Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Abortusz esetén ha nekem jár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Abortusz esetén ha nekem jár gyermekvédelmi támogatás akkor nem kell a teljes összeget /30 e Ft/ kifizetnem?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 30. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:
33%
Van egy "bizottság", aki az indoklásodat meghallgatja. Tehát, hogy miért szükséges az abortusz. Erre ma már törvény van: pl.: erőszakból nemzett gyermek vagy a gyermek feltehetőleg fogyatékossággal fog születni, stb.. Ilyenkor el lehet vetetni. Ők szabják meg, hogy ez mennyi anyagi költséggel jár majd neked. Előfordulhat az is, hogy teljesen ingyenes az eljárás.
2013. ápr. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ilyenkor kedvezményt kapsz (GYES-en lévőknek az összeg felét, ha más támogatást is kapsz, akkor a negyedét kell fizetni), de az Államkincstárnál tudsz érdeklődni, ott adnak igazolást róla.
2013. ápr. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A terhességmegszakítás térítési díja

Főszabály szerint a beavatkozás térítésköteles, a díjat az Egészségbiztosítási Alap számlájára kell befizetni. Szociális helyzet függvényében, anyagi rászorultság alapján lehetséges, hogy a kérelmező csupán a térítési díj felét vagy csak 30%-át fizesse meg, illetve indokolt esetben egészében mentesüljön a díjfizetés alól.


Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár közleménye alapján 2011. január 1-től az abortusz térítési díja 29 710 Ft.


50 %-os kedvezményre jogosultak gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban, átmeneti járadékban, rendszeres szociális járadékban, egészségkárosodási járadékban, öregségi nyugdíjban, rokkantsági járadékban, rokkantsági nyugdíjban, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülők. A térítési díj összege 14 855 Ft.


A térítési díj 30%-át, 8 913 Ft-ot kell megfizetnie azoknak, akik munkanélküliek járadékában, álláskeresési járadékban, álláskeresési segélyben, ápolási díjban, átmeneti segélyben, kiskorúak járadékában, rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben, rendkívüli szociális segélyben, vállalkozói járadékban, keresetpótló juttatásban, rendelkezésre állási támogatásban részesülnek.


Térítésmentes a beavatkozás a magasabb összegű családi pótlékban, fogyatékossági támogatásban, vakok személyi járadékában, rendszeres szociális segélyben részesülőknek.

[link]

2013. máj. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!