Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A 18-as karika már csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A 18-as karika már csak dísznek van? Úgyis mindent megengednek a kisebbeknek is.

Figyelt kérdés

Nem rég kiírtam itt egy kérdést, hogy mit keresnek a 13-14 éves gyerkőcök kérdései a szex témakörben, és kaptam egy üzenetet, hogy csak a törvény miatt kell kiírni azt a 18-as blablát, senkinek nem kötelessége ellenőrizni, hány évesek írnak oda. Ezen teljesen felháborodtam, mondjuk megértem, hogy itt tényleg nehéz ellenőrizni, de nem csak erről az oldalról van szó.

A moziba is simán beengedik a korhatáros filmre a kisebbeket, gondolom, ott se kötelessége senkinek ellenőrizni, ki megy be. Csak azt nem értem, hogy akkor mit van felháborodva az ORTT, ha egy film mondjuk túl erőszakos vagy túl alacsony a korhatár.

A boltban is ki van írva, hogy 18 éven aluliaknak nem adhatnak el dohányárut és szeszes italt, mégis nem egyszer fordult elő, hogy a szemem láttára szolgálta ki az eladó a gyereket.

Tudom, hogy ezek javarészt azért vannak, hogy még több bevétele legyen az ilyen cégeknek, de ennyi erővel akkor minek az a törvény a korhatárról?


2009. nov. 19. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Teljesen egyet értek!!!Csak az a gond, hogy az emlegetett 13-14 évesek, akik mondjuk a szex témát látogatják, vagy ilyen filmeket néznek, azok ki vannak akadva, és kikérik maguknak, hogy miért ne nézhetnének, miért ne szexelhetnének!én múltkor itt egy 14 éves hozzászólótól megkérdeztem, hogy miért jár 2 éve fél évente nődokihoz,erre felháborodottan azt írta, hogy "mert 2 éve aktív szexuális életet él"Hát ki voltam akadva rendesen, ő meg kikérte magának, hogy nem gyerek!PEDIG AZ!!!!

Tönkreteszik magukat a mai fiatalok az ilyen dolgokkal, csak sajnos nem tudnak most még róla.

Amúgy ilyen esetekben a szülőket is elő venném...

2009. nov. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem az ideális korhatár 16 körül lenne, arra tekintve hogy már teljesen kifejlődik az emberi agy, és semmiben nem külömböznek a huszonévesektől, amúgy ilyenkor már érettek mindenre(ezt most sexuális értelemben is gondolom), nehéz nekik határt szabni...aki akar inni, higyjétek el úgyis tud, ha nem, akkor a haverok veszik meg nekik. Meg gondoljatok a régi időkre is. Ebben a korban házasodtak általában a lányok, a fiúk később. Aki ebben a korban hülye, az is marad. Tudományos tény. Persze a tapasztalatok idővel jönnek, és emiatt gátlásosabbak lesznek. De a 16 éves korhatárt nagyon szigorúan kellene venni. Aki nem ért velem egyet, irjon
2009. nov. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
és még hozzáteszem, hogy senki nem oltja a negyvenéves Pisti bácsit, aki mindennap holtrészegen fetreng a bokorban
2009. nov. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
13:49: A 16 év körüli megházasodás régen volt, amikor még nagyjából ugyanakkor következett be a biológiai és mentális érettség. Ma azonban a biológiai már hamarabb (12-13 éves korban) bekövetkezik, a szellemi viszont későbbre csúszott (18-20 év). A szexualitáshoz azonban mindkettőre szükség van (lenne...), úgyhogy az lenne logikus, ha a mentális érettséggel kötnék össze. Egy 16 éves lány ma még hol lenne érett arra, hogy családanya legyen? A többségük ül egész nap a számítógép előtt, "kajcsizik", "fürcsizik", "cejjizi" a "barinőit", "láwolja" a barátját stb. Az kéne még csak, hogy ebben a korban családot alapítsanak a fiatalok. A házassághoz egyébként ma 16 és 18 éves kor között szülői hozzájárulás és gyámhatósági engedély is kell, és ezt a törvényt azért komolyan veszik, nyilván nem véletlenül.
2009. nov. 19. 14:03
 5/11 anonim ***** válasza:

első vagyok és jót nevettem a kérdező kommentjkén..."láwolja" :D

Amúgy igazad van!!:)

2009. nov. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is csak dísznek volt. Szóval nem csak "már" dísznek van... ebben a korosztályban mindig is lázadtak a fiatalok. Szerinted komolyan vette valaha valaki? És érdekelne, hogy te voltál-e már olyan helyzetben, hogy nem voltál 18 és letojtad, hogy az a korhatár. Szerintem tuti volt olyan alkalom.

