Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kaphatok méhnyakrák elleni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kaphatok méhnyakrák elleni védőoltást így is? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Kaptam egy levelet a háziorvosmtól, hogy kaphatok méhnyakrán elleni védőoltást de azt úgy hallottam, ahoz szűznek kell lennem. Nem vagy már az és így nem tudom hogy érdemes lenne-e 60ezer forintot kiadnom. Hatásos még így is a védőoltást vagy már nem? Válaszokat várok.
2009. nov. 6. 15:20
 1/3 anonim válasza:
A szüzességnek ehez semmi köze.Tehát ha akarod adasd be nyugodtan magadnak.
2009. nov. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem egy orvos azt mondta, hogy évek múlva derül ki hogy statisztikailag hatásos-e.Azért érdemes a szexuális élet elkezdése előtt beadatni,,mert egy nem szűznél meg van az esély, hogy már fertőzött.
2009. nov. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha azt is megírnád, h mi a gyógyszer neve? Csak mert úgy lehet lehetne válaszolni is; vagy megnézhetnéd a betegtájékoztatóban!


Tudod ez a dolog úgy néz ki, hogy tipikusan a fertőzés ELŐTT kellene, hogy megkapjad a védőoltást. Mivel viszont szinte mindenki HPV-s, így ha már szexeltél valszeg te is az vagy. De egyáltalán nem biztos, h fertőzött vagy, ráadásul vannak olyan oltások is (nem tudom HPV-nél van-e már ilyen, úgy emléxem fejlesztés alatt volt pár éve) ami akkor is segít, ha már beteg vagy.

2009. nov. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!