, hogy "olyan cukik vagytok együtt" vagy "hú, ez aztán a jó csaj/pasi", akkor ezek olyan placebo-hatást váltanak ki, vagyis ha addig nem is jöttetek ki, ki fogtok, mert nektek együtt kell lennetek a természet törvénye szerint. De ez csak egy fejtegetés.


Mindenesetre én nem tartom igazságosnak a dolgot, már csak azért sem, mert ha nem ilyen lenne a társadalom, éns e lennék ilyen. De így nagy a húzóerő és a beolvadásra való készség.

2013. febr. 21. 21:55
 16/17 A kérdező kommentje:
Meg nem csak a párválasztásra igaz ez a felszínesség...mi akarjuk magunknak a legjobb kocsit, legjobb állást, a magasabb pozíciót, a több pénzt, a szebb/ügyesebb/okosabb gyereket, menőbb lakást, luxus nyaralást, amivel mind menősködhetünk és hangoztathatjuk h többek vagyunk az átlagnál, a világnál. Van, aki mindezektől hosszabb távon is boldog lesz? Én az a vicces, hogy én is ezekre vágyom, habár nem azért h tojhassak a világra, hanem nem is tudom, talán ambíció...de én boldog szeretnék lenni. Semmi más. Boldog...vagy sose lesz az ember igazán boldog? Csak akkor, ha szerelmes? Az meg nem tart örökké...
2013. febr. 21. 22:24
 17/17 anonim ***** válasza:
Azt csináld te is, ne az anyagi dolgok érdekeljenek. Attól nekem nem lesz jobb hogy van egy kib*szott autóm vagy 800 csillió forintom. 1 a lényeg a barátok és a párod. Minden mást le kell szarni, és eltűnni a francba messzire, nem a Hortobágyra, hanem mondjuk egy kis faluba. Ott aztán senki nem fog cseszegetni, csak elvagytok a barátoddal/barátnőddel, időnként meg buli a haverokkal. De tényleg...
2013. febr. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!