Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehetséges az, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem lehetséges az, hogy valakibe csak a külső alapján szeressünk bele?

Figyelt kérdés
Láttam többen vélekednek úgy, hogy ha nem ismerem azt akit szeretek, tehát nem kommunikálunk egymással akkor az nem lehet szerelem. De kérdem én, hogy miért nem? Pedig most én is ebben a helyzetben vagyok, és ez szerelem. Azt nem állítom hogy a belső nem fontos, meg azt sem hogy nem ismerem a tulajdonságait mert azért hallottam már mással is beszélni, láttam hogy viselkedik, ismerősöktől is informálódtam akik ismerik. Tehát azért ismerem belülről is, de azért mégis csak a külső az ami először megfog. Vélemény?

2013. nov. 18. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Talán mert akit látsz,azt csak látod,nem ismered.Hiába mondasz mást,külső alapján,meg az alapján,mással hogyan beszélget két sör mellett az illető,nem fogod tudni igazán megismerni.Amíg csak a külseje fog meg,addig rajongásról beszélünk,és nem szerelemről.
2013. nov. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát nem két sör melletti beszélgetésről van szó. De én viszont úgy érzem, hogy egy puszta rajongásnál viszont jóval több amit érzek.
2013. nov. 18. 12:52
 3/10 anonim ***** válasza:
mért ne lenne lehetséges. bárkibe belezúghatsz akivel egy szót se beszéltél. sima ügy. sőt, azokba a legkönnyebb, mert ha kinyitják a szájukat, legtöbb esetben kiábrándulsz.
2013. nov. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Lehetséges, mert először csak a külsőt látod, az fog meg. Viszont, amikor megismered a másikat, akkor változhat róla a véleményed pozitív és negatív irányba is. Tudod, van az a mondás, hogy megszólalásig szép. (szó szerint)

Egy másik lehetőség, hogy valakit kizárólag a külsőségek érdekelnek és a belső értékekre nem kíváncsi.

2013. nov. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez csak rajongás. Az a baj, hogy a szerelem szóval mindenki dobálózik, holott fogalmuk sincs a nagy átlagnak, hogy mit is takar valójában.

Tiniként rengetegszer gondoltam azt, hogy fúúú szerelmes vagyok XY-ba, de valójában alig tudtam róluk valamit, csak a külsejük tetszett.

2013. nov. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kb. úgy, mint ahogy nem mondhatod a leggyönyörűbb tortacsodára sem, hogy ízlik, amíg meg nem kóstoltad. Vagy nem mondhatod egy filmre, hogy ez a kedvenced, ha még csak egy plakátot láttál róla. Vagy nem mondhatod egy parfümre, hogy isteni illatú, ha még csak az üvegét láttad.
2013. nov. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem beszélve arról, hogy mi lenne, ha az illető hirtelen elvesztené a szépségét? Akkor is ugyanaz az ember lenne ugyanazzal a lélekkel. Akkor a külsőn alapuló "szerelemmel" mi lesz? Semmi. Tehát mondhatjuk-e, hogy szerelmes vagyok BELÉ, mikor ő nem csupán egy vonzó test?
2013. nov. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ilyenkor nem az emberbe szeretsz bele, hanem az általad elképzelt emberbe. Látod, hogy szép, jól néz ki, szép a mosolya, és akaratlanul felruházod tulajdonságokkal. Biztos kedves, biztos humoros, biztos szereti a kutyákat, akármi. Teljesen más hallomásból tudni, hogy ki milyen, mint tapasztalni, hogy veled hogy viselkedik. Mutattak már be olyan ismerősnek, akiről azt mondták, hogy értelmes, közben s-gghülye volt. Vagy hogy jó fej, és nem volt szimpatikus. Vagy volt olyan is, akiről azt mondták, hogy egy bunkó állat, és közben meg egy nagyon közvetlen, kedves ember volt.

Ilyenkor nem is az embert szereted, hanem egy általad kitalált embert az illető kinézetével. Elég szomorú.


Egyszer, jó régen, volt egy srác, akit minden nap láttam a sulinál. Idősebb volt nálam, külsőre tetszett, meg tök jó stílusa volt. Aztán megismertem pár iskolatársát. Lányok mondták, hogy nagyon szépek a szemei, meg vicces. Egyből elolvadtam, hogy húúú, de jó pasi lehet. Párszor még beszéltem is vele, valóban kedves volt. Aztán mikor olyan sztorikat hallottam, hogy a diszkó mögött döngeti sorba a csajokat, egyből bevágtam a védekezési mechanizmust, hogy "DE Ő BIZTOSAN NEM OLYAN" - mintha ismertem volna bármilyen szinten is... Persze elkezdtem áradozni róla egy barátnőmnek. Hogy milyen jó fej, milyen szép, meg mindig látom itt meg ott, és a múltkor is rám mosolygott, meg ezt mondta, arra utalgatott asdfghjkl satöbbi, nem kell magyaráznom :D. A vége az lett, hogy a barátnőm is belehullott. Ő ugyan soha nem beszélt vele, én is csak alig ismertem, de a barátnőm belezúgott a pasi általam levetített énjébe, én meg abba, amit másoktól összehallottam, meg kb 2x15 perces beszélgetésből leszűrtem.

Aztán elköltözött a városból, rá egy évre találkoztam vele az utcán, váltottam vele pár szót, és a rózsaszín köd nélkül rájöttem, hogy egy elég buta, sótlan pasi. Na, így jártam. :D

Erről ennyit.

2013. nov. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
5-ös nem dobálózok a szóval, én most érzem ezt először tehát még sosem mondtam senkire hogy szerelemes vagyok belé. Ja és nem is vagyok már tini, tehát azt is kihúzhatjuk. Az meg hogy én személy szerint nem beszéltem vele, attól még a közelembe van rengetegszer és a közelembe levőkkel beszél. Tehát elég sokszor hallottam már megnyilatkozni ilyen olyan dolgokról, olyanokat is tudok róla ami elég privát. Szóval azért annyira nem is csak a külső dolgokról van szó. És pont azért kérdeztem mert nálam ez erősebb sokkal mint egy szimpla rajongás. Elég régóta is tart már, és ha csak rajongás lenne akkor nem szenvednék ennyit miatta, mármint hogy nem lehet az enyém.
2013. nov. 18. 18:35
 10/10 anonim ***** válasza:

"Elég régóta is tart már, és ha csak rajongás lenne akkor nem szenvednék ennyit miatta, mármint hogy nem lehet az enyém."

Dehogyisnem! :D Évekig voltam "szerelmes" valakibe, akivel csak néhanap beszéltem, akkor is keveset. Majd' beledöglöttem, hogy nem lehet az enyém, másnak esélyt sem adtam. Aztán egyszer közelebb kerültünk egymáshoz, nem kapcsolatba, csak többet tudtunk beszélgetni és rájöttem, hogy igazából akkor sem kellene, ha utánam vágnák.

Szerelem volt? Nem. Vágy, rajongás, évekig táplált álmodozás, fantázia. Persze történhetett volna máshogy is, kiderülhetett volna, hogy illünk egymáshoz és akkor talán szerelem lett volna belőle. De így nem lett.


De nem akarok itt senkit meggyőzni, ha neked az a szerelem, amit most érzel, hát az.

2013. nov. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!