"csak a törvény miatt kell kiírni azt a 18-as blablát, senkinek nem kötelessége ellenőrizni, hány évesek írnak oda"

Ez pontosan így van, így volt és lesz is.

És a 18 alatti gyerkőcök azért vannak itt, mert esetleg probléma van. Ugye elég nehéz bebizonyítani, hogy valaki szexelt, ezért hiába a törvény, megteszik ezek a fiatalok is. És ha megteszik, és mert hülyék voltak, pácban vannak, szerintem az egy jó dolog, hogy itt akkor valamicskét talán tudunk nekik segíteni, tanácsokat adni. És pl. 13-14 évesen már sokaknak van barátjuk, barátnőjük... most akkor hova a rákba írjanak, ha a Párkapcsolatok témakör a szerelem szexben van?

És szerintem a 13-14 évesek java nem a szexualitás témába ír, mert csak oda van kirakva a 18-as. Sokan segítséget kérnek, mert szerelmesek, és azt szabad nekik, nem tilos oda írniuk.

2009. nov. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Hogy miért tesznek ki korhatárt a filmekre, meg az oldalakra? Egyszerű: Ha egy gyerek el kezd félni a 12 es korhatáros horrorfilmtől, akkor mit csinál a szülő? Bepereli a céget aki ezt engedélyezte. Ezért veszik komolyan. Az hogy miért írunk a 18+ os részlegbe, megmondom:

Sok fiatal lány, fiú nem akar a szüleivel ezekről beszélni, ahogy én sem. Pedig 16 éves vagyok és fiú. Ezen az oldalon meg tudnak segíteni az emberek, mit csináljak, mit ne, és semmi nem derül ki hogy ki is vagyok.

Üdv.

2009. nov. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

És érdekelne, hogy te voltál-e már olyan helyzetben, hogy nem voltál 18 és letojtad, hogy az a korhatár. Szerintem tuti volt olyan alkalom.


Nem, még soha nem voltam ilyen helyzetben, mert már 18 éves korom előtt is feltételeztem, hogy a korhatár azért van kitalálva, mert még nem nekem való az adott dolog, nem vagyok hozzá elég érett. Lehet, hogy téged nem, de engem úgy neveltek, hogy tudjam ezeket.


És pl. 13-14 évesen már sokaknak van barátjuk, barátnőjük... most akkor hova a rákba írjanak, ha a Párkapcsolatok témakör a szerelem szexben van?


Én konkrétan a szexualitás témakörről beszélek. A többi témán nincs korhatár a "szerelem, szex" témakörön belül, csak a szexualitáson. Természetes, hogy egy 13-14 évesnek van párkapcsolata, nekem is volt ennyi idős koromban :) De akkor még eszembe se jutott volna pl. szexelni, hiába voltam nagyon szerelmes.


Amúgy nem nagyon vágom, miért lett ide áttéve a kérdésem :S Nem is a szexről szól, hanem úgy általában mindenről. De mindegy, végül is jó az itt is... :D

2009. nov. 19. 15:23
 9/11 anonim ***** válasza:
93%

Mi a rák bajod van? Én sose néztem a karikát.

És egyedül a horor filmeken lenne értelme de azokat is ugyanúgy nézik a gyerekek. Annak a szar karikázásnak sose volt értelme. Csak azért teszik ki mert valami ilyen nagyon túlokos mint te kitalálta hogy lehessen büntetni a csatornákat. Azok meg a büntetéstől félve minden műsorukra kiteszik.

2009. nov. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor ne mondd már nekem kedves kérdező, hogy a 12-es karikát figyelembe vetted mindig. Kb. minden filmre kiteszik, amiben szerintem egyáltalán nincs olyan tartalom ami sokkolhatna egy 12 évest. Most akkor a 12 éves ne nézzen filmet? :O

És köszönöm, de engem jól neveltek a szüleim én úgy gondolom egy normális ember lett belőlem, semmi sem sokkolt a 12-es karikás filmekből amiket megnéztem 12 éves korom alatt, ugyanez igaz a 16-os karikásokra és a 18-as karikásokra. Igazából az a baj, hogy sokszor baromira rossz korhatárt adnak egy filmnek.

Továbbra is úgy gondolom, hogyha 14 évesen szexel valaki, amit igazából nem vélek helyesnek, akkor már inkább vegye a fáradtságot és kérdezzen, mint, hogy baj legyen belőle. Baromi gonosz vagy kérdező, már ne is haragudj... aki bajban van vagy valamit nem tud, szerintem jó neki segíteni kortól függetlenül, mert inkább az, mint tudatlan maradjon... és ez egy más kor, el kell fogadni, hogy sz@r világban élünk.

2009. nov. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!