Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A legjobb barátom halálosan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A legjobb barátom halálosan szerelmes (sajnos közel szó szerint! ) egy lányba, aki viszont nekem is nagyon tetszik! Mégis mit csináljak most?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy hosszú és helyenként elég megrázó részeket is tartalmaz az írásom, de légyszi olvassátok végig a szöveget, mert nagyon nagy szükségem lenne külsős emberek segítségére is! Előre is köszi!


Szóval akkor, kezdek mindent az elején. Három évvel ezelőtt kerültem a mostani iskolámba, amiben sajnos nagyot kellett csalódnom: az emberek teljesen mások, mint amilyeneket előttte vártam, rengeteget kell tanulni, és sokszor még akkor sincs eredménye az egésznek, de ez most nem is annyira lényeges. Adott tehát egy olyan környezet, ahova már eleve nem jársz túl szívesen, és az igazán nagy problémák ráadásul még csak ezután kezdődtek. Van ugyanis egy srác, akivel már az elejétől kezdve jóban voltam, sok közös témánk van, jókat lehet együtt hülyülni. Vagyis csak lehetett. A haverom ugyanis idén nyár elején szerelmet vallott az egyik lány osztálytársamnak, akivel pár hétig együtt is voltak, de aztán hamar vége szakadt a kapcsolatunknak. Azóta sajnos teljesen megváltozott a srác: előtte sem volt egy túlzottan nagy társasági ember, inkább csak a hozzá igazán közel állókkal (köztük velem) szokott beszélgetni, de azóta nagyon súlyos lelki válságba került, olyannyira, hogy a múltkor szerintem csak rajtam múlott, hogy nem csinált valami nagyon komoly kárt magában. Amikor egyik délután átmentem hozzá, már egyből látszott rajta, hogy valami nagyon nincs rendben, és amikor megtaláltam a szinte teljesen üres gyógyszeresüveget a szobájában, egyből tudtam, hogy nagyon komoly lelki bajai vannak, amiért ezt csinálta. Akkor le is ültem vele beszélgetni, hogy ez egyszerűen nem mehet így tovább, de ő erre elküldött a francba, hogy nincs neki semmi baja, még csak az kellene, hogy egy kib*szott pszichiáter gyogyós betege legyen. Szerintem viszont ez így nagyon nincs rendben, és a legjobb barátjaként nem nézhetem végig, hogy teljesen tönkreteszi magát egy lány miatt.

Igen ám, de ha ez önmagában nem lenne elég, ez a lány már nekem is nagyon tetszik legalább 1 éve (osztálytársak vagyunk, mivel én sem vagyok egy túlzottan társasági ember, ezért nem is jöhet sok ember szóba ismeretség szintjén, még ha ez így nagyon nem jó is). Jelen körülmények között azonban arról még csak beszélni sem lehet, hogy egyáltalán elmondjam neki az érzéseimet, mert ha a legjobb barátom ezt megtudja, legközelebb jó eséllyel már nem lesz olyan szerencsém, hogy időben le tudom állítani őt, még mielőtt valami komoly bajt tesz önmagában.

Szerintetek létezik erre a helyzetre egyáltalán valamilyen megoldás? Valami hasznos tanácsot nagyon szeretnék kapni valakitől, mert már lassan én is kezdem azt érezni, hogy be fogok csavarodni ettől az egésztől...

18/F


2013. nov. 4. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Minek ekkora regényt írni?

A haverod szerelmes.Te nem!Legyen a haverodé a lehetőség.Te meg maradj háttérben.Ne akard feltúrni a barátságod egy csaj miatt!

2013. nov. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1: szerintem elég világosan leírtam a végén, hogy NEKEM IS nagyon tetszik ez a lány, vagy ha úgy akarod hallani, szerelmes vagyok belé. Pont emiatt van az igazán nagy gond az egésszel, amúgy egyszerűbben meg lehetne oldani a dolgot...
2013. nov. 4. 20:37
 3/8 Pain for Pleasure ***** válasza:
Felejtsd el a lányt, ne legyél önző. És nem csak azért, mert öngyilkos hajlamú a haverod, hanem mert ő a barátod. Inkább segíts neki, beszélj a szüleivel.
2013. nov. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy nagyon fobtos szabály:egy lány SOSEM állhat 2 legjobb barát fiú közé!!Nem azért mert rossz hajlamai vannak a srácnak,hanem mert a barátja vagy.nem nyomulhatsz a ugyon arra a csajra,hiába mentek szét,ha a fiú még próbálkozik , nem tett le róla,akkor te ne lépj a lány felé így.Főleg,hogy nem is tudod,hogy a lány viszonozná e érzéseidet.Viszont azzal TALÁN tudsz neki segíteni h. elfelejtse a lányt,túltegye rajta magát és ha ő talált mást magának onnantól neked is szabad a pálya,de arra számíts ,hogy ez nem 2 napba fog telni. Sok szerencsét :)
2013. nov. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Velem kb ugyanez történt meg. A barátom szerelmes volt osztálytársába, akivel már együtt voltak pár hétig, de a lány szakított vele. Megismertem én is, és komolyan egymásba szerettünk. Elismerem, mocsok dolog volt, de a srác végre túllépett a reménytelen szerelmén, viszonylag rendeződött a viszonyunk is, én pedig már 7 hónapja mondhatom a barátnőmnek a lányt.
2013. nov. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

PomeeSmith-nek van igaza. Az írásod alapján úgy tűnik, a lányt abszolút nem érdekli már a haverod, mint potenciális partner. Megpróbálták, nem jött össze. A barátodon főképp az segítene, ha kiszeretne a csajból, ehhez pedig ilyen súlyos esetekben gyakran az kell, hogy belészeressen valaki másba. Amíg ez nem következik be, addig lehetőleg te se lépj a lány irányába, támogasd, amiben csak tudod.


Mást sajnos nem tehetsz. Amíg nem látja be, hogy nem áll meg az élet attól, hogy viszonzatlanul szerelmes, addig neked csak ez a passzív, elfogadó szerepkör jut.

2013. nov. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Nemo4 ***** válasza:
Egy dolgot tanúlj meg: mindig a nő választ ! Az élet hozhat furcsa dolgokat, ez is valami ilyesmi, de közel sem olyan nehéz probléma. Azt kell kideritened, hogy a lány egyáltalán szerelmes-e valamelyitőtökbe ? Mert ha igen akkor a másik félnek ezt tudomásul kell venni, ha pedig egyikötökbe sem az még egyszerűbb, mert akkor esélyetek sincsen.
2021. ápr. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi a helyzet mostanában..?

2022. ápr. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!