Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért a kommunikáció a szerele...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért a kommunikáció a szerelem legnagyobb 'tömegpusztító fegyvere'?

Figyelt kérdés
Az én álláspontomat vázolnám fel és érdekelne ti, hogy gondoljátok vagy mi a magyarázata ennek az önsanyargató önítéletnek. Miért olyan nehéz ki mondani mit gondol egyik és másik, miért olyan nehéz megbeszélni a problémát két félnek, akik elvileg egésszé szerették egymást, miért jobb inkább vágyakozni és ülni a sarokban arra várva, hogy megtörténjen a csoda, de leginkább csak a pók fonja be a várakozás hálójába szorultakat. Szóval kérdezem mindezt miért? Hát nem a kommunikációs képessége volt az egyik tényezője az emberiség felemelkedésének, ergo miért nem használjuk a szerelemben?
2014. jan. 6. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs barátnőd, azért elmélkedsz ilyeneken? Mert ha lenne, akkor biztosan vele foglalkoznál. Nekem eszembe sem jut ilyen kérdést megfogalmazni, pláne nem megkérdezni mások véleményét.


Na halljuk, kivel nem tudsz úgy kommunikálni, ahogy elképzeled?


44/F

2014. jan. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem értem mi kivetni valót találtál a kérdésembe, miért baj, hogy eszembe jutott mások véleményét megkérdezni? És miért vonod le azt a következtetést egyből, hogy férfi vagyok?

A párkapcsolat kapcsán teletaláltál, de nem vagyok magányos.

2014. jan. 6. 22:26
 3/4 tevetke ***** válasza:
Rosszul fogalmaztad meg a kérdést... nem a kommunikáció, hanem a kommunikáció hiánya...
2014. jan. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézzük csak, induljunk el visszafelé. Nem, nem a kommunikációs képessége volt az a faktor, ami hozzásegítette az embert ahhoz, hogy ma az legyen, aki. A többi élőlény a maga módján ugyanúgy kommunikál egymással, csak esetenként nem annyira szembetűnő, mint az emberi kommunikáció. Ennek azonban semmi köze az "emberiség felemelkedéséhez".

Magára a kérdésre válaszolva pedig... nem tudom, ezen még nem gondolkodtam el. Az érzelmi alapú kapcsolatoknál nem lehet úgy viszonyulni a másikhoz, hogy mi a logikus, mi kevésbé. Ez mindig az adott két emberen múlik. Éppen ezért nem is lehet általánosítani úgy, mint "tömegpusztító fegyver". Példának okáért nekem is volt már nem egy párkapcsolatom, de a kommunikációval soha nem volt problémám. Ha azonban egy szerelmi kapcsolatban a két félnek kényelmesebb vagy célravezetőbb "inkább vágyakozni és ülni a sarokban arra várva, hogy megtörténjen a csoda", az, barátom, már régen rossz.

2014. jan. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!