Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom francia, és hét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom francia, és hét hónapja járunk. (többi lent) A barátnőimnek lehet igazuk? (ha volt már valakinek külföldi barátja, az mesélne róla? )

Figyelt kérdés

Nyáron,amikor Franciaországban voltunk a családommal (egész három hónapot) összejöttem egy fiúval,aki francia (angolul beszéltünk inkább,mert én tudok franciául,de nem elég jól,és ő is csak kicsit tud magyarul,amit eddig megtanult).Eddig minden rendben volt,szünetekben elmentem hozzá,vagy ő jött ide (azon kívül a hétköznapokban telefonnal,vedióhívással meg neten beszélünk).A barátnőim meg azt mondják,hogy ez nem fog működni,mert a távkapcsolatok nem működnek nem sokára szakítunk,meg,hogy ő biztos jár közben egy francia csajjal is,meg ilyesmi.Kezdek félni,hogy mi lesz,ha igazuk van?Ez az első kapcsolatom,és elég sokszor félek,hogy mivel még távol is vagyunk egymástól,akármikor szakíthat velem...


Volt már valakinek külföldi barátja?Kérlek csak rendes válaszokat írjatok!


17/L



2013. márc. 18. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy jó tanács: Ne mindig másokra hallgass...
2013. márc. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem svéd pasim volt,azzal a csavarral,hogy van egy zenekara,akikkel folyton turnéznak (értsd: ma még kanadában van,holnap már Londonban). egy ideig mentem velük,mert kért rá,és nagyon szerettük egymást,de én nem bírtam az állandó utazgatást,mert sajnos megromlott az egészségem,és nem repülhettem heti 4-5 alkalommal. szerintem ha nincs ez a gikszer,akkor működött volna,a másik probléma pedig az volt,hogy ő nagyon szeretett volna házasodni,én még nem (én akkor 20,ő 35)

szerintem nem feltétlenül fog tönkremenni a kapcsolat,párizs csak 2 és fél óra út..

2013. márc. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nektek ez így eddig működik, akkor felesleges túlaggódni a dolgokat! Ha szeretitek egymást simán működhet ez így is :) Pár év múlva meg, ha már nem köt ide a suli még bármi lehet :) Én nem adnék fel egy szerelmet csak azért, mert a barátnőim más véleményen vannak, főleg, hogy olyan nehéz manapság megtalálni... :)

24/L

2013. márc. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

csak áruld már el, pont a csajokkal kell megbeszélni, ja barátnő max 1 igaz, nincs olyan sok

miért kell elmondanod mindent, nem árt néha szelektálni kinek mondasz el dolgokat, nem biztos, hogy jóknak mondod el

szóval ne őrájuk hallgassál N

2013. márc. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass a barátnőidre, ez a ti kettőtök története, akkor is, ha hosszantartó kapcsolat lesz és akkor is, ha hamar elválnak útjaitok. Senki más véleményétől nem szabad, hogy függjön! Amíg ti jól érzitek magatokat így, addig miért is kéne mások véleményével foglalkozni? Főleg tizenévesen. :)

Amíg jó együtt, addig legyetek együtt. Amikor már úgy érzitek, hogy valami nem működik vagy nem olyan, mint régen, akkor próbáljatok változtatni úgy, hogy ismét jó legyen megint. Ha erre nincs mód vagy már nem akarjátok meglépni ezeket a változtatásokat, akkor két választási lehetőség lesz: vagy megtartjátok a kapcsolatotokat ezen a szinten vagy szakítotok és mentek tovább a saját utatokon.


Mindenesetre most még ne ezzel foglalkozz, hanem azzal, hogy te és a barátod szerettek-e együtt lenni és az aktuális elképzeléseiteknek és terveiteknek megfelel-e ez a kapcsolat. Mindezekről pedig csak és kizárólag ti döntötök és csak a ti véleményetek számít! Bátorság és érezd jól magad a fiúval! :)


Ja és a megcsalásról: nem ez a legnagyobb tragédia a világon és szerintem még csak nem is szégyen. Leginkább azt minősíti, aki elköveti. Ha ki is derülne a barátodról, hogy más lánnyal is kavar otthon, nehogy nagyon a szívedre vedd, hiszen pont ennyire viselte ő is a szívén a kapcsolatotokat... Csak vedd tudomásul és örülj, hogy megszabadulhatsz egy ilyen alaktól és esélyed van rá, hogy ettől sokkal jobbat találj! :) Nincs tragédia, hidd el, persze ne erre koncentrálj, hogy úgyis megcsal. Sokszor az ember ott is rémeket lát, ahol egyáltalán nincs miért. És hidd el, hogyha laza, kiegyensúlyozott és életteli, vidám lány vagy, azt sokkal jobban értékelik a srácok, mintha folyton féltékenykednél és bosszankodnál!


Én is távkapcsolatban élek és a dolog jó oldalát nézem elsősorban. Amíg jó ez mindkettőnknek, addig folytatjuk. Ha már nem oké, akkor vagy változtatunk vagy szakítunk.

2013. márc. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, most jobb az idegenekre hallgatni, mint a valószínűsítem féltékeny barátnőidre.

Nehéz a távkapcsolat, de ha már hét hónapja működik, biztosan meg van az oka, mert szeretitek egymást.

A barátodat te ismered, neked kell tudni, hogy megbízható -e ilyen szempontból. Szerintem hagyd az üldözési mániát, a paranoiát, inkább a jelenben élj és örülj neki, hogy együtt vagytok, ne hagyd, hogy ezt elrontsa a jövőtől való félelem.


Egyébként nekem is francia barátom van, tíz hónapja vagyunk együtt, de nem távkapcsolatban élünk, hanem kiköltöztem hozzá, mert én már nem vagyok sulihoz kötve. Kint fogom idén kezdeni az egyetemet, így a magyar röghözkötésből is kimaradtam. Ott tervezem az életemet. Ajánlom, hogy érettségi után te is inkább kint tervezz, ha megmarad a kapcsolat. A távkapcsolatot át lehet vészelni, de nem az örökkévalóságig, vagyis a ti érdeketekben, nyilván. Menj ki hozzá nyárra, közben franciául is megtanulsz jobban:) Csak nyugalom, bizalom és optimizmus!

19L

2013. márc. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azóta mizu kérdező?
2016. szept. 10. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!