Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én gondolom így? (Részben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én gondolom így? (Részben meleg, részben filozófiai téma[hosszú lesz xD])

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Előrebocsátom, ezzel véletlenül sem az értelmes, normális srácokat akarom leszólni.

Ki más is tett ki ismét egy meleg kérdést? egy meleg! Kedves homofóbok, egyszerűen csak azok, akik nem a kérdéshez kapcsolódóan akarnak velem társalogni, kérlek privátban tegyétek!

Mindenképp fel szeretném kérni azokat, akiknek ellenkeznek az elveimmel az álláspontjai, hogy, azt a lehető legbővebben írják le kommentként. Akik egyetértenek, szintén szeretném ugyanerre megkérni őket. Kérném a kifejezhető okokat is kifejezni.

Nos, akkor csapjunk bele!

Azt vettem észre, hogy néhány kedves, normális sráctól eltekintve, jórészt a melegek azok, akik képesek az érzelmeit kimutatni. Nem értem, hogy egy pasi miért hisz magáról azt, hogy "Oké, eresszük ki a lehető legfeltűnőbben a bélgázt, majd igyunk meg 8 sört, akkor bizony férfiak leszünk!". Az sem fér a fejembe, hogy miért gondolják sokan, hogy "Én férfi vagyok, nem sírhatok!" Nem mondom, hogy állandóan sírni kell, de néha ki kell jönnie. Én személy szerint jó hosszú életet akarok és ehhez az érzelmek elfojtása nem segít hozzá. Azt kell sajnos belátnom, hogy a környező hímnemű egyedek többségének mentalitása drámaian megromlott. Mért kell ennyi fiúnak olyan durvának, ridegnek lenni? Miért nem lehet, hogy nem bunkóznak másokkal, egyszerűen elkerülik?

Azt is észrevettem sajnos, hogy egyre több homoszexuális iszonyatosan rossz irányba halad. Szörnyű...

Ennek sem értem az okát, bár részben igen. A nemi identitásban lehetne keresni a gyökerét, illetve még abban, hogy otthon mennyire fogadták el.


2014. márc. 3. 23:18
 1/5 moonlightsentinel ***** válasza:
100%

1. Ha már meleg vagy és filozofálsz, tanuld meg, mi a különbség a nemi identitás és a szexuális orientáció között. A nemi identitással a transszexuálisoknak van baja, nem a melegeknek :) No offense, csak gondoltam szólok :)


2. Valamennyire igazad van. Társadalmi elvárás az, hogy a férfi legyen erős, magabiztos, határozott, viszont alapvetően kevés férfi születik így. Aki pedig nem születik határozottnak, de mégis elvárják tőle, és kissé alacsonyabb az érzelmi intelligenciája, az elkezd bunkózni, mert nem tudja máshogy kimutatni az ál-határozottságát. Nehéz megtalálni azt az arany középutat, ami még magabiztosság, de mások legyalázása nélkül (nem csak a heteróknak, és nem csak férfiaknak).


3. Nem mondanám, hogy a melegek könnyebben kimutatják az érzelmeiket. Csak amíg egy heteró srác, ha az érzelmeiről van szó, falat épít és hárít, egy meleg hazudik és játszik. Persze tisztelet a kivételnek, de általában így van. A melegek nagy érzelemkimutatásainak kb. 80%-ának a hátterében valamilyen érdek áll, és kb. ugyanilyen arányban nem is teljesen igaz a dolog, vagy erősen túl van játszva. Mindenki védekezik valahogy, ha túl kimutatod az érzelmeid, sebezhetőbb leszel, és ettől meg kell védeni magad, vagy így, vagy úgy.


Persze ez durva általánosítás, amit írtam, de általánosságban igaz.


19/melegF

2014. márc. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!

De ki állítja, hogy egy meleg nem lehet transzszexuális? :)

2014. márc. 4. 17:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Észrevettem én is. :DD Minden fiú ismerősöm (Kivéve a melegek) nagyon kigyúrtak, erősek és magabiztosak akarnak lenni. Emellett még bunkók is. Viszont a meleg ismerőseim inkább olyan csendes, kicsit nőies gondolkodású, nevetgélős, ölelkezős, barátságos típus. .. Pont mint én. Úgy vagyok vele, hogy nem attól lesz valaki férfi, hogy mennyire van kigyúrva, hanem attól, hogy mi van a lába között. ;DD 14/f meleg.
2014. márc. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sok mindentől függ.

Mióta létezik az ember azóta a férfi az erő, a védelmező. A középkorban a férfiaknak az volt a dolga hogy megvédjék az országot, harcoljanak, termeljenek a földeken. A nő pedig volt az elnyomott aki meg sem szólalhatott kb engedély nélkül. Akkor a férfiak még rosszabbak voltak a maiaknál is.

A másik pedig az, hogy ez nagyban függ a neveltetéstől is, vagyis annak a hiányától. Nagyon sok szülő nem neveli a gyerekeket rendesen, főleg a fiúkat, mert hát az apák gyakran úgy gondolják, hogy nehogy meleg legyen a gyerek, ezért inkább legyen minél taplóbb. És emellett még számos gyerekkori sérelem jöhet ki úgy, hogy az agresszivitással próbálják megvédeni a kis lelküket a pasik.

A melegekről nem tudok nagyon nyilatkozni, mert egy meleg ismerősöm van, de hát ő nem éppen a kedvencem, még össze is verekedtünk kb 10 éve XD De az biztos hogy nagy átlagban sokkal kedvesebbek és értelmesebbek mint a hetero férfiak

20/L

2014. márc. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nos igen.. én is történelemmel kezdem (saját vélemény): ha jól megnézzük, akkor azt látjuk, hogy a múlkorban, az egész történelmünk során az emberiségnek meg kellett felelnie egy bizonyos elvárásnak (Istenek, Biblia, stb.) és ezen megfelelési kényszerből alakultak ki a szokások és a sztereotípiák is (pl.: hogy a férfi a családfenttartó, míg a nő a család egybentartója, a háztartásbeli, stb.). És ez vezet ahhoz, hogy sokan még ma is ezért viselkednek ilyen "férfiasan"(=gusztustalanul). Nem magamat akarom fényezni, csupán undorral nézek az osztályom azon fiú tagjaira, akik miatt ablakot kell nyitni, mert külömben azt kéne szagolnom, hogy hogyan rohad a belük.. -.-" :D és ezért vagyok a lányokkal az osztályban, mert érettebb gondolkodásúak és nem kell bizonyítanunk egymásnak azzal, hogy büfögünk egymás és mindenki más előtt.. és ez egy újabb sztereotípiához vezet, azaz, hogy a meleg fiúk a lányokkal vannak inkább jóban:D 18f meleg
2014. márc. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!