Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tetszik egy pasi, idősebb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tetszik egy pasi, idősebb nálam, de belefér ez a korkülönbség. Egyik barátnőm észrevette, hogy valószínű én is tetszem a pasinak, sokszor figyel. Nemrég megtudtam, hogy diakónus. Egyáltalán nekik lehet barátnőjük vagy feleségük?

Figyelt kérdés
2013. jún. 2. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
amíg nem szentelik pappá, addig elvileg lehet...
2013. jún. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olvastam róla a neten. Írták, hogy elvileg nem pap. De akkor is ez nekem fura. Lehet párja, de majdnem pap.
2013. jún. 2. 21:04
 3/6 anonim ***** válasza:
ha diakónus, akkor bizony hamarosan pap lesz...
2013. jún. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 annamari69 ***** válasza:
Igazán nem akarom a papokat bántani, mert kapnak így is eleget a ministráns fiúk... miatt. Szerintem egy férfi döntse el, pap akar-e lenni, vagy csajozni, tudom, van, akinél ez nem akadály, mert majd meggyónja, Isten meg megbocsát, de nekem ettől felfordul a gyomrom, pap létére élhetne úgy, hogy tükörbe tudjon nézni.
2013. júl. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem pap, nincs felszentelve. Nemrég tudtam meg. Kiderült az is, hogy akolitus, lehet nekem mondták félre ezt az egészet. Hittant oktat, és tudtommal nekik lehet párjuk. Tanul még, csak azt nem tudom felszentelteti e majd magát, amikor végzett.
2013. júl. 14. 19:55
 6/6 anonim ***** válasza:

A diakónus jelentése felekezetenként eltérő. Gondolom katolikust akartál írni, náluk a még fel nem szentelt pap.

A katolikus egyháznál vannak un. állandó diakónusok, diakónus dönthet úgy hogy megnősül és állandó diakónusként folytatja az egyház szolgálatát, de ebben az esetben egyházi karrierre nem számíthat.


Egy ide vágó doktori disszertáció:

[link]


részlet:

diakonátus a kézfeltételt nem a papságra, hanem

a szolgálatra kapja, de ennek a szolgálatnak a teológiai és lelkiségi háttere már nem kerül

kifejtésre. A szinodális szöveg megelégszik azzal, hogy a diakónust a az egyházi rend alsó

fokát birtokló személynek, tehát klerikusnak, felszentelt szolgának tekinti.

Részletesebben a zsinat a diakónus társadalombiztosításának, javadalmazásának

kérdését tárgyalja. Eszerint a külöföldi példákat is szem elıtt tartva nem ad arra lehetıséget,

hogy a diakónus az inkardináció alapján igényt tartson a teljes ellátásra, hanem a szentelés

feltételéül szabja azt, hogy a diakónus világi jogi értelemben vett fıállással vagy más

jövedelemforrással rendelkezzen.242 A 2510. pont ezen belül különbséget tesz a világi fıállás

tekintetében egyházi jogi személlyel kötött és a nem egyházi munkáltatóval kötött

munkaszerzıdés között. Ez utóbbiaknál az önkéntes kisegítı jelleg és a konkrét plébániához

való kötıdés még hangsúlyosabb mint az egyházi munkaadónál dolgozó társaiknál. Meg kell

jegyeznünk, hogy a szinódus ezen a ponton nagy türelemrıl és empátiáról tesz tanúságot

azzal, hogy messzemenıen figyelembe veszi a világban dolgozó diakónus emberi

körülményeit.

2013. júl. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!