Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az oka, hogy a 20 és 30...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az oka, hogy a 20 és 30 közötti vidéki pasik 29% a (egy banki kimutatás szerint) tart csak fent önálló lakást vagy él albérletben, a többi 70% még anyu szoknyája mellől jár el dolgozni, vagy nincs is munkahelye?

Figyelt kérdés
Ennyire rossz világban élnénk, ahol csak a legokosabb, leggazdagabb, legszebb, legrátermettebb embereknek van esélyük pár és munkát találni és ezzel elköltözni otthonról, vagy másról van szó? Pl kényelmesebb otthon, csaj nélkül, kötöttségek nélkül?
2013. aug. 5. 15:04
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
2013. aug. 5. 15:04
 2/12 anonim ***** válasza:
Így van, farkastörvények uralkodnak.
2013. aug. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert a legtöbb ember egyik napról a másikra él, így is. Inkább járnék anyuci szoknyája mellől dolgozni, mint hogy éhen dögöljek, nem tudom, te hogy vagy vele.
2013. aug. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Miért van az, hogy szánalmas baromságokat kérdezel?
2013. aug. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha nincs barátnőm, vagy ha olyan van akivel nem tudok összeköltözni akkor minek lakjak egyedül? minek fizessek ki havi 30-50-et albérletre?

egyébként most nincs munkám de ha lenne akkor se költöznék el itthonról csak azért h külön éljek egyedül.

2013. aug. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én 28 és fél évesen magamnak ezt az otthon élés anyuka nyakán nagyon rosszul élem meg. Költöznék külön ezerrel, de elég sovány a keresetem a közszférában. Diplomás ápolóként alig keresek többet 100 ezer nettónál és az albérlet havi 35 ezer ft, az utazás havi 12 ezer ft, plusz még a kaja, és félre is kellene tenni mert ilyen okj-s képzésre is járok, ami fél évre 200 ezer ft. Egy csaj sem akar velem összejönni, még szülőknél lakom. Persze lehet arra fogni, hogy nem is ezért nem akar velem összejönni egy csaj, mert millió ellenpélda van, hogy otthonülős munkanélküli pasival van együtt a jól kereső csaj. De nálam tényleg ez a fő probléma és az ebből adódó erős kisebbségi értés, hogy nem tudnék ennyi bérből (ha a barátnőm ugyanennyit keres, akkor sem nagyon) ellenni, plusz félek, hogy ne tudnám elintézni azokat a férfi dolgokat, ami alap.
2013. aug. 5. 15:35
 7/12 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz a munkaerőpiaci helyzet. Kevés fizetést kap mindenki, a lakás fenntartása pedig ahhoz képest irreálisan sokba kerül.


Én el fogok itthonról költözni, amint végeztem az egyetemmel, de akkor sem fogok önálló lakásban lakni, hanem többed magammal, mert máshogy nem maradna egy fillérem sem. A barátnő kérdés pedig független attól, hogy hol élek.

2013. aug. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%

Te szerencsétlen, nem gondolkodtál még el azon, hogy mennyi egy lakás ára, és mennyi a fizetés?!?!

Hidd el a legtöbb ilyen emberke venne sajýt lakást ha tehetné. De egyszerüen képtelen fére rakni rá.

Legközelebb gondolkodj, mielött kérdezel.

2013. aug. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én ugye elég rossz helyzetben vagyok. De pl van két unokatestvérem, akik alapból nem voltak gazdagok, csak okosak. Egyik, aki fiú közgazdasági diplomát szerzet és jó banki cégnél kapott állást. Nettó kb 500 ezret kapott kézhez, ezt minden év végén még 2 milliós nettó jutalom fejelte meg. Azóta persze már munkahelyet váltott mert az előző megszűnt. Nettó 320 ezerért dolgozott, nagyon keveselte. Azért keveselte, mert közben lakást épített 34 évesen 75 millió ftért, plusz a kert, ami 4 millió ft volt. Persze ebben csak kb 50 millió ft önereje volt, amit 10 év alatt szedett össze a béréből, plusz az évi kétszeri 2-3 milliós prémiumból, amit kapott. Na meg ehhez kellett az is, hogy a felesége is bankár és ő is nettó 600 ezret keres egy banki cégnél. Azóta már teljesen letörlesztették a házat, mert édesapja kifizette a maradék 12 milliót. De a rezsi így is drága, kb 400 ezer per hónap. Az elmúlt hónapban is elment állásbörzése, mert keveselte a bérét, de ezt a főnök megtudta és nem engedte el, hanem nettó 140 ezer ft-al megtoldotta a bérét. Én ugye meg csak 110 ezret kapok, így teljesen magam alatt vagyok. Másik unokatestvérem is két diplomás, de nem dolgozik, mert nem kell neki. Mert a férje is bankár, neki cégei vannak. Sok-sok milliót visz haza havonta, 120 milliós lakásuk van, 2 db Bmwvel, plusz céges 30 milliós terepjáróval. Nekem mindig mondják, hogy hagyjam ott az állásomat, mert soha nem lesz semmim. mondják, hogy menjek ki külföldre. De nekem meg erős kisebbségi komplexusom van, hogy nem vagyok jó semmiben, nem merek belevágni semmibe. Pedig muszáj lenne, ha kell wc pucoló is lennék ott kint középfokú angol nyelvtudással, csak, hogy többet keressek, mint itthon. El vagyok kenődve. Bár tudom, hogy nálam sokkal lejjebb is vannak, idősebbek, aki nem mehetnek ki dolgozni, betegek stb, vagy olyanok kb 1 millióan, aki nettó 100 ezer alatt keresnek. Mégis én nullának érzem magam, hogy a rokonaim mind mind egytől egyig milliomosok. Megőrülök.
2013. aug. 5. 16:07
 10/12 anonim ***** válasza:
Én 29 vagyok és én is itthon lakom. Nincs ebben semmi. Így logikus és gazdaságos.
2013. aug. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!