Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiak is görcsösen meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiak is görcsösen meg akarnak felelni a társadalom (média) szépségideáljának?

Figyelt kérdés
Ugye a férfiakkal szembeni elvárások amit a média sugall: izmos test,szép szemek,pattanásmentes arcbőr,min 180 magasság,szimetrikus arcberendezés. Én úgy vettem észre hogy a férfiak nem törekednek annyira ezeknek az elérésére mint a nők a női idál esetében,értem én hogy a férfiakkal szemben a mai társadalomban főleg a gazdagság az elvárás,de a nők a külsőre mennek/fontos nekik a külső is akkor vajon miért nem látunk olyanokat hogy tömeges férfi arcplasztika,kígyózó sorok a konditermeknél stb. ha a férfiak elvárják hogy egy nő legyen formás mellű,formás fenekű,csinos,szép stb stb ennek fordítva is működnie kellene (és akkor mindenki élhetne az álökéletes világában ahol a külsőn és az anyagi helyzeten kívül semmiféle fontosabb emberi értékek nem érvényesülnének)

2013. okt. 19. 19:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább nyitok egy újabb sört!
2013. okt. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A nők közül is csak az akar a média által súlykolt műnőkre hasonlítani, akinek nincs saját egyénisége és buta, mint a föld.
2013. okt. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát, én pont hogy kezdem észrevenni a média által elhintett szépségideál felé való tolódást, főleg az edzőteremben.

Egyre több az ,,új arc" amivel alapvetően nincs semmi baj, de mindegyik a 0-ról egyből Adonisz testet akar, kockás hassal meg szálkás izomzattal.

Közben egyértelmű, hogy átlagemberként ez azért nem olyan egyszerű.

Nézz csak körbe átlagban a 16-20 éves korosztálynál.

Egyre nagyobb részük jár edzeni, és elhiheted, hogy nem azért, mert szimpatikus lett nekik ez a sport.


Persze, most az edzést hoztam fel példának, de ugyan ezt megtehettem volna azzal, hogy tudomásom szerint a kozmetikusoknál egyre nő a férfi vendégek száma, stb...

2013. okt. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Első jol monta követem a pèldàjàt!
2013. okt. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Egy férfi előbb vesz láncfűrészt mint arckrémet erről ennyit.
2013. okt. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos sokukat is elérte az áramlat.


Erről szól ez a könyv:

[link]

2013. okt. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A férfiak megfelelési kényszere egészen más szerintem. A szépségre kevésbé figyelnek, pl rendetlenek, nem borotválkoznak, nem mennek időben fodrászhoz (tisztelet a kivételnek).


Ellenben van amire nagyon is odafigyelnek. Mint pl a kocsijuk, mert azt ugye imádják, és sok pénzt költenek rá. Meg persze, ahogy írtad is, a gazdagság, legalábbis annak látszata. A lányokat meghívják a legdrágább italokra, amikor nem feltétlenül tehetnék meg.


Ez nagyrészt azért van, mert úgy gondolják, és ez részben igaz is, hogy a nők ezt várják el.


Tehát a nők külső szépségüket ápolják amit a pasik ugye el is várnak, a férfiak meg a "macsóságukat" és annak látszatát igyekeznek fenntartani. A bizonyítási kényszer mindkét nemben ott van, és ez véleményem szerint sok mindent elront az emberi kapcsolatokban.

2013. okt. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

180 centi elérésére hogyan törekedjenek?


gyúrni járok, az kell.

2013. okt. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is edzek de nem edzőteremben hanem csak ilyen saját testsúlyos edzést otthon. ÉS nem azért mert a nőknek akarnék megfeleni elsősorban, hanem mert nekem például tetszett amikor kockás volt a hasam.

De akinek van egy kis egyénisége az szerintem nem akar görcsösen megfelelni semminek, hanem a saját útját követi. Persze öltözködésben meg hasonlókban nehéz eltérni, mert ugye abból van pár fajta ruha és ennyi, nem tudsz másból válogatni.

2013. okt. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A magasságra meg a szimmetrikus arcra aztán törekedhet is az, akinek nem adatott meg... :D


Én csak annak akarok megfelelni, akik fontosak nekem. Meg a főnökömnek, mert tőle kapom a pénzemet... :D

2013. okt. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!