Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha önbizalom probléma miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha önbizalom probléma miatt nem megy a "csajozás", akkor azon pszichológus tud segíteni? Ha igen, hogy?

Figyelt kérdés
2013. aug. 29. 19:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én alapvetően nem hiszek a pszichológiában, általában a lelki problémákkal rendelkező emberek mennek el pszichológusnak. Legalábbis akiket én ismertem a magánéletemből, te jó ég! Nehezen tudnám elképzelni, hogy bárki problémáját megoldják.

Szerintem csak pénzkidobás.

2013. aug. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Noydra ***** válasza:
Nem, ezen csak az segít, ha összeszeded magad, és bátrabb leszel. Ennyi a nagy megoldás.
2013. aug. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

19:52: Igaz lehet de csak az alapokban gondolkodsz. Menet közben rendes képzést kapnak. Ha nem működne, nem létezne valószínűleg.


19:55: Épp ebben lenne jó szakember segítsége, hogy összeszedjem magam. Ez nem olyan, hogy átkapcsolok egy kapcsolót, magamat nem tudom becsapni. Kell, hogy valaki meglássa az összefüggéseket, rámutasson dolgokra. Külső személy, aki netalántán még tudja is, hogy mit csinál.

2013. aug. 29. 19:58
 4/16 anonim ***** válasza:
53%

Rendes képzést? És gondolod, hogyha valaki abnormális családban nőtt fel, akkor az egyetemi képzés majd helyre teszi az agyát?

Volt egy ismerősöm, aki pszichológus, 2 pottyantott gyerekkel 2 különböző pasitól, kizárólag nős pasikra hajtott.

Alapelve az volt, hogy a pasik félénkek, és nem mernek kezdeményezni, ezért a nőnek kell lépni.

Ezért mindig nős pasija volt, akivel néha összejártak, amikor az asszony épp nem ért rá. De persze mindig ő hívta fel a hapsikat.

Most őszintén, ez normális?

Szerinted milyen tanácsokat adhat egy másik embernek?

2013. aug. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én ajánlom a tettesd, amíg nem megy életmódot. Nagyon-nagyon kevés ember elégedett 100%osan magával. Mégis sok olyan van, akire azt mondod magabiztosak. Miért? Mert a problémáik, hiányosságaik és gyengeségeik ellenére úgy tesznek, mintha totál magabiztosak lennének. És hidd el, működik.
2013. aug. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
4-es az ilyen némbert a villanypóznára kéne felhúzni lábon fogva. 1-2 nap étlen szomjan való lógás után talán átértékelné az életét.
2013. aug. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Egyetértek.

És még ő adta nekem a tanácsokat, hogyha tetszik a pasi, akkor kezdeményezzek.

Mondtam neki, hogy teljesen kizárt, mert én úgy vagyok vele, hogy a pasi hódítson meg engem, és nem fordítva.

Na, ő nem tudom hogy segít bárkin.

Szerintem kedves kérdező vegyél egy-két pszichológiai témájú könyvet, vannak jók, a pszichológus nagyon drága lenne.

2013. aug. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Pszichológiai témájú könyveket olvastam, egyetemen hallgattam szabadon választható pszichológiai tárgyakat. (Nyilván mert a problémásakat érdekli...) Ez nem jelenti azt, hogy magamon segíteni tudnék, vagy hogy egyáltalán meg tudnám érteni magamat. Nem vagyok képes elvonatkoztatni a saját nézőpontomtól, épp ezért kell külső szemlélő.


Tetetni azért nem nagyon lehet, mert befolyásolja a hangulatot. El tudnék én játszani bármit, ha színészkedni kéne, csak általában épp azon bukik minden, hogy pocsékul érzem magam, és egyszerűen nincs kedvem/energiám/ötletem/ihletem/stb. ahhoz, hogy megtegyem, amit kéne. És miért érzem pocsékul magam, mert nem hiszek benne, hogy bárkinél is keresnivalóm lenne, hiszen nem tudok magamban felmutatni semmit, amiben a konkurencia ne lenne erősebb. Vannak persze jó tulajdonságaim, de a kérdés szempontjából károsak, olyanok, amik a barátzónába vezetnek. Ez pedig még jobban rontja a helyzetet, és ördögi körré teszi.

2013. aug. 29. 20:46
 9/16 Noydra ***** válasza:
Csak saját magad tudod azt elérni, hogy jól érezd magad a bőrödben. Jobb ha ezzel megbarátkozol :) Mik azok a jó tulajdonságok, amik rosszak? O.o
2013. aug. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Azért pszichológus és pszichológus között is van különbség. Jelenleg életmód és szemlélet váltásra készülök, de felismertem, hogy egyedül nem megy. Jelenleg is járok egyhez, eddig elégedett vagyok, mert olyan dolgokat is észrevesz, ami nekem nem jut eszembe, de miután rávilágít rájövök, hogy jé, tényleg.

De egy pszichológus sem fogja neked pontosan megmondani, hogy mit tegyél. Csupán a helyes ösvényre terel, és neked is dolgozni kell rajta közben.

2013. aug. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!