Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Terhesség vagy stressz?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Terhesség vagy stressz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A problémám az lenne, hogy nem tudom eldönteni, hogy most a terhesség korai szakaszának tüneteit produkálom vagy a nagy stressztől van pár tünetem, és be is képzelem magamnak?

Idén érettségizek, nem minden alakul úgy, ahogy szeretném, ráadásul ma nagyon rossz hírt kaptam, ami miatt felmerült, hogy esetleg bukok matekből, ami igazán rosszul néz ki az amúgy ötös átlagommal. Családi okok miatt is stresszelek sokat, meg úgy minden gondom van az iskolával, a közösséggel.

Kb. másfél hete múlt el a menstruációm, azóta csak kétszer, max háromszor szeretkeztem a párommal. Mindig tisztességesen védekezünk, de azért bennünk van a félsz is, mert az esély mindig megvan. Sose élvezett még belém, de az előváladéktól is tartunk. Krémmel védekezünk, allergiás vagyok a latexre, a fogamzásgátló meg drága. Pár napja elkezdett fájni a mellem és meg is duzzadt. A fejem szokott fájni, főleg az idő miatt, de akár ez is lehet tünet. Hányingerem is van néha napközben, főleg az órák vége felé. Mindig is sok hüvelyváladékom volt, de mintha most egy kicsivel több lenne, szóval megijedtem, hogy talán mégis terhes vagyok. Pisilni is többet járok, meg mintha a hasam is nőtt volna. De lehet csak híztam, mert ez már pár hete tart.

Szerintetek mi lehet?

Mindenképpen veszek tesztet, de azért aki ért hozzá esetleg, vagy tanácsa van, azt szívesen fogadnám.

Nagyon köszönöm! 18L



2013. ápr. 4. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy most kiírtad a kérdést, és majd jönnek azok is, akik szerint petefészekcisztád van :D A másik baj meg hogy így nem leeht megmondani, hogy mi a helyzet, mondhatnám hogy valószínűleg terhes vagy, de a stressznek is ezek a tünetei. Szóval mi ezt megmondani nem fogjuk tudni. TEsztet vegyél, mindenképpen kettőt legalább, hogy biztosabb legyen, hogy az első teszt nem volt rossz :)
2013. ápr. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Hát eléggé rosszkor jönne, mert bár szeretnék a párommal hosszú távra tervezni, meg gyermekáldást átélni, de most rosszkor jönne. Nem hinném, hogy el tudnánk tartani, valószínűleg munkát se kapnék, így az abortusz a legkézenfekvőbb. De hát az meg... Az még igazán nagy sokk lenne. Kellemetlen szitu. :S
2013. ápr. 4. 21:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy terhes vagy. De a krémmel védekezés messze van a "tisztességestől". Mondjuk az előváladékban lévő spermiumokat jó eséllyel megöli. Azért amikor esedékes lenne a menstruációd, csinálj egy tesztet, és akkor megnyugszol.
2013. ápr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A terhességnek ritkán van iylen haamr tümete, főlegg a hányinger. Ez általábna csak az 5-6 hét körül jön először ,ár ha jön. a mell fájdalom akár lehet ovuláció miatt is. A hizás, has növekedés végképp korai lenne. Ezek tuti nem utalnak terhességre. Szeritnem inkább a stressz miatt van. Mindenesetre kb egy hét mulva csinálj tesztet és kiderül. Mint tudjuk lehet soronkivüli peteérés is, de általában azért nem ilyenkor esnek therbe a nők mint ahol Te tartasz a ciklusban.

Na meg az együttlét után kb 1-3 nap amire egyáltalán megtörténik a megtermékenyülés. Kb 3-7 nap amig levándorol a méhbe és elkezd beágyazósni a beágyazódás a 12 nap körül fejeződik be. Ezidáig még nem történnek igazán hormonális változások sem igy nincs ami tünetet okozzon.

2013. ápr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!