Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok! Nehéz gyermekkorból...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Nehéz gyermekkorból származó lelki sérüléseket képesek vagytok tolerálni?

Figyelt kérdés

Bocánat,ha hosszú.

Igazából nem is mondható nehéz gyermekkornak mert anyagilag mindenem megvolt,de lelkileg kicsinált.Bonyolult helyzet alakult ki,egyszerűsítve a szüleim házassága megromlott én pedig a közös lakásban maradtam apámmal,anyám pedig félig itt,félig az új párjánál lakott.

Apám sajnos enyhén alkoholista,borzasztóan rendetlen,hanyag,indulatos,hangulatember.Anyám pedig erős jellem.Mindenen összekaptak.

Kb.10 éves koromtól úgy éltem,hogy az iskolában kellett teljesítenem,de hazaérve nem egy békés otthon hanem folyamatos feszültség várt.Egy idő után rettegve vártam,mikor robban ki anyám magas,ideges pörölése amire apám trágárságokat vagdos vissza aztán a "robbanás",csapkodás,üvöltés,sírás...A feszkót sokszor rajtam verték le,mindenbe belekötöttek amit csináltam,velem ordítoztak volt hogy zsaroltak.Mindentől eltittak,bekorlátoztak.Elvesztettem a barátaimat.Volt egy súlyos betegségem ami alatt elhíztam,a jegyeim leromlottak.

Végül rengetg harccal sikerült kicsit önállósodni,újra elkezdtem sportolni,el tudtam néha járogatni.

De az önbizalmam eltűnt,félénk vagyok,csendes,nehezen bízok meg bárkiben is,érzéketlennek mutatom magam,mogorva vagyok,de csak borzasztóan vágyom rá,hogy valaki szeressen.Persze sose sajnáltatom magam csak most írtam le így ezt.

Van olyan lány aki ezt megérti és képes tolerálni? Hogy próbálok változni de ennyi év szenvedést nem 1 perc elfelejteni? Vagy csakis a nagyszájú macsóknak van esélyük,egy ilyen fiú már férfiatlan?

Köszönöm.

18/F


2013. nov. 8. 22:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
igen
2013. nov. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Te is fogsz fejlődni, érzékeny lányok is vannak bőven. Csak lény türelmes magadhoz, s majd kialakul.


Sportolj tovább, az jó elfoglaltság meg tanulj rendesen (főleg nyelveket).

2013. nov. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
# 1 zsír
2013. nov. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én még anno egy olyan srácot akartam "megszerezni" magamnak, aki tizenéves korában pszichiáterhez járt, ő is a szülei miatt. Válás, meg hasonlók. Maga a srácba szerettem bele, a személyiségébe, ő valahogy más volt mint a többi. Félénk, visszahúzódó, csendes. Olyan magának való. Ráadásul külsőleg is helyes volt a szememben, tetszett nagyon. Nem igazán befolyásolta nálam a múltbeli élete, hogy együtt legyek-e vele, vagy sem. Viszont sajnos én elköltöztem más városba, így nem láttam értelmét, hogy tovább "küzdjek" érte. Nagy volt a távolság köztünk. Még most is néha könnybe lábad a szemem, ha rá gondolok.

20l

2013. nov. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én 20 évvel vagyok idősebb nálad, de amint érzékeltem, hogy a gyerekkori sérüléseim mennyire gátolnak az életemben, a kapcsolataimban, akkor felemeltem a fenekem és elmentem pszichoterápiára. Kőkemény munkával ezeket ki lehet kezelni. Ellenkező esetben csak eltaszítod magadtól azt, aki szeretni próbál (én is ezt csináltam, szóval...), na meg később adod tovább a gyerekeidnek a hibás mintázatokat.

Nem lehet egy perc alatt elfelejteni, de fél-egy év alatt igen, egy jó szakemberrel.

Én most ott tartok, hogy addig nem is keresek kapcsolatot, amíg nem végeztem a terápiával, mert tudom, hogy úgyis elszúrnám a kapcsolatot (ahogy az összes eddigi kapcsolatomat elszúrtam). Lehet persze halogatni, hogy majd, egyszer... De gondolj bele, hogy mennyivel lesz jobb 3-4-5 sikertelen kapcsolat után belevágni? Miközben éveket fecsérelsz el az életedből. Most túl lehetnél rajta fiatalon, és teljesen új emberként folytathatnád tovább az életed, mindenféle kapcsolati, és személyiségbeli nehézség nélkül. Ha én visszaforgatnám az idő kerekét, biztos, hogy megkíméltem volna magam az elmúlt 20 év kudarcélményeitől, amiket a családi problémák okoztak!

2013. nov. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy tényleg terápia kéne.

Egyszerűen képtelen vagyok udvarolni,annyira merev vagyok,kb. elképzelhetetlennek látom,hogy kapcsolatom legyen.

2013. nov. 8. 22:45
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen.

Velem állandóan kikezdett a mostohatesóm :((((

2013. nov. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is egy jó szakembert ajánlok. Nekem is voltak lelki sérüléseim, amiket tini koromban szereztem. Nagyon nehezen tudtam elszakadni tőlük, viszont én segítség nélkül tettem.

Viszont ebben az igaz barátok is nagyon tudnak segíteni, hogy elfelejtsék ezeket veled.

2013. nov. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

N azok nincsnek:D

Maximum pár "haver".

2013. nov. 8. 22:56
 10/12 anonim ***** válasza:

én is ezeken mentem keresztül,csak rosszabb volt a helyzet.. próbálok nem érzéketlen lenni de sokszor ez nem sikerül, pedig én is vágyam a szeretetre:(

engem nem zavar egy ilyen dolog, mert átérzem min ment keresztül.

2013. nov. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